بهترین شهرهای دانشجویی انگلستان برای تحصیل

کشور انگلستان گزینه ای ایده آل برای داوطلبان ادامه تحصیل در خارج می باشد این کشور با شرایط زندگی مطلوب و کیفیت آموزشی سطح بالا در بین ۱۰۰ کشور برتر دانشجویی جهان رتبه ۱۰ را به خود اختصاص داده است که این رتبه خود گویای همه چیز است. دانشگاه های بسیاری در کشور انگلستان هستند که هر کدام از آن ها سعی در ارائه بهترین خدمات به دانشجویان دارند. اما از بین این همه دانشگاه که هرکدام در شهرهای مختلف قرار دارند کدام شهر برای تحصیل و زندگی بهتر است؟ در این مقاله با بررسی بهترین شهرهای دانشجویی انگلستان برای تحصیل همراه ما باشید.

 

 

تحصیل در بهترین شهرهای دانشجویی انگلستان

هر ساله دانشجویان زیادی از دانشگاه های انگلستان پذیرش گرفته و برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند که به دلیل زیاد بودن تعداد دانشجویان در بعضی از شهرها به دلیل وجود دانشگاه های مختلف برخی از شهرهای انگلستان به شهرهای دانشجویی شلوغ و پرجنب و جوش تبدیل شده اند.

برای تعیین بهترین شهرهای دانشجویی انگلستان برای تحصیل یک سری معیار و شاخص وجود دارند که بر اساس آن شهرها را رتبه بندی می کنند که از جمله این شاخص ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مطلوبیت شهری
  • مقرون به صرفه بودن شهر
  • دیدگاه دانشجویان نسبت به آن شهر
  • رتبه دانشگاه های موجود در آن شهر
  • کیفیت و سطح آموزش

اکثر شهرهای کشور انگلستان دارای دانشگاه های معتبر و با کیفیتی هستند که شرایط زندگی مناسبی برای دانشجویان فراهم می کنند اما در این بین برخی از آن ها به دلیل وجود دانشگاه های برتر برای دانشجویان جذابتر هستند که در زمان انتخاب شهر مناسب برای تحصیل همواره توجه به گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان نیز ضروری است. در ادامه با بهترین شهرهای دانشجویی انگلستان برای تحصیل و زندگی آشنا می شوید.

 

بهترین شهرهای دانشجویی انگلستان برای تحصیل

 

تحصیل در لندن

لندن، پایتخت بزرگ کشور انگلستان که یکی از بهترین شهرهای دانشجویی شناخته شده در سطح جهان است. در شهر لندن دانشگاه های برتر بسیاری از جمله UCL، امپریال کالج لندن، کینگز کالج لندن و بسیاری دانشگاه های دیگر قرار دارند که این شهر را به یک شهر با تراکم بالای دانشجو تبدیل کرده اند.

اگرچه هزینه های زندگی در شهر لندن بالاست ولی وجود دانشگاه های برتر انگلستان در این شهر آن را به شهری جذاب برای دانشجویان تبدیل کرده است که فرصت های شغلی بسیاری نیز برای افراد فراهم است.

تحصیل در  ادینبورگ

شهر زیبا و تاریخی ادینبورگ، پایتخت اسکاتلند است که یکی از بزرگترین شهرهای آن نیز به شمار می آید. شهر ادینبورگ با داشتن دانشگاه های معتبر بسیاری که بزرگترین  شناخته شده ترین آن ها دانشگاه ادینبورگ است یکی از بهترین شهرهای دانشجویی انگلستان می باشد.

سالانه دانشجویان بین المللی بسیاری برای تحصیل به این شهر می آیند که باعث شده شهر ادینبورک در زمینه جذب دانشجو رتبه ۱۶ جهان را به خود اختصاص بدهد. طبیعت بکر و زیبا، بافت تاریخی چشمنواز و دانشگاه های مجهز به پیشرفته ترین امکانات که با کیفیت ترین آموزش ها را به دانشجویان ارائه می دهند باعث شده تا این شهر در بین دانشجویان بسیار پرطرفدار باشد.

تحصیل در منچستر

شهر منچستر با داشتن نزدیک به ۱۰۰ هزار دانشجو از انگلستان و کشورهای محتلف جهان یکی از پرجمیعت ترین و بهترین شهرهای دانشجویی انگلستان است. این شهر بزرگ دارای محیطی چند فرهنگی است که از افراد گوناگون با ملیت های مختلف استقبال می کند.

از جمله دلایلی که شهر منچستر را برای دانشجویان به شهری ایده آل برای دانشجویان تبدیل کرده است می توان به شبکه حمل و نقل پیشرفته و وجود باشگاه های ورزشی معروف در این شهر اشاره کرد.

تحصیل در گلاسکو

شهر گلاسکو، شهری با هزینه های زندگی پایین که همین موضوع آن را به یکی از بهترین شهرهای دانشجویی انگلستان برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است همچنین وجود موقعیت های شغلی مناسب برای افرادی که به تازگی فارغ التصیل شده اند یکی دیگر از دلایل محبوبیت این شهر است.

دانشگاه گلاسکو و دانشگاه Strathclyde دو دانشگاه معروف این شهر هستند که در لیست دانشگاه های برتر انگلستان قرار دارند. شهر گلاسکو شهری تاریخی که در اسکاتلند واقع شده است که بافت تاریخی با فرهنگ معاصر به خوبی در این شهر ترکیب شده اند.

تحصیل در کاونتری

شهر کاونتری شهری با تاریخ و فرهنگ و هنر غنی که در فاصله یک ساعته از لندن قرار دارد. نزدیک به ۷ درصد جمعیت شهر کاونتری را دانشجوین تشکیل داده اند که بیش از ۴۰ درصد این دانشجویان، دانشجویان بین المللی هستند.

شهر کاونتری با وجود داشتن دانشجویان بسیار، شهری آرام نسبت به سایر شهرهای انگلستان است که دانشگاه کاونتری نیز در آن واقع شده است که این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های انگلستان می باشد.

تحصیل در ناتینگهام

شهر ناتینگهام در مرکز انگلستان واقع شده و یکی از شهرهای مقرون به صرفه این کشور است. این شهر یک شهر پر جنب و جوش دانشجوسس است که  با داشتن نویسنده های معروفی همچون دی. اچ. لارنس این شهر به عنوان مهد ادبیات یونسکو شناخته می شود.

این شهر توانسته رضایت دانشجویان را در زمینه هایی نظیر سیستم های حمل و نقلی، صمیمت مردم شهر، زندگی شبانه و تنوع زندگی به خود جلب کند.

تحصیل در شهر ابردین

ابردین یکی دیگر از بهترین شهرهای دانشجویی انگلستان است با طبیعت زیبای خود یک انتخاب ایده آل برای دوست داران  طبیعت است. تراکم دانشجویان در این شهر بسیار بالا بوده و افارد می توانند زندگی پر جنب و جوش دانشجویی را در این شهر به خوبی تجربه کنند. همچنین به علت پایین بوده هزینه های زندگی مانند اجاره مسکن و خوراک نسبت به سایر شهرهای بزرگ این شهر گزینه ای ایده آل برای دانشجویان بین المللی است.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره