بهترین شهرهای دانشجویی کانادا برای تحصیل

کشور کانادا در حال حاضر یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی و تحصیل به شمار می رود و این کشور همواره در لیست ۱۰ کشور برتر دنیا برای زندگی به چشم می خورد. از بین شهرهای مختلف کشور کانادا، بعضی از شهرهای آن به دلیل دانشگاه هایی که دارد بیشتر مورد توجه دانشجویان قرار می گیرد که ما در این مقاله به بررسی بهترین شهرهای دانشجویی کانادا برای تحصیل خواهیم پرداخت.

 

 

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

کانادا کشوری محبوب و پرطرفدار برای داوطلبان ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشد و همواره جز گزینه های اولی است که به ذهن افراد می رسد. تحصیل در کانادا مزایای بسیاری را به همراه دارد که از جمله آن می توان به تحصیل در دانشگاه های برتر کانادا، موقعیت های شغلی مطلوب و شرایط زندگی ایده آل اشاره کرد.

با توجه به تقاضای بسیار بالای دانشجویان برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد، این کشور همواره از این داوطلبان استقبال می کند به طوری که هر ساله نزدیک به ۱۵۰ هزار دانشجوی بین المللی موفق می شوند تا فراهم کردن شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا در این کشور شروع به تحصیل کنند که این خود نشان دهنده فعال بودن این کشور در زمینه جذب دانشجویان بین المللی می باشد.

به دلیل زیاد بودن دانشجویان بین المللی در کانادا بالطبع بعضی از شهرهای آن به دلیل وجود دانشگاه ها به عنوان بهترین شهرهای دانشجویی کانادا شناخته می شوند، برای رتبه بندی این شهرهای دانشجویی که تعداد آن ها نیز کم نیست از معیارها و شاخص های مختلفی استفاده می شود که از جمله این موارد عبارتند از:

  • رتبه دانشگاه های موجود در آن شهر
  • هزینه های تحصیلی و دانشجویی
  • کیفیت و سطح آموزش
  • میزان رضایت دانشجویان از شیوه تدریس

 

بهترین شهرهای دانشجویی کانادا برای تحصییل

 

اکثر شهرهای کشور کانادا دارای دانشگاه های معتبر و با کیفیتی هستند که شرایط زندگی مناسبی برای دانشجویان فراهم می کنند اما در این بین برخی از آن ها به دلیل وجود دانشگاه های برتر برای دانشجویان جذابتر هستند که در ادامه با بهترین شهرهای دانشجویی کانادا برای تحصیل و زندگی آشنا می شوید.

مونترال

شهر مونترال اولین شهر در لیست بهترین شهرهای دانشجویی کانادا است چرا که این شهر با ارائه آموزش باکیفیت و دوره های متنوع تحصیلات آکادمیک، شرایط زندگی ایده آل، تعداد زیاد دانشجویان بین المللی و محیط چندفرهنگی که امکان یافتن دوستان مختلف را برای دانشجویان فراهم می کند تحصیل در مونترال یکی از اولویت های داوطلبان ادامه تحصیل در کانادا است.

شهر مونترال ۴ دانشگاه، ۷ موسسه و ۱۲ کالج عمومی و فنی را در خود جای داده است که باعث شده این شهر هر سال نزدیک به ۳۵۰ هزار دانشجو را جذب خود کند و تراکم دانشجویی بالایی نسبت به دیگر شهرهای این کشور داشته باشد.

شهر مونترال از نظر اقتصادی و میزان هزینه های زندگی کمی گرانتر از سایر شهرهای کانادا می باشد اما در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ و دانشجویی کانادا یکی از ارزانترین شهرها به شمار می آید. امکانات و شرایط زندگی در این شهر بسیار مطلوب و ایده آل می باشد که هزینه های پرداختی بابت زندگی در این کشور را به خوبی جبران می کند که همین گزینه است که تحصیل در مونترال را به گزینه ای مناسب تبدیل می کند.

دانشگاه مک گیل و دانشگاه مونترال و دانشگاه کونکوردیا از برترین دانشگاه های کانادا در سطح جهان هستند که در این شهر قرار دارند و طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را به دانشجویان ارائه می دهد. دانشگاه مونترال از جمله دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا است و مردم برخی از نواحی این شهر به زبان فرانسوی صحبت می کنند.

تورنتو

شهر تورنتو، پایتخت معروف استان انتاریو می باشد که به عنوان پایتخت فرهنگی کانادا نیز شناخته می شود. این شهر یکی از بهترین شهرهای دانشجویی کانادا بوده و دانشگاه های معتبر بسیاری را در خود جای داده است.

شهر تورنتو از دانشجویان بین المللی استقبال کرده و هر ساله پذیرای دانشجویانی بسیاری با ملیت ها و فرهنگ های گوناگون می باشد. همچنین دانشگاه تورنتو یکی از دانشگاه های برتر کانادا بوده و طبق رده بندی QS در سال ۲۰۲۰ رتبه ۲۹ در بین برترین دانشگاه جهان به دانشگاه تورنتو اختصاص دارد. دانشگاه های دیگر این شهر که تحصیل در تورنتو را برای دانشجویان جذابتر می کنند در جدول زیر نوشته شده است.

دانشگاه های شهر تورنتو
دانشگاه تورنتو
دانشگاه رایسون
دانشگاه یورک
دانشگاه ترنت
کالج هامبر

 

شهر تورنتو یک شهر هیجان ‌انگیر و متنوع برای تجربه زندگی دانشجویی و مستقل است. تورنتو مرکز مالی برتر کاناداست چرا که خانه بورس سهام تورنتو و پنج تا از بزرگ‌ترین بانک ‌های کشور در این شهر قرار دارند همچنین جالب است بدانید که این شهر به عنوان یکی از قطب های جهانی برتر در حیطه سرگرمی، رسانه و صنایع خلاق نیز در جهان معروف است که نوآوری های بسیاری در این زمینه ها عرضه می کند.

ونکوور

 

 

شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا واقع شده و یک بندر ساحلی خوش آب و هوا با شرایط زندگی و تحصیلی ایده آل است که به عنوان لوکس ترین شهر کانادا نیر شناخته می شود که در لیست بهترین شهرهای جهان برای زندگی همواره نام ونکوور به چشم می خورد. شهر ونکوور سومین کلان شهر کشور کانادا نیز می باشد.

این شهر علاوه بر شرایط زندگی ایده آل با دانشگاه های معتبر و مشهوری که دارد یکی از بهترین شهرهای دانشجویی کانادا برای تحصیل می باشد. دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه ونکوور و دانشگاه سایمون فرز (SFU) از دانشگاه های برتر شهر ونکوور کانادا می باشند که از دانشجویان بین المللی سراسر جهان پذیرش می کنند.

شهر ونکور در حوزه فرهنگی نیز بسیار فعال بوده ومحل برگذاری فستیوال بین‌المللی فیلم ونکوور می باشد و رویدادهای موسیقی زنده و متنوعی دارد که دانشگاه های هنر طراحی بسیاری در این شهر قرار دارند که باعث شده گزینه مناسبی برای علاقه مندان تحصیل در رشته هنر در کانادا باشد.

هزینه های تحصیل در شهر ونکور نسبت به دو شهر قبلی یعنی تورنتو و مونترال اندکی بیشتر است که با توجه به امکانات و شرایط زندگی باکیفیت این شهر طبیعی است.

اتاوا

اتاوا یکی دیگر از بهترین شهرهای دانشجویی کانادا برای تحصیل و زندگی می باشد که محیطی کاملا چند فرهنگی دارد که علت آن هم استقبال از دانشجویان بین المللی می باشد. این شهر کاملا دو زبانه بوده و بیشتر ساکنان آن به زبان فراسوی، بخشی دیگر از آن ها به زبان انگلیسی و درصد کمی از آن ها به سایر زبان ها صحبت می کنند.

شهر اتاوا دارای رتبه دوم از نظر کیفیت زندگی در شهرهای آمریکای شمالی است و سومین شهر تمیز دنیا می باشد. تراکم دانشجویی در این شهر بسیار بالا بوده و دانشجویان بین المللی بسیاری در شهر اتاوا تحصیل می کنند.

این شهر از هر نظر برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب است چرا که شرایطی از قبیل، قیمت های مناسب اقامت و اسکان برای دانشجویان، حمل و نقل آسان، موقعیت های کاری مطلوب پس از فارغ التحصیلی شهر اتاوا را به شهری محبوب و پرطرفدار برای دانشجویان تبدیل کرده است.

دانشگاه اتاوا و دانشگاه کارلتون از دانشگاه های برتر شهر اتاوا هستند. دانشگاه اتاوا از دانشگاه های دو زبانه کانادا است که از مقطع کارشناسی تا دکتری دوره های متنوعی را به دانشجویان ارائه می دهد و نزدیک ۴۰ هزار دانشجو دارد و هفتمین دانشگاه برتر کانادا است.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره