تحصیل آنلاین در کشور کانادا، هر آنچه باید بدانید

تحصیل آنلاین در کشور کانادا گزینه ای مناسب برای افرادی است که می خواهند از خدمات آموزشی باکیفیت و سطح بالا کانادا بهره مند شوند در حالی که در وقت و هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا صرفه جویی می کنند. در سال های اخیر تحصیل آنلاین در کانادا بسیار پرطرفدار شده است، به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تحصیل آنلاین در کشور کانادا و هر آنچه باید بدانید را بررسی کنیم.

 

 

نحوه تحصیل آنلاین در کشور کانادا

با شیوع ویروس کرونا در جهان و اثرگذاری آن در تمام جنبه های شیوه زندگی، یکی از جنبه های مهمی که دست خوش تغییر شد، سیستم آموزشی بود. کشور کانادا در این شرایط به آموزش آنلاین بیش از پیش اهمیت داده و زیر ساخت های خود را در جهت آموزش آنلاین در کانادا تقویت کرده است. علاوه بر این تعداد بسیار زیادی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی در کشور کانادا دوره های آموزش آنلاین و غیر حضوری متنوعی را از دوران قبل از شیوع همه گیری نیز به دانشجویان ارائه می دهند.

در تحصیل آنلاین از طریق یک پروتال مجازی با دانشجویان و دانش آموزان ارتباط برقرار شده و با استفاده از برنامه ها و اپلیکیشن های موجود در رایانه ها و گوشی های تلفن هوشمند مطالب درسی به دانشجویان ارائه می شود. در این شیوه امکان شرکت در کلاس های دست جمعی و یا کلاس های خصوصی فراهم بوده و افراد می توانند از معلمان و استادان خود پشتیبانی مستقیم دریافت کنند و با ملاقات خصوصی در فضای مجازی سوالات خود را مطرح کرده و رفع اشکال نمایند.

در کشور کانادا برنامه های آموزش آنلاین بسیار منعطف تر از تحصیل حضوری می باشد و دوره های آموزشی مختلفی بر اساس نیاز دانشجویان ارائه می شود که باعث شده دانشجویان بسیاری از سراسر جهان جذب این شیوه آموزشی مدرن کانادا شوند و این کشور را برای تحصیل مجازی انتخاب کنند.

 

تحصیل-آنلاین-در-کشور-کانادا و نحوه آن

 

شرایط مورد نیاز برای تحصیل آنلاین در کانادا

طبق قوانین جدیدی که این کشور در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا در سال  ۲۰۲۰-۲۰۲۱ بر اساس شرایط جدیدی که دنیا با آن مواجه بود اخذ کرد، دانشجویان بین المللی می توانند بدون انجام فرایند تائید بیومتریک و ورود به کشور کانادا آموزش خود را در این کشور شروع کنند.

افراد از طریق این دوره های آموزشی از راه دور می توانند بدون نیاز به ویزا و صرف هزینه های مربوط به آموزش و زندگی در کانادا تحصیل کنند. این موارد برای دانش آموزان بین‌المللی که در حال تحصیل در مدارس کانادا هستند نیز صدق می کند.

برای ثبت نام در دوره های دانشگاهی آنلاین از نظر زمانی محدودیت کمتری وجود دارد و دانشجویان می توانند در طول سال برای تحصیل در این دوره ها درخواست بدهند.

برای تحصیل آنلاین در کشور کانادا باید تسلط کافی بر زبان انگلیسی و یا فرانسوی داشته باشید چرا که کانادا کشوری با دو زبان رسمی است و بسته به زبان آموزشی دانشگاه یا موسسه آموزشی باید در یکی از این دو زبان تسلط و مهارت کافی باری صحبت کردن داشته باشید و در اکثر موارد نیاز به ارائه مدرک زبان نمی باشد.

در ضمن تحصیل آنلاین در کشور کانادا، ممکن است با توجه به رشته‌ای که انتخاب کرده اید، نیاز به گذرندان واحدهای عملی داشته باشید که در این صورت می توان در یکی از موسسه های آموزشی معتبر و مورد تائید کشور کانادا این واحدها را گذراند و سپس این واحدها را در دانشگاه تطبیق زد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل آنلاین در کشور انگلستان

دانشجویان برای ثبت نام در دوره های تحصیلی آنلاین کانادا باید مدارکی که دانشگاه و یا موسسه آموزشی اعلام می کند به صورت کامل و در زمان مقرر برای بررسی کارشناسان ارسال کنند.

 1. مدارک هویتی
 2. سوابق تحصیلی به همراه ریز نمرات
 3. مدرک زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل، PTE و…
 4. ارائه نمودن رزومه در صورت لزوم
 5. انگیزه نامه
 6. سایر مدارکی که موسسه آموزش آنلاین اعلام می نماید.

 

مدارک مورد نیاز تحصیل آنلاین در کانادا

 

برترین دانشگاه های آنلاین کانادا

امروزه با توجه به شرایط، تحصیل آنلاین علاقه مندان بسیاری در سراسر جهان پیدا کرده است و کشور کانادا دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی آنلاین در جهان می باشد. اکثر دانشگاه های کانادا امکان تحصیل آنلاین در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را برای دانشجویان فراهم کرده است.

در لیست زیر نام برترین دانشگاه های آنلاین کانادا را مشاهده می کنید.

 • دانشگاه آتاباسکا
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه تامپسون ریورز
 • دانشگاه جاده های رویال
 • دانشگاه لورنتین
 • دانشگاه مانیتوبا
 • دانشگاه لتبریج
 • دانشگاه لیک هید

 

مزایای تحصیل آنلاین در کانادا

شکل گیری سیستم آموزشی آنلاین یک انقلاب بزرگ در عرصه تحصیل و آموزش به شمار می رود که تحصیل را بسیار آسان کرده است.

آموزش آنلاین در کانادا فرصتی ایجاد کرده است تا افراد از سرتاسر دنیا و در هر موقعیت مکانی که هستند، دوره ای را که میخواهند در کانادا بگذرانند و مدرک معتبر دریافت نمایند.

مزیت های تحصیل آنلاین در کانادا عبارتند از:

 • هزینه کمتر و مقرون به صرفه تر سیستم آموزش آنلاین در کانادا
 • دسترسی آسان و سریع در هر زمان و هر مکان
 • امکان تحصیل در کشور و در کنار خانواده خود
 • مناسب برای افراد شاغل و پرمشغله
 • انعطاف پذیری بالای برنامه های تحصیلی آنلاین

 

تحصیل-آنلاین-در-کشور-کانادا

 

البته در تحصیل آنلاین باید به این موارد نیز توجه داشت که برخی از رشته های عملی را نمی توان به این شیوه آموزش داد و برای یادگیری بهتر مفاهیم نیاز به تحصیل حضوری دارند همچنین ممکن است برخی از کارفرمایان مدرک آموزش مجازی را قبول نداشته باشند و در برخی رشته ها مدارک آموزش حضوری معتبرتر از آموزش مجازی باشد.

میزان هزینه تحصیل آنلاین در کانادا

هزینه تحصیل آنلاین در کشور کانادا نسبت به تحصیل حضوری به صرفه تر است زیرا در تحصیل آنلاین فرد هزینه هایی از جمله هزینه اخذ ویزا، بلیط هواپیما، اجاره مسکن و… ندارد.

تنها هزینه ای که فرد در این نوع آموزش باید بپردازد شهریه تحصیل در دوره های آنلاین کانادا است که وابسته به دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است. هزینه که دانشجویان بومی برای تحصیل آنلاین در کشور انگلستان بپردازند نسبت به دانشجویان بین المللی بسیار کمتر است. دانشجویان بین المللی برای هر ترم آموزش آنلاین مبلغی بین ۳ هزار تا ۸هزار دلار کانادا باید در نظر داشته باشند.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره