تحصیل در دبستان های انگلستان

کشور انگلستان دارای یکی از کاملترین نظام های آموزشی دنیا است که سیستم آموزشی بریتانیایی در سراسر دنیا شناخته شده می باشد. اهمیت به آموزش و تحصیل به همراه کیفیت زندگی و شرایط رفاهی ایده آل  در این کشور باعث شده پدر و مادران بسیاری برای فراهم کردن آینده بهتر برای فرزندان خود به تحصیل در دبستان های انگلستان به عنوان بهترین گزینه بیاندیشند.

 

تحصیل در دبستان های انگلستان

 

آشنایی با دبستان های انگلستان

انگلستان کشوری پیشرفته که امروزه با داشتن موقعیت ها و امکانات تحصیلی گسترده و شرایط فرهنگی ایده آل، امکان تحصیل در هر مقطعی در این کشور فراهم می باشد. فراهم بودن موقعیت های عالی در زمینه تحصیل، کار، زندگی و رفاه در این کشور، انگلستان را در بین ۵ کشور برتر جهان در زمینه جذب دانش آموزان و دانشجویان بین المللی قرار داده است.

در کشور انگلستان تمامی کودکان باید دوره دبستان را پشت سر بگذارند و تحصیل در آن اجباری است. بدین صورت که تمامی کودکان باید از سن ۵ سالگی شروع به تحصیل در مدارس انگلستان کنند. کودکان در این کشور به مدت ۶ سال در دبستان ها یا مدارس ابتدایی انگلستان به تحصیل می پردازند.

به طور کلی مدارس کشور انگلستان دارای ویژگی های زیر هستند:

 • مدارس غالبا در ماه سپتامبر شروع و در ماه جولای به پایان می رسد.
 • در طی یک سال تحصیلی، از دوشنبه تا جمعه دایر هستند البته به جز روزهای تعطیل رسمی.
 • زبان تحصیل در مدارس انگلستان در سراسر کشور زبان انگلیسی می باشد.

انواع مدارس ابتدایی در کشور انگلستان

انواع مدارس کشور انگلستان در جدول زیر نوشته شده است.

نوع مدرسه توضیحات
مدارس دولتیتحصیل در این مدارس برای شهروندان انگلستان رایگان می باشد. ظرفیت کلاس های این مدارس بیشتر و شهریه دریافتی آن ها کمتر از سایر مدارس می باشد.
مدارس شبانه روزی دانش آموزان پس از پایان درس در خوابگاه های مدرسه اقامت می کنند. تعداد کلاس های فوق برنامه بیشتر اشت و هزینه اقامت و خوراک در شهریه محاسبه می شود.
مدار س خصوصیارائه کلاس های فوق برنامه بیشتر و ظرفیت دانش آموزان موجود در هر کلاس کمتر می باشد. شهریه این مدارس بر طبق خدماتی که ارائه می دهد بیشتر است.

 

شرایط تحصیل در مدارس ابتدایی انگلستان

تحصیل در مدارس ابتدایی انگلستان دارای مزیت های بسیاری برای دانش آموزان می باشد. ممکن است بعضی از دانش آموزان در زبان انگلیسی مهارت کاملی نداشته باشند و نگران این موضوع در روند پذیرش خود در مدارس این کشور باشند اما خبر خوب این است که برای دریافت پذیرش از مدارس انگلستان نیاز به ارائه مدرک زبان نیست فقط کافی است خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی را تا حد متوسطی بلد باشند.

برای تحصیل در مدارس این کشور نیز شرایط و ضوابط خاصی توسط مدارس تعیین شده است که دانش آموزان تنها در صورت واجد شرایط بودن می توانند در این مدارس تحصیل کنند . از جمله شرایط مورد نیاز برای تحصیل در دبستان های انگلستان عبارتند از:

 • داشتن حداقل ۳ سال سن برای دانش آموز
 • دریافت نامه پذیرش از مدارس ابتدایی انگلستان
 • پرداخت هزینه دریافت پذیرش
 • ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز ( مانند شناسنامه، پاسپورت، مدارک تحصیلی و…)
 • ارائه مدرک زبان در صورت وجود
 • شرکت و قبولی در آزمون ورودی مدارس( برخی از مدارس این آزمون ها را برگذار می کنند)

 

تحصیل در دبستان های انگلستان

 

بهترین دبستان های انگلستان

در کشور انگلستان سازمان ها و نهاد هایی بسیاری وجود دارند که وظیفه آن ها بررسی مدارس بر طبق استانداردهای تعیین شده می باشد. این سازمان ها با اهتمام ویژه مدارس را در تمامی زمینه ها می سنجند و هر سال لیستی از بهترین مدارس را اعلام می کنند. در ادامه به معرفی بهترین دبستان های انگلستان خواهیم پرداخت که با تجهیزات و امکانات کامل و معلمانی باتجربه به آموزش دانش آموزان می پرازند. اگر می خواهید با این مدارس آشنا شوید در ادامه به جدول زیر توجه کنید.

ردیفنام مدرسه
۱Magdalen College School
۲St Paul’s Girls’ School
۳Westminster School
۴St Paul’s School
۵King’s College School
۶Heathfield Community School
۷Godolphin and Latymer School
۸City of London School For Girls
۹Queen Elizabeth’s School, Barnet
۱۰Wycombe Abbey

 

هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی انگلستان

شهریه مدارس انگلستان به عوامل مختلفی نظیر نوع مدرسه، خدماتی که ارائه می دهد، تعداد کلاس های فوق برنامه و … بستگی دارد. برای آگاهی از شهریه دقیق مدارس بهترین کار مراجعه به وب سایت  و یا تماس مستقیم با مدرسه است. با تماس با مدرسه ای که برای تحصیل فرزندان خود انتخاب کرده اید می توانید در خصوص اینکه دانش آموزان بین المللی باید هزینه ای بابت ثبت نام باید بپردازند یا خیر اطلاعات کاملی کسب کنید.

تحصیل در مدارس دولتی انگلستان فقط برای کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند رایگان است و در غیر این صورت دانش آموزان چه برای تحصیل در مدارس دولتی و چ برای تحصیل در مدارس خصوصی باید شهریه بپردازند. علاوه بر هزینه شهریه برای هزینه تحصیل در مدارس انگلستان شامل موارد دیگری می شود از جمله:

 

تحصیل در دبستان های انگلستان

 

هزینه تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان نیز به عوامل مختلفی از قبیل مقطع تحصیلی دانش آموز، رتبه و اعتبار مدرسه یا تسهیلات و خدماتی که در اختیار دانش آموزان قرار می دهد، بسیار متفاوت است هچنین شهریه این مدارس تابع محل و شهر قرار گیری آن ها نیز می باشد. به طور کلی هزینه تحصیل در دبستان های خصوصی انگلستان بین ۷ الی ۱۵ هزار پوند متغییر است.

مدارس شبانه روزی نیز جزو گران ترین مدارس در انگلستان محسوب می شوند و دارای بیشترین میزان شهریه می باشند چرا این مدارس خدمات بیشتری به دانش آموزان ارائه می دهند. شهریه مدارس شبانه روزی معتبر با فعالیت های فوق برنامه متنوع و هزینه اقامت و خوراک به طور متوسط در سال بین ۳۵ الی ۵۵ هزار پوند می باشد. که البته برخی مدارس ممکن است مبالغ بیشتری برای شهریه بخواهند.

در ادامه شهریه سالانه تحصیل در مدارس مختلف انگلستان به صورت یک جدول نوشته شده است تا از هزینه شهریه ها اطلاعاتی کسب کنید.

نام مدارسشهریه سالیانه به پوند
کالج بلربیز۳۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰
مدرسه برنتود۱۵۰۰۰ تا ۳۸۰۰۰
دیوید گیم۲۵۰۰۰ تا ۳۲۰۰۰
مدرسه آمریکایی لندنبه صورت تقریبی ۲۹۰۰۰ تا ۴۸۰۰۰
مدرسه کیهوسبین ۲۰۰۰۰ تا ۲۳۰۰
مدرسه بین المللی لندنبین ۲۰۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰
مدرسه امانویلبین ۲۰۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰
مدرسه ویژه دخترانحدود ۲۰۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰
مدرسه لیمپسرینگبین ۲۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰
مدرسه معتبر شبانه روزی کمبریج در انگلستانبین ۳۴۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰
Sherborne International 

مدرسه بین المللی شربورن

بین ۲۰۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس ابتدیی انگلستان

برای دریافت پذیرش از مدارس انگلستان مدارک زیر مورد نیاز می باشد:

 • ارائه نامه تمکن مالی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی
 • مدارک سوابق تحصیلی حداقل برای ۲ مقطع قبلی
 • ارائه توصیه نامه از مدرسه
 • مدارک شناسایی به همراه ترجمه رسمی آن ها
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی ( این مورد الزامی نیست و در صورت وجود یک مزیت به شمار می آید)
۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره