تحصیل در دبستان های کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را دارد و به تحصیل بسیار اهمیت میدهد همین موضوع به همراه کیفیت زندگی و شرایط رفاهی ایده آل باعث شده پدر و مادران بسیاری برای فراهم کردن آینده بهتر برای فرزندان خود به تحصیل در دبستان های کانادا به عنوان بهترین گزینه بیاندیشند.

 

 

آشنایی با دبستان های کانادا

کشور کانادا کشوری توسعه یافته و پیشرفته است و همین موضوع باعث شده تا آموزش سطح بالا به شهروندان و مهاجران خود در تمامی مقاطع ارائه بدهد. در این کشور تمامی کودکان باید دوره دبستان را پشت سر بگذارند و تحصیل در آن اجباری است.

کودکان در کشور کانادا به مدت ۸ سال در دبستان ها یا مدارس ابتدایی کانادا به تحصیل می پردازند البته به جز استان کبک. در استان کبک تحصیل در مقطع دبستان به مدت ۶ سال است و به عبارتی دانش آموزان تا کلاس ششم را در مدارس ابتدایی می گذرانند.

به طور کلی تحصیل در مدارس کانادا دارای ویژگی های زیر هستند:

 • مدارس غالبا در پایان ماه آگوست شروع  و در اواخر ماه ژوئن به پایان می رسند.
 • در طی یک سال تحصیلی، از دوشنبه تا جمعه دایر هستند البته به جز روزهای تعطیل رسمی.
 • زبان تحصیل در مدارس کانادا در سراسر کشور فرانسوی و یا انگلیسی می باشد.

انواع مدارس ابتدایی در کشور کانادا

انواع مدارس کشور کانادا در جدول زیر نوشته شده است.

نوع مدرسه توضیحات
مدارس دولتیتحصیل در این مدارس برای شهروندان کانادا رایگان می باشد. ظرفیت کلاس های این مدارس بیشتر و شهریه دریافتی آن ها کمتر از سایر مدارس می باشد.
مدارس شبانه روزی دانش آموزان پس از پایان درس در خوابگاه های مدرسه اقامت می کنند. تعداد کلاس های فوق برنامه بیشتر اشت و هزینه اقامت و خوراک در شهریه محاسبه می شود.
مدار س خصوصیارائه کلاس های فوق برنامه بیشتر و ظرفیت دانش آموزان موجود در هر کلاس کمتر می باشد. شهریه این مدارس بر طبق خدماتی که ارائه می دهد بیشتر است.
مدارس متعلق به اقلیت های مذهبی خاصاین مدارس برای دانش آموزانی با مذهب هایی خاص نظیر یهودیان، مسلمانان و غیره در نظر گرفته شده است.

 

شرایط تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا

تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا دارای مزیت های بسیاری برای دانش آموزان می باشد که یکی از آن ها عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی می باشد به طوری که دانش آموزان بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی می توانند در مدارس تحصیل کنند فقط کافی است خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی را تا حد متوسطی بلد باشند.

برای تحصیل در مدارس این کشور نیز شرایط خاصی وجود دارد و دانش آموزان تنها در صورت واجد شرایط بودن می توانند در این مدارس تحصیل کنند . شرایط کلی تحصیل در دبستان های کانادا به شرح زیر می باشد:

 • دریافت نامه پذیرش از مدارس ابتدایی کانادا
 • پرداخت هزینه دریافت پذیرش
 • ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز ( مانند شناسنامه، پاسپورت، مدارک تحصیلی و…)
 • ارائه مدرک زبان در صورت وجود
 • شرکت و قبولی در آزمون ورودی مدارس( بری از مدارس این آزمون ها را برگذار می کنند)

 

تحصیل در دبستان های کانادا

 

بهترین دبستان های کانادا

در کشور کانادا سازمان ها و نهاد هایی وجود دارند که وظیفه آن ها بررسی مدارس کانادا بر طبق استانداردهای موجود و اعلام بهترین مدارس بر اساس معیار مختلف می باشد. در ادامه به معرفی بهترین دبستان های کانادا خواهیم پرداخت که از تجهیزات و امکانات کاملی برخوردار بوده و با داشتن معلمانی با تجربه مطالب آموزشی به شیوه مدرن و اصولی به فرزندان شما آموزش داده خواهد شد. اگر می خواهید با این مدارس آشنا شوید در ادامه به جدول های زیر توجه کنید.

 

نام دبستانشهر – استانشهریه (دلار کانادا)مقطع
The York Schoolتورنتو – اونتاریو۳۰ تا ۳۳ هزار دلارمهدکودک تا دوازدهم
Hudson Collegeتورنتو – اونتاریو۱۷ هزار و ۲۴۰ دلارمهدکودک تا دوازدهم
Trinity College Schoolپورت هوپ – اونتاریو۲۵ هزار و ۷۵۰ تا ۶۸ هزار و ۵۰۰ دلارپنجم تا دوازدهم
Lakefield College Schoolلیکفیلد – اونتاریو۳۳ هزار و ۹۰۰ تا ۶۹ هزار و ۷۰۰ دلارنهم تا دوازدهم
Crescent Schoolتورنتو – اونتاریو۳۵ هزار و ۷۵ دلارسوم تا دوازدهم
Metropolitan Preparatory Academyتورنتو – اونتاریو۲۳ هزار و ۶۰ تا ۲۹ هزار و ۹۵۰ دلارهفتم تا دوازدهم
St. John’s-Kilmarnock Schoolواترلو ریجن – اونتاریو۱۸ هزار و ۹۴ تا ۶۸ هزار و ۲۷۵ دلارمهدکودک تا دوازدهم
Prestige School – Toronto Campusتورنتو – اونتاریو۱۲ هزار تا ۱۶ هزار و ۵۰۰ دلارمهدکودک تا دوازدهم
St. Clement’s Schoolتورنتو – اونتاریو۳۱ هزار و ۹۰۰ دلاراول تا دوازهم (دخترانه)
Branksome Hallتورنتو – اونتاریو۳۴ هزار و ۶۵۰ تا ۶۹ هزار و ۸۵۰ دلارمهدکودک تا دوازدهم (دخترانه)
Elmwood Schoolاوتاوا – اونتاریو۱۴ هزار و ۸۰۰ تا ۲۸ هزار و ۳۰۰ دلارمهدکودک تا دوازدهم (دخترانه)
Upper Canada Collegeتورنتو – اونتاریو۳۴ هزار و ۱۳۵ تا ۶۶ هزار و ۸۳۵ دلارمهدکودک تا دوازدهم (پسرانه)
Bond Academyتورنتو – اونتاریو۱۳ هزار تا ۱۶ هزار دلارمهدکودک تا دوازهم
Stanstead Collegeاستنستید – کبک۲۲ هزار و ۴۵۰ تا ۶۷ هزار و ۹۰۰ دلارهفتم تا دوازدهم
Académie Marie-Claireکرکلند – کبک۱۲ هزار و ۸۵۰ تا ۱۸ هزار و ۵۲۸ دلارمهدکودک تا یازدهم

 

هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا

شهریه مدارس کانادابه عوامل مختلفی نظیر نوع مدرسه، خدماتی که ارائه می دهد، تعداد کلاس های فوق برنامه و … بستگی دارد. برای آگاهی از شهریه دقیق مدارس بهترین کار مراجعه به وب سایت  و یا تماس مستقیم با مدرسه است. با تماس با مدرسه ای که برای تحصیل فرزندان خود انتخاب کرده اید می توانید در خصوص اینکه دانش آموزان بین المللی باید هزینه ای بابت ثبت نام باید بپردازند یا خیر اطلاعات کاملی کسب کنید.

تحصیل در مدارس دولتی کانادا فقط برای کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند رایگان است و در غیر این صورت دانش آموزان چه برای تحصیل در مدارس دولتی و چه برای تحصیل در مدارس خصوصی باید شهریه بپردازند. علاوه بر هزینه شهریه برای هزینه تحصیل در مدارس کانادا شامل موارد دیگری می شود از جمله:

 

تحصیل در دبستان های کانادا

 

هزینه تحصیل در مدارس خصوصی کانادا نیز به عوامل مختلفی از قبیل مقطع تحصیلی دانش آموز، رتبه و اعتبار مدرسه یا تسهیلات و خدماتی که در اختیار دانش آموزان قرار می دهد، بسیار متفاوت است هچنین شهریه این مدارس تابع محل و شهر قرار گیری آن ها نیز می باشد. به طور کلی هزینه تحصیل در دبستان های خصوصی کانادا بین ۵ الی ۱۲ هزار دلار کانادا متغییر است.

مدارس شبانه روزی نیز جزو گران ترین مدارس در کانادا محسوب می شوند و دارای بیشترین میزان شهریه می باشند چرا که این مدارس خدمات بیشتری به دانش آموزان ارائه می دهند. شهریه مدارس شبانه روزی معتبر با فعالیت های فوق برنامه متنوع و هزینه اقامت و خوراک به طور متوسط در سال بین ۴۰ الی ۵۵ هزار دلار کانادا می باشد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس ابتدیی کانادا

برای دریافت پذیرش از مدارس کانادا مدارک زیر مورد نیاز می باشد:

 • تمامی مدارک شناسایی به همراه ترجمه آن ها
 • مدرک زبان البته این مورد الزامی نمی باشد (در صورت وجود)
 • تکمیل تمامی فرم های اپلای برای اخذ پذیرش از مدرسه مورد نظر
 • پرداخت هزینه درخواست
 • کارنامه تحصیلی ۲ یا ۳ مقطع تحصیلی دانش آموز

در هنگام درخواست پذیرش از مدرسه سعی کنید که تصویر خوب از فرزندان خود برای مدرسه نشان دهید اما منظور این نیست که با تعریف و تمجید بیش از حد و تعریفی غیر واقعی در نظر مدرسه ایجاد کنید بلکه نظر مسئولین مدرسه را با توضیحات به اندازه و کافی فرزند خود را به عنوان دانش آموزی مطلوب برای تحصیل در مدرسه مربوطه جلب کنید.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره