تحصیل در رشته اقتصاد در انگلستان

تحصیل در رشته اقتصاد در انگلستان طرفداران بسیاری از کشورهای مختلف جهان دارد دلیل محبوبیت این رشته را می توان به اهمیت بالای رشته اقتصاد در هر کشور، وجود موقعیت های شغلی ایده آل پس از فارغ التحصیلی و وجود دانشگاه های برتر در انگلستان ربط داد. به طور کلی انگلستان یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی می باشد که امکان کار در رشته مربوطه پس از فارغ التحصیلی را برای افراد فراهم می کند. در ادامه مقاله به بررسی تحصیل در رشته اقتصاد در انگلستان خواهیم پرداخت و شرایط و هزینه ها، دانشگاه های اقتصاد انگلستان و امکان دریافت بورسیه برای ای رشته را بررسی خواهیم کرد.

 معرفی رشته اقتصاد در انگلستان

علم اقتصاد را می توان علمی ترکیبی از رشته های از جامعه‌شناسی، علوم سیاسی و روان‌شناسی دانست که زیر شاخه از رشته های علوم انسانی است. اهمیت رشته اقتصاد در کشور انگلستان به خوبی درک شده و از این علم به درستی استفاده می شود چرا که وضیعت کلی و پیشرفت یک کشور به وضیعت اقتصادی آن وابسته است.

یک اقتصاد‌دان باید بتواند مسائل و جنبه های مختلف مربوط به اقتصاد را تجزیه و تحلیل کند، داده ها و آمار و اطلاعت را جمع آوری و بر روی آن‌ها تحقیق کند و وضیعت و گرایش­ بازار را تفسیر نماید. این رشته علاوه بر اینکه با رشته های جامعه‌شناسی، علوم سیاسی و روان‌شناسی در ارتباط است با رشته های دیگری چون آمار و ریاضیات نیز در ارتباط دارد بنابراین فرد باید در کلیه این رشته ها نیز مهارت به دست بیاورد.

رشته اقتصاد در انگلستان در هر ۳ مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشدد و دکتری به داوطلبان ارائه می شود. دانشگاه های انگلستان یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل در رشته اقتصاد هستند. طول دوره های تحصیلی هر کدام از مقاطع تحصیلی در رشته اقتصاد در انگلستان به شرح زیر است:

  • لیسانس: ۴ سال
  • فوق لیسانس: ۱ الی ۲ سال
  • دکتری: ۳ الی ۷ سال

شرایط تحصیل در رشته اقتصاد در انگلستان

برای قبولی در رشته اقتصاد در انگلستان داوطلبان باید شرایط تعیین شده توسط دانشگاه ها را داشته باشند. پس از مهیا کردن شرایط و مدارک باید به دانشگاه مد نظر خود درخواست پذیرش ارسال کنید و بعد از دریافت نتیجه درخواست پذیرش خود و در صورت قبولی می توانید برای درخواست ویزا اقدام نمایید.

از آنجایی که زبان تدریس در دانشگاه های انگلستان زبان انگلیسی است دانشگاه ها از داوطلبان می خواهند تا مهارت زبان انگلیسی داشته و آن را با ارائه مدارک اثبات کنند. بنابراین یکی از شرایط اصلی برای پذیرش در رشته اقتصاد در انگلستان ارائه مدرک آیلتس با نمره ۶ به بالا برای مقطع کارشناسی، ۶.۵ به بالا برای مقطع کارشناسی ارشد و ۷ به بالا برای مقطع دکتری مورد نیاز است.

دانشجویان باید از توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی در انگلستان برخوردار باشند. همچنین داوطلبان باید  معدل خوب و ریز نمرات بالایی داشته باشند.

دانشگاه های برتر رشته اقتصاد در انگلستان

کشور انگلستان با سیستم آموزشی پیشرفته ای که دارد در جهان شناخته می شود که ترکیب سیستم آموزشی بریتانایی با دانشگاه های مدرن و مجهز باعث شده تا دانشگاه های این کشور رتبه بالایی در بین دانشگاه های جهان داشته باشند. تحصیل در انگلستان و تحصیل در این دانشگاه های برتر آرزوی بسیاری از مهاجران تحصیلی می باشد. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های انگلستان که رشته اقتصاد را به دانشجویان ارائه می دهند را آورده ایم.

 

نام دانشگاهامتیاز Guardian
University of Oxford۱۰۰
University of Cambridge۹۲.۳
University of St Andrews۹۰.۵
University of Strathclyde۸۶.۹
University of Stirling۸۴.۱
University of Warwick۷۹.۵
University of Leeds۷۴.۸
University of UEA۷۳.۶
University of Bristol۷۳.۲
University of Durham۷۲.۸

 

هزینه تحصیل در رشته اقتصاد در انگلستان

داوطلبان در زمان انتخاب کشور انگلستان برای ادامه تحصیل باید علاوه بر شهریه دانشگاه های انگلستان، هزینه های مربوط به اقامت و زندگی در انگلستان را نیز در نظر داشته باشند تا بتوانند برنامه ریزی دقیق مالی برای تحصیل در در رشته اقتصاد در انگلستان داشته باشند.

هزینه تحصیل در این رشته بر اساس مقطع تحصیلی و دانشگاه انتخابی می تواند متفاوت باشد و به طور میانگین برای تحصیل در رشته اقتصاد در انگلستان ۱۸ الی ۴۰ هزار پوند مورد نیاز می باشد.

در ادامه هزینه تحصیل در رشته اقتصاد در برخی از دانشگاه های انگلستان را بررسی می کنیم.

دانشگاه و مقطعهزینه تحصیل
کارشناسی اقتصاد در دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن ۲۱۷۵۰ پوند در سال
کارشناسی ارشد اقتصاد در دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن ۲۹۷۶۰ پوند در سال
کارشناسی اقتصاد در دانشگاه آکسفورد ۳۰۳۰ پوند در سال
کارشناسی ارشد اقتصاد در دانشگاه آکسفورد ۴۵۰۰۰ پوند در سال
کارشاسی اقتصاد در دانشگاه کمبریج ۲۳۰۶۷ پوند در سال
کارشناسی ارشد و دکترا اقتصاد در دانشگاه کمبریج ۴۴۳۲۳ پوند در سال

 

بورسیه تحصیلی برای تحصیل در رشته اقتصاد در انگلستان

اگر نگران هزینه های تحصیل در کشور انگلستان هستید باید گفت که این کشور بورسیه های تحصیلی مختلفی را به افراد واجد شرایط ارائه می دهد که از جمله روش های کاهش هزینه تحصیل در انگلستان نیز به شمار می رود. در صورت داشتن معدل بالا، نمره بالا در آزمون آیلتس و مقاله های چاپ شده در مجلات معتبر می توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان اقدام نمایید.

بازار کار انگلستان پس از تحصیل رشته اقتصاد

فارغ التحصیلان اقتصاد در انگلستان می توانند به راحتی در مشاغل و موقعیت های شغلی مختلفی شروع به کار نمایند که می توانند از جمله در بخش خصوصی به عنوان مشاور در امور بانکی و مالی کار می کنند و یا در بخش دولتی برای ادارات دولتی ، خزانه داری ملی ، بانک های مرکزی و دفاتر آمار کار می کنند. همچنین موقعیت هایی نیز در زمینه تولید ، حمل و نقل ، ارتباطات ، بیمه ، موسسات خیریه ، سرمایه گذاری و صنایع خرده فروشی نیز وجود دارد.

میانگین حقوق  فارغ التحصیلان این رشته در انگلستان به تازگی در این رشته شروع به کار کرده اند حدود ۲۸ هزار پوند است که با افزایش سابقه میزان حقوق نیز افزایش خواهد یافت.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره