تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان

رشته داروسازی به خودی خود یکی از رشته های تحصیلی محبوب در بین دانشجویان می باشد و اما  تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان محبوبیت آن را صد چندان می کند. کشور انگلستان همواره سعی در ارتقا حوزه بهداشت و درمان خود داشته و با ارائه آموزش باکیفیت و امکانات پیشرفته برای رسیدن به این هدف خود تلاش می کند. برای آشنایی با این رشته در ادامه با بررسی شرایط تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان با گروه پیوند همراه باشید.

 

 

شرایط تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان

رشته داروسازی در انگلستان یکی از رشته های تحصیلی پرتقاضا می باشد که بسیاری را جذب خود می کند. شرایط اخذ پذیرش در رشته داروسازی در دانشگاه های مختلف انگلستان ممکن است متفاوت باشد.

برای دریافت پذیرش در رشته داروسازی انگلستان ابتدا باید یکی از دوره های A-level یا Foundation را در این کشور بگذرانید. نکته مهم این است که نمرات شما در این دوره ها باید بالا باشد. از جمله دروسی که نمرات آن ها برای ورود به رشته داروسازی در انگلستان مهم است عبارتند از:  ریاضی، زبان انگلیسی و شیمی.

یکی از شرایط تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان داشتن مدرک زبان انگلیسی می باشد. برای دریافت پذیرش در این رشته ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا الزامی می باشد.

البته در صورتی که دانشجویان سطح زبان پایینی داشته باشند می توانند در دوره های آموزش زبان شرکت کنند و نمره آیلتس خود را به حد نصاب برسانند.

 

تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان

 

طول دوره داروسازی در انگلستان

در کشور انگستان رشته داروسازی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می شود. برای دریافت مدرک لیسانس داروسازی در کشور انگلستان به طور معمول بین ۳ الی ۴ سال زمان مورد نیاز می باشد.

دانشجویان در طی تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان می توانند از آزمایشگاه های نوین و مجهز به پیشرفته ترین امکانات موجود در دانشگاه بهره مند شده و تجربه کار در محیط های واقعی مربوط به رشته نظیر داروخانه ها، بیمارستان ها، کارخانه های تولید دارو و آزمایشگاه ها را به دست بیاورند تا به طور کامل با این رشته آشنا شده و تسلط کافی بر جنبه های مختلف این شغل داشته باشند.

دانشجویان پس از اتمام این دوره و دریافت مدرک کارشناسی داروسازی در انگلستان می توانند در مقطع بالاتر و در گرایش های مختلفی که برای رشته داروسازی در کشور انگلستان به تحصیل خود ادامه بدهند و به فعالیت های تحقیقی و پژوهشی بپردازند.

برترین دانشگاه های داروسازی در انگلستان

تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان در کشور انگلستان واقع شده اند و با ارائه آموزش با کیفیت در جهان شناخته می شوند. دانشگاه های انگلستان در تدریس رشته داروسازی نیز بسیار پیشرو هستند با استفاده از جدیدترین شیوه های آموزشی و امکانات و تجهیزات پیشرفته ای که برای آموزش تکنیک ها و مهارت های داروسازی مور نیاز است سعی دارند داروسازان با مهارتی را تربیت کنند.

 

اسامی دانشگاه های داروسازی برتر انگلستانرتبه در QSرتبه در انگلستان
دانشگاه آکسفورد۱۱
دانشگاه UCL۵۲
دانشگاه کمبریج۶۳
دانشگاه ناتینگهام۷۴
دانشگاه منچستر۱۰۵
کالج کینگ لندن۱۳۶
کالج امپریال لندن۲۱۷
دانشگاه بریستول۴۸۸

 

هزینه تحصیل در رشته دارو سازی در انگلستان

رشته داروسازی در انگلستان در دانشگاه های سطح بالایی به دانشجویان ارائه می شود و از آنجایی که جز رشته های پرطرفدار و محبوب است برای ورود به رشته داروسازی در این دانشگاه ها رقابت بسیار زیاد است.  از آنجایی که در دانشگاه های متعددی این رشته برای دانشجویان ارائه شده است در نتیجه شهریه آن می تواند مقادیر متفاوتی باشد.

تحصیل در انگلستان هزینه هایی را برای دانشجویان دارد که از جمله اصلی ترین آن ها می توان به شهریه دانشگاه، هزینه اقامت و اسکان، خورد و خوراک اشاره کرد که قبل از تصمیم به مهاجرت به این کشور باید برای تمامی این هزینه ها برنامه ریزی کرد.

برای اطلاع دقیق در مورد هزینه تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان ابتدا دانشگاه های مد نظر خود را انتخاب کنید سپس با مراجعه به وب سایت هر دانشگاه از شهریه دقیق آن ها اطلاعات کسب کنید. اما می توان گفت به طور کلی حداقل هزینه مورد نیاز برای تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان سالانه بین ۲۰ هزار الی ۵۸ پوند می باشد که هزینه اقامت و خوراک نیز در آن اعمال شده است.

آینده و بازار کار رشته داروسازی در انگلستان

رشته داروسازی از جمله رشته های بسیار محبوب و پرطرفدار در انگلستان می باشد که از بازار کار بسیار خوبی در این کشور برخوردار است و  کسانی که موفق به دریافت مدرک داروسازی در کانادا می شوند از جایگاه اجتماعی بسیار خوب و از آینده شغلی مطلوبی در کشور انگلستان برخوردار است.

فارغ التحصیلان رشته داروسازی در انگلستان می توانند در مشاغل مرتبط متنوعی شورع به کار کنند و یکی از رشته هایی است که بهترین بازار کار را در انگلستان دارد. داروسازی بی شک یکی از رشته های پولساز در انگلستان است که با داشتن مدرک حتی می توانید داروخانه خود را داشته باشید. همچنین در هر نقطه از جهان که دوست دارید موقعیت های کاری مناسبی گیرتان می آید چرا که مدرک انگستان در سراسر جهان معتبر می باشد.

متقاضیان تحصیل داروسازی پس از فارغ التحصیلی می توانند در رشته های ذیل مشغول به کار شوند:

 

تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان

 

درآمد داروسازان در انگلستان

داروسازی یکی از رشته های تحصیلی پردرآمد در انگلستان می باشد که فارغ التحصیلان این رشته می توانند در مدت کوتاهی پس از فارغ التحصیلی در یکی از مشاغل مرتبط با این رشته شروع به کار کنند. حداقل درآمد سالیانه یک داروساز در کشور انگلستان حدود ۸۹ هزار پوند می باسد که از متویط درآمد عموم مردم در بریتانیا ( ۷۱ هزار پوند) بسیار بالاتر است.

داروسازی از جمله رشته های تحصیلی است که برای ورود به آن باید رقابت های بسیاری را پشت سر بگذارید اما پس از قبولی در این رشته و دریافت مدرک داروسازی به سرعت تمام هزینه ها و سختی هایی که برای رسیدن به آن پشت سر گذاسته اید جبران خواهد شد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره