تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در کانادا

کشور کانادا یکی از مقاصد تحصیلی جذاب برای دانشجویان بین المللی است و تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در کانادا در دهه های اخیر بیش از پیش طرفدار پیدا کرده است. این رشته یکی از قدیمی ترین رشته های تحصیلی است که در کانادا تدریس می شود. کشور کانادا دارای معتبرترین دانشگاه ها و بهترین شیوه های آموزشی است.

 

 

اهمیت تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در کانادا

کشاورزی در کشور کانادا از اهمیت و جایگاه و بسیار بالایی برخوردار است به طوری که دولت کانادا سالانه به صنایع فعال در بخش کشاورزی کمک ها بسیاری می کند. علاوه بر آن دولت کانادا به پژوهش های مرتبط با صنعت کشاورزی حمایت می کند. همه این ها به کنار دولت کانادا به منظور افزایش بهره وری و تولید محصولات و کاهش اثرات زیست محیطی و مخرب جوی و یا سایر اثرات منفی، به گسترش فناوری ها و تکنولوژی های موجود در عرصه کشاورزی اهمیت ویژه ای قائل است.

با همه این تفاسیر می توان گفت که رشته مهندسی کشاورزی در کانادا از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است. چرا که با وجود مهندسان و متخصصان مهندسی کشاورزی در کانادا، رشد و توسعه صنعت کشاورزی دائم بوده و ضمن افزایش بهره وری محصولات کشاورزی، از منابع طبیعی مانند آب و خاک در کشور کانادا نیز حفاظت می شود.

دوره های رشته مهندسی کشاورزی در کانادا

سالانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در کانادا درخواست می دهند و یکی از رشته های پرتقاضا برای ادامه تحصیل در کانادا می باشد. یک مهندس کشاورزی باید دانش و مهارت های علم مهندسی را با علوم زیستی و محیطی در زمینه کشاورزی ادغام کند تا تولیدات بخش کشاورزی پایدار و کارایی و بهره وری سیستم افزایش یابد. مهندسان کشاورزی در پروژه ها و برنامه های زیست محیطی مختلف و متنوعی از جمله طراحی ماشین آلات و سازه ها و توسعه روش هایی برای افزایش حاصلخیزی خاک و صرفه جویی در مصرف آب برای بهبود فرآوری محصولات کشاورزی مشارکت دارند.

کشور کانادا با ارائه دوره های متنوع آموزشی در دنیا شناخته می شود و رشته مهندسی کشاورزی در کانادا در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می شود. برای ورود به هر مقطع شرایط و الزامات خاصی وجود دارد.

دوره کارشناسی رشته مهندسی کشاورزی در کانادا به طور معمول ۴ سال به طول می انجامد و دانشجویان در ترم های اولیه با مباحث پایه این رشته آشنا شده و در ترم های بالاتر دروس تخصصی تری را مطالعه خواهند کرد.

دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی کشاورزی می تواند به دو صورت آموزش محور و یا پژوهش محور بسته به انتخاب دانشجو تدریس بشود. این دوره ۲ ساله بوده و برای گسترش دانش، مهارت و تجربه در مهندسی کشاورزی داوطلبان در این مقطع تحصیل می کنند.

دوره دکتری رشته مهندسی کشاورزی در کانادا دوره ای ۳ الی ۴ ساله است و دانشجویان بیشتر وقت خود را برای انجام پروژه های تحقیقی و پژوهشی و شرکت در پروپوزال ها و سمینارهای مختف اختصاص می دهند.

شرایط تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در کانادا

کشور کانادا با داشتن استانداردهای بالای آموزشی و کیفیت بی نظیر دانشگاه ها اولین انتخاب هر دانشجویی برای ادامه تحصیل است. برای ورود به رشته مهندسی کشاورزی در کانادا فراهم کردن شرایط مورد نیاز هر دانشگاه و موسسه آموزشی اولین کاری است که هر داوطلبی باید آن را انجام دهد. شرایط پذیرش هر دانشگاه ممکن است با دیگری متفاوت باشد. شرایط مورد نیاز برای پذیرش در رشته مهندسی کشاورزی در کانادا عبارتند از:

 • مدرک دیپلم و سوابق تحصیلی دبیرستان
 •   داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی معتبر
 • ارائه ریز نمرات تحصیلی برای اثبات تحصیل در مقطع تحصیلی قبلی
 • نمرات بالا در دورسی ریاضی، فیزیک و شیمی

 

تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در کانادا

 

برترین دانشگاه های رشته مهندسی کشاورزی در کانادا

دانشگاه های بسیار خوبی با خدمات آموزشی سطح بالا برای ادامه تحصیل در رشته های کشاورزی در کانادا وجود دارند. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه ‌های کانادا که دوره ‌های مرتبط با رشته مهندسی کشاورزی کانادا را به دانشجویان ارائه می دهند نوشته شده است:

 • دانشگاه گوئلف
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه ساسکاچوان
 • دانشگاه مانیتوبا
 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه دالهاوزی
 • دانشگاه لاوال
 • دانشگاه لارنتین
 • دانشگاه ترنت
 • دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
 • دانشگاه لیک هد

هزینه تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در کانادا

تحصیل در کانادا دغدغه و نگرانی هایی را برای دانشجویان به همراه دارد که یکی از آن ها جنبه های مالی این تصمیم است. کلیه داوطلبان باید قبل از اقدام برای ادامه تحصیل در این کشور باید از ریز هزینه های تحصیل در کشور کانادا اطلاعات کامل و دقیقی داشته باشند تا بتوانند با برنامه ریزی بودجه ای محاسبه شده برای این منظور فراهم کنند.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بسته به نوع دانشگاه, شهر و محل قرار گیری آن، رشته تحصیلی انتخابی و شرایط زندگی فرد متفاوت خواهد بود. کشور کانادا با توجه به کیفیت خدمات آموزشی که ارائه می دهد نسبت به کشورهای هم تراز خود هزینه های کمتری برای این منظور دریافت می کند که یکی از مزایای تحصیل در کشور کانادا است. در جدول زیر هزینه تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی کانادا در هر مقطع تحصیلی نوشته شده است تا از هزینه های تقریبی تحصیل در این رشته اطلاع داشته باشید.

مقطع تحصیلیهزینه سالانه
کارشناسی مهندسی کشاورزی ۱۶ الی ۲۵ هزار دلار کانادا
کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی۱۵ الی ۳۰ هزار دلار کانادا
دکتری مهندسی کشاورزی۱۲ الی ۲۰ هزار دلار کانادا

 

 

تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در کانادا

 

بازار کار رشته مهندسی کشاورزی در کانادا

برای اینکه بوانید در کشور کانادا به عنوان یک مهندس کشاورزی شروع به کار کند باید مجوز لازم را از مقامات دولتی دریافت نمایید. شرایط دریافت این مجوز ممکن است در استان های مختلف با یکدیگر متفاوت باشد.

افراد پس از دریافت مجوز می توانند به راحتی وارد بازار کار شوند. بخش کشاورزی از اهمیت بالایی در کشور کانادا برخوردار است و تجارت، صادرات و پژوهش های مرتبط با کشاورزی همگی برای رشد نیاز به نیروی کار متخصص در این زمینه دارند که مهندسان کشاورزی درست در این زمینه فعالیت دارند.

مهندسان کشاورزی در کشور کانادا می توانند در زمینه های زیر فعالیت داشته باشند:

 • می‌توانند در گلخانه‌ها و مزارع کشاورزی پیشرفته مشغول به کار شوند.
 • در بخش امور تجاری کشاورزی به عنوان بازاریاب و فروش محصولان و خدمات نقش داشته باشند.
 • در شرکت های خانوادگی مشغول به کار شوند.
 • به عنوان مشاور به دولت یا سایر بخش های خصوصی کمک کنند.
 • با انجام پروژه های تحقیقی و پژوهشی در این زمینه در بخش دولتی یا خصوصی درآمد داشته باشند.
 • دانشمندان علوم کشاورزی می‌توانند در آزمایشگاه‌ها یا مزارع، برای سازمان‌هایی مانند سازمان کشاورزی و محصولات غذایی کانادا یا وزارت کشاورزی کار کنند.
۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره