تحصیل در رشته IT در انگلستان و شرایط آن

رشته  فناوری اطلاعات و یا همان IT از جمله رشته های تحصیلی پرتقاضا در بین دانشجویان بین المللی است. کشور انگلستان با داشتن لیستی از برترین دانشگاه های جهان و سیستم آموزشی قوی همواره باکیفیت ترین آموزش ها را به دانشجوویان خود ارائه می دهد که باعث شده در بین داوطلبان ادامه تحصیل در خارج پرطرفدار باشد. رشته فناوری اطلاعات در انگلستان به دلیل بازار کار خوب و درآمد مطلوب طرفداران خاص خود را دارد. اگر شما هم قصد تحصیل در این رشته را دارید باید ابتدا با شرایط تحصیل در رشته فناوری اطلاعات (IT) در انگلستان آشنا شده و با تمام جوانب آن آشنا شوید پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

 

 

تحصیل در رشته IT در انگلستان

رشته فناوری اطلاعات (Information Technology) یا به اختصار IT یکی از جذابترین پویا ترین رشته های تحصیلی است که امروزه نیز تاثیر و اهمیت بسیاری بر پیشرفت کشورها دارد و یکی از پردرآمدترین رشته های تحصیلی در حال حاضر است. افرادی که در این زمینه فعالیت دارند باید دائما دانش خود را به روزرسانی کنند چرا که تغییر و پیشرفت در این رشته بسیار زیاد است.

رشته IT در انگلستان یکی از زیر گروه ها و زیرشاخه های رشته کامپیوتر است که بر کدینگ و نظریه برنامه ریزی اطلاعات و سیستم های کامپیوتری و نرم افزاری متمرکز شده است.  دانشجویان رشته فناوری اطلاعات در انگلستان باید به دروسی نظیر ریاضیات و آمار علاقه مند باشند. دانشجویان می توانند بعد از فارغ التحصیلی در زمینه های مختلفی فعالیت داشته باشند که از جمله آن ها می توان به طراحی وب، امینت اطلاعات، گسترش شبکه های کامپیوتری، هوش مصنوعی و … اشاره کرد.

دانشگاه های انگلستان رشته IT را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهند که در ادامه به بررسی هر کدام از این مقاطع خواهیم پرداخت.

تحصیل در رشته IT در مقطع کارشناسی در انگلستان

مقطع کارشناسی رشته IT در انگلستان ۳ الی ۴ سال بسته به دانشگاه طول می کشد و در طی این دوره مفاهیم پایه علوم کامپیوتر و مبانی برنامه نویسی به دانشجویان آموخته می شود. دوره کارشناسی رشته IT در انگلستان ترکیبی از دروس تئوری و عملی است و دانشجویان باید هر دو این مفاهیم را به خوبی بیاموزند. دروس این دوره به کاربرد مباحث مختلفی همچون طراحی وب و اصول آن، مهارت برنامه‌نویسی و آموزش زبان های مختلف آن و شبکه و پایگاه داده‌ها می پردازد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی رشته IT در انگلستان مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس با نمره ۶ به بالا که هر دانشگاه ممکن است نمره متفاوتی را برای آن در نظر داشته باشد، مدرک دیپلم و گذراندنیکی از دوره های A-level  و یا Foundation  مورد نیاز می باشد.

تحصیل در رشته IT در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان

دوره کارشناسی ارشد رشته IT دوره ای تخصصی تر و مفاهیم آموزشی آن پیشرفته تر می باشد.این دوره به بررسی فناوری های پیشرفته موجود در عرصه فناوری اطلاعات، نرم افزارها و رایانه ها می پردازد که بیشتر دروس به صورت تئوری هستند.

طول دوره کارشناسی ارشد رشته IT در انگلستان به طور معمول ۱ سال به طول می انجامد اما در برخی از دانشگاه ها ممکن است به ۲ سال زمان برای اتمام آن نیاز باشد. افراد دارای مدرک کارشناسی معتبر در یکی از رشته‌های مهندسی نرم‌افزار، کامپیوتر، IT، الکترونیک و برق می‌توانند برای مقطع کارشناسی ارشد IT در انگلستان اقدام کنند.

برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد IT در انگلستان می توان به داشتن مدرک زبان انگلیسی مانند آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا، مدرک دوره کارشناسی GRE که ممکن است برخی از دانشگاه این مدرک را بخواهند، اشاره کرد.

تحصیل در رشته IT در مقطع دکتری در انگلستان

مقطع دکتری رشته IT در انگلستان بیشتر بر روی فعالیت های تحقیقی و پژوهشی تمرکز دارد پس اگر علاقه مند به انجام پروژه های تحقیقاتی هستید در این دوره شرکت کنید همچنین برای دریافت پذیرش در مقطع دکتری داشتن رزومه تحقیقی و مقالات چاپ شده در مجلات معتبر بین المللی مانند ISI بسیار مهم است.

دوره دکترای رشته  IT در انگلستان شامل انجام تحقیق در حوزه سیستم‌ها، نرم افزارها، الگوریتم ها و برنامه های  جدید است که منجر به توسعه موار گفته شده و زبان های برنامه نویسی جدید می شود. فعالیت های دانشجویان دکتری علاوه بر موارد گفته شده شامل گذراندن برنامه های آموزشی شبیه سازی، تجارت الکترونیک و… نیز می شود.

دوره دکتری در انگلستان به طور معمل بین ۳ الی ۵ سال به طول می انجامد که موضوع پروژه های تحقیقاتی نقش تعیین کنند در طول این دوره تحصیلی دارد. برای تحصیل در دوره دکتری رشته IT در انگلستان باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • ارائه مدارک تحصیلی گذشته نظیر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط
 • داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ به بالا ( دانشگاه های مختلف ممکن است نمرات مختلفی را برای مدرک زبان در نظر داشته باشند.)
 • داشتن سابقه تحقیقاتی و مقالات چاپ شده در مجلات معتبر

 

تحصیل در رشته IT در انگلستان

 

بهترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل در رشته IT

سیستم آموزش بریتانیایی، سیستم آموزشی قوی وشناخته شده در سطح جهان است که باعث شده دانشگاه های این کشور همگی در لیست دانشگاه های برتر جهان در صدر قرار بگیرند. رشته IT از جمله رشته های بسیار تاثیر گذار در پیشرفت و ارتقا یک کشور است و از آنجایی که این موضوع برای انگلستان بسیار اهمیت دارد این رشته را در برترین دانشگاه های خود نیز ارائه می دهد. در جدول زیر نام دانشگاه های برتر انگلستان در رشته IT نوشته شده اشت.

نام دانشگاه
دانشگاه کمبریج ( Cambridge University )
دانشگاه آکسفورد ( Oxford University )
کالج سلطنتی لندن ( Imperial College London )
دانشگاه سنت اندروز ( St Andrews University )
دانشگاه دورهام (Durham University)
دانشگاه وارویک  ( Warwick University )
دانشگاه کالج لندن (University College London)
دانشگاه شفیلد (University of Sheffield)
دانشگاه لیدز (Leeds University)
دانشگاه منچستر (University of Manchester)

 

هزینه تحصیل در رشته IT در انگلستان

یکی از دغدغه ها و نگرانی اصلی دانشجویان بین المللی و خانواده های آن ها هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان می باشد و جنبه های مالی تحصیل در انگلستان بیشتر از هر موضوع دیگری ذهن داوطلبان را اشغال کند اما باید بدانید از آنجایی که طول دوره های تحصیلی در انگلستان کوتاهتر از سایر کشورها است به همین تحصیل در این کشور بسیار مقرون به صرفه تر است.

در هزینه تحصیل در رشته IT در انگلستان، دانشگاه و شهر انتخابی برای تحصیل نقش اساسی دارند همچنین میزان شهریه برای مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت خواهد بود. به طور کلی  میزان هزینه لازم برای تحصیل در رشته IT در انگلستان به شرح زیر خواهد بود:

 • میزان هزینه لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی IT در انگلستان: ۱۰ هزار الی ۳۵ هزار پوند
 • میزان هزینه لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد IT در کانادا: ۸ هزار الی ۴۰ هزار پوند

بازار کار و میزان درآمد رشته IT در انگلستان

همانطور که می دانید عرصعه تکنولوژی یکی از عرصه هایی است که بالاترین میزان پیشرفت و رشد را دارد و همواره در حال تحول است که تحولات آن تاثیرات بسیاری در تمام جوانب رشد کشور و حتی زندگی ما انسان ها دارد در نتیجه رشته هایی نظیر IT که در ارتباط با فناری و تکنولوژی هستند جز آینده دارترین و بهترین رشته های تحصیلی هستند. انگلستان نیز از کشور های پیشرفته در اقتصاد و صنعت است که همواره به ارتقا فناوری های خود اهمیت بسیاری قائل است از این رو سالانه متخصصان IT بسیاری را به کار می گزیند.

 

رشته IT در انگلستان و سراسر دنیا از جمله رشته های نوین و پویایی است که به سرعت نیاز کشورها به متخصصان آن زیاد می شود و با توجه به مشاغل متنوعی که در این حیطه وجود دارد فارغ التحصیلان رشته IT در انگلستان می توانند در طی مدت کوتاهی شروع به کار کرده و به کسب درآمد در کشور انگلستان بپردازند.

 

تحصیل در رشته IT در انگلستان

 

مشاغل پردرآمد در رشته IT در انگلستان

رشته فناوری اطلاعات یا IT در انگلستان در حیطه مشاغل متنوعی قرار دارد که  پردرآمدترین ها به شرح زیر است:

 • تحلیلگران داده ها و سیستم های اطلاعاتی
 • مشاوران پایگاه داده و مدیران داده
 • مهندسان نرم افزار و طراحان
 • برنامه نویسان و توسعه دهندگان
 • طراحان وب
 • متخصصان امنیت سایبری
 • هوش مصنوعی
 • تحلیل داده
 • مکاترونیک و روباتیک

 

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره