تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان

در حال حاضر مهاجرت به قصد تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان، بیشترین درصد را در بین مهاجرین دارد.  کشور انگلستان با داشتن یک از برترین سیستم های آموزشی دنیا که با نام سیستم آموزشی بریتانیایی در دنیا شناخته می شود سطح بالایی از خدمات آموزشی را در مدارس خود به دانش آموزان ارائه می دهد به همین دلیل مدارس انگلستان جز اولویت های اصلی والدین برای ادامه تحصیل فرزندان می باشد. در ادامه به بررسی مدارس شبانه روزی کانادا برای دانشجویان بین المللی میپردازیم.

 

 

سیستم آموزشی مدارس شبانه روزی انگلستان

مدارس انگلستان همگی چه از نظر آموزش و بهره علمی و چه از نظر شرایط فرهنگی و امنیتی در سطح بالایی قرار دارند که در این محیط بیشترین تمرکز بر افزایش دانش و مهارت های علمی دانش آموزان قرار دارد.

در مدارس شبانه روزی انگلستان تدریس همه جانبه است یعنی علاوه بر آموزش مباحث علمی سعی بر شکوفایی استعدادهای دیگر دانش آموزان در زمینه های مختلف ورزشی، هنری و … و کسب مهارت های زندگی و اجتماعی دارند.

آشنایی با عملکرد مدارس شبانه روزی انگلستان

مدارس شبانه روزی در انگلستان، مدارسی هستند که برای دانش آموزان امکانات اقامتی فراهم می کند و دانش آموزان می توانند پس از پایان برنامه های درسی در خوابگاه های این مدارس اقامت کنند. همچنین این مدارس مدارک معتبر بین المللی نظیر GCSE، A-Level و International Baccalureate را در پایان دوره ارائه می دهند.

مدارس شبانه روزی در انگلستان سطح بسیار بالایی از آموزش را به همراه پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات ارائه می دهند تا دانش آموزان آمادگی کامل برای ورود به دانشگاه کسب کنند  و با برگزاری کلاس های مختلف نظیر کلاس موسیقی، نقاشی، رقص  کمک می کنند تا دانش آموزان استعداد های خود را کشف کنند. تمامی مدارس شبانه روزی در انگلستان می بایست ضوابط و استانداردهای سختگیرانه دولت انگلستان در خصوص کیفیت تدریس، امکانات و رفاه دانش آموزان را پوشش دهند.

مدارس شبانه روزی انگلستان می توانند به صورت  تک جنسیتی و یا دو جنسیتی باشند که که در این صورت کلاس های درسی مختلط بوده و خوابگاه ها جدا از هم می باشد.

در برخی از این مدارس دانش آموزان می توانند به صورت روزانه نیز تحصیل کنند یعنی بعد از پایان کلاس های درسی در ساعت ۳ الی ۴ بعد از ظهر به منازل خود برگردند و در خوابگاه اقامت نداشته باشند.

شرایط تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان

شرایط پذیرش هر مدرسه شبانه روزی می تواند کاملا متفاوت از دیگری باشد چرا که هر مدرسه به صورت مستقل شرایط را ارائه می دهد. به همین دلیل برای کسب اطلاعات دقیق مراجعه به وب سایت مدرسه بهترین کار است.

از جمله شرایط مهمی که برای تحصیل در مدارس انگلستان تسلط به زبان انگلیسی می باشد اما ارائه مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز نیست که یکی از نکات مثبت و مزایای تحصیل در مدارس انگلستان برای دانش آموزان بین المللی می باشد.

 

سطح بالایی از خدمات آموزشی را در مدارس خود به دانش آموزان ارائه می دهد

 

معرفی چند مدرسه شبانه روزی معتبر در انگلستان

انگلستان شرایط زندگی و رفاهی بی نظیری برای شهروندان خود فراهم می کند و تحصیل در انگلستان فرصتی برای بهره مندی از این موارد است. با تحصیل در انگلستان موقعیت های کاری ایده آلی نیز برای فرد فراهم می شود که امکان دریافت اقامت دائم انگلستان را فراهم خواهد کرد. با تحصیل در مدارس این کشور روند ورود به دانشگاه و برخورداری از موارد گفته شده در بالا تسهیل خواد شد در ادامه لیستی از بهترین مدارس شبانه روزی انگلستان نوشته شده است.

 1. Abbey College
 2. Abbey College Manchester
 3. Akeley Wood Sixth Form
 4. Ashford school
 5. Badminton school
 6. Bellerbys College
 7. Berkhamsted School – Boys’ Senior School
 8. D’Overbroeck’s College
 9. Kensington Park School
 10. Kingswood School

هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان

شهریه های مدارس شبانه روزی که اصطلاحاً Boarding fee  نامیده می شود، شامل هزینه های آموزشی، هزینه اقامتگاه و هزینه‌ خوراک دانش آموزان می شود و با توجه به امکانات مدرسه می‌تواند مقادیر متفاوتی باشد. هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان سالانه به طور متوسط بین ۲۵ الی ۴۵ هزار پوند می باشد.

همچنین شهریه ها هر سال ممکن است تغییر کند که برای کسب اطلاعات دقیق در مورد شهریه هر مدرسه بهتر است به وب سایت مدرسه مورد نظر مراجعه کنند.

ممکن است در نگاه اول این مقدار شهریه و هزینه زیاد به نظر برشد اما با وجود امکانات پیشرفته و آموزش سطح بالا و با کیفیت این مدارس، خوابگاه مطلوب و غذای مناسب، برنامه های متعدد ورزشی و تفریحی این مقدار هزینه کاملا  مقرون به صرفه است.

عوامل زیر نقش تعیین کننده در شهریه مدارس دارند:

 • سن دانش آموز و پایه تحصیلی
 • موقعیت مکانی مدرسه
 • نوع مدرسه
 • امکانات و تجهیزات

 

تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره