تحصیل در رشته دامپزشکی در انگلستان

رشته دامپزشکی از رشته های تحصیلی است که در حال حاضر در بین داوطبان بسیار محبوب بوده و علاقه مندان خاص خود را دارد. کشور انگلستان در دانشگاه های معتبر خود رشته دامپزشکی را به دانشجویان ارائه می دهد که با خدمات آموزشی سطح بالا موجود در دانشگاه های خود باعث شده تا گزینه ایده آل برای تحصیل در این رشته تبدیل بشود. تحصیل در رشته دامپزشکی در انگلستان رویای بسیاری از داوطلبان است که در ادامه بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

 

 

آشنایی با رشته دامپزشکی در انگلستان

دامپزشکی رشته ای بسیار مشابه با رشته پزشکی است با این تفاوت که مباحثی که در علم پزشکی خوانده می شود برای سلامت، درمان و بهداشت انسان ها است اما در دامپزشکی کلیه این مطالب در مورد حیوانات می باشد.

دامپزشکی دانشی است که به پیشگیری، شناسایی، تشخیص و درمان بیماری های حیوانات می پردازد همچنین دامپزشکان در کنترل بهداشت مواد غذایی و فراورده های با منشا حیوانی نقش دارند.

در این رشته دانشجویان با بهداشت تغذیه دام ها آشنا می شوند و بیماری های مشترک بین انسان و حیوانات و نحوه پیشگیری و درمان آن ها را می آموزند. برخی از درس های اصلی رشته دامپزشکی عبارت است از:

 • آناتومی
 • مطالعه ی رفتار حیوانات
 • زیست شناسی سلولی
 • تغذیه
 • ژنتیک
 • داروسازی
 • مریضی های مسری
 • پاتولوژی
 • سلامت عمومی

وقتی از رشته دامپزشکی فارغ التحصیل می شوید و به عنوان یک دامپزشک در کشور انگلستان شروع به فعالیت می کنید از شما انتظار می رود تا وظایف زیر را انجام دهید:

 1. معاینه ی حیوانات مختلف و تشخیص بیماری های آنها
 2. درمان حیوانات بیمار یا مجروح و آسیب دیده
 3. واکسن زدن به حیوانات به منظور جلوگیری از مریض شدن آن ها
 4. انجام خدمات دندان پزشکی به حیوانات
 5. آموزش به صاحبان حیوانات در زمینه مراقبت های بهداشتی حیوانات

شرایط تحصیل در رشته دامپزشکی در انگلستان

فراهم کردن بی کم و کاست و بدون نقص شرایط تعیین شده تویط دانشگاه در روند پذیرش در دانشگاه های انگلستان بسیار مهم می باشد. برای تحصیل در انگلستان و در رشته دامپزشکی رقابت بسیاری در بین داوطلبان وجود دارد که به این معنی است که باید در تهییه شرایط و مدارک بسیار دقت کرد.

یکی از شرایط مورد نیاز برای تحصیل در رشته دامپزشکی در انگلستان داشتن معدل خوب می باشد به طوری که نمرات شما در بازه تعیین شده توسط دانشگاه باشد همچنین داشتن نمرات بالا در دروس زیست شناسی و شیمی بسیار مهم است و تاثیر بسیاری برای قبولی در رشته دامپزشکی دارد. داشتن نمره بالا در دروسی نظیر ریاضی و فیزیک نیز امتیاز به شمار می آید که باعث پیشی گرفتن شما از سایر متقاضیان می شود. سایر شرایط مورد نیاز برای پذیرش در رشته دامپزشکی در کانادا عبارتند از:

 1. داشتن معدل بالا
 2. ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی
 3. داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه
 4. قبولی در آزمون ورودی (برای برخی از دانشگاه ها)

 

تحصیل در رشته دامپزشکی در انگلستان

 

مدارک لازم برای تحصیل در رشته دامپزشکی در انگلستان

 

دانشگاه های انگلستان استاندارد های آموزشی بسیار بالایی دارند که برای کسانی که به تحصیل آکادمیک اهمیت می دهند بهترین گزینه است از طرفی دیگر شرایط زندگی ایده آل انگلستان که امنیت و رفاه را برای شهروندان ومهاجرانش به ارمغان آورده این کشور را برای دانشجویان بین المللی بسیار محبوب تر کرده است. برای تحصیل در انگلستان و دریافت پذیرش تحصیلی باید مدارک خود را به صورت دقیق برای دانشگاه ارسال کنید. برخی از این مدارک عبارتند از:

 • ترجمه رسمی ریزنمرات و مدرک تحصیلی
 • مدرک زبان انگلیسی مانند آیلتس و یا تافل
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • تکمیل فرم پذیرش

با این حال در کشور انگلستان دانشگاه ها و مراکز آموزشی بسیاری وجود دارد و هر دانشگاه ممکن است شرایط و مدارک آموزشی خاصی را از داوطلبان بخواهد. برای آگاهی دقیق از این موارد مراجعه به وب سایت دانشگاه بهترین روش می باشد.

هزینه تحصیل در رشته دامپزشکی انگلستان

بسیاری از عوامل مختلف در میزان شهریه ای که برای تحصیل در رشته دامپزشکی باید بپردازید تاثیر دارد. از جمله موارد تاثیرگذار در آن می توان به نوع دانشگاه، موقعیت مکانی و شهری که دانشگاه در آن واقع شده است، تعداد واحدهای عملی رشته انتخابی و مقطع تحصیلی می توان اشاره کرد. رشته دامپزشکی در کنار رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی جزو برترین رشته های تحصیلی انگلستان هستند که هزینه تحصیلی نسبتا بالاتری نسبت به سایر رشته ها دارند.

در جدول زیر که هزینه تحصیل در مقاطع مختلف رشته دامپزشکی به طور متوسط نوشته شده است توجه کنید.

مقطع تحصیلیشهریه
کارشناسی دامپزشکی۳۰ هزار پوند در سال
کارشناسی ارشد دامپزشکی۲۵ هزار پوند در  سال
دکتری دامپزشکی۲۰ هزار پوند در سال

 

دانشگاه های برتر رشته دامپزشکی در کشور انگلستان

دانشگاه های انگلستان به ارائه آموزش باکیفیت در سراسر دنیا شناخته می شوند و از پیشرفته ترین و جدیدترین امکانات و تجهیزات برای آموزش دانشجویان خود بهره می جویند به همین دلیل دانشگاه های این کشور جز بهترین و برترین دانشگاه های جهان هستند.

بر اساس معیار QS که سالانه دانشگاه ها را رتبه بندی کرده و لیستی از بهترین دانشگاه ها ارائه می دهد. برترین دانشگاه های انگلستان که رشته دامپزشکی را ارائه می دهند عبارتند از:

 1. دانشگاه ادینبورو (University Of Edinburgh)
 2. دانشگاه گلاسکو (University Of Glasgow)
 3. دانشگاه کمبریج ( University Of Cambridge )
 4. دانشگاه ناتینگهام (University Of Nottingham)
 5. کالج دامپزشکی سلطنتی (Royal Veterinary College )
 6. دانشگاه بریستول (University Of Bristol)
 7. دانشگاه لیورپول (University Of Liverpool)

 

بازار کار رشته دامپزشکی در انگلستان

دامپزشکی در کشور انگلستان از درآمد و جایگاه اجتماعی بسیار مطلوبی در این کشور برخوردار است و داوطلبان بعد از فارغ التحصیلی می توانند به راحتی وارد بازار کار بشوند. فارغ التحصیلان می توانند در یکی از موقعیت های زیر مشغول به کار شوند:

 

تحصیل در رشته دامپزشکی در انگلستان

 

درآمد رشته دامپزشکی در انگلستان

رشته دامپزشکی از رشته هایی است که برای موفق شدن در آن باید کاملا به آن علاقه مند باشید دامپزشکان در کشور کانادا از درآمد مطلوبی برخوردار هستند و می توان گفت که یکی از رشته های پردرآمد می باشد. میزان درآمد دامپزشکان در انگلستان به طور متوسط حدود ۷۸ هزار پوند است. طبیعتا با افزایش میزان تجربه و مهارت میزان درآمد دریافتی نیز افزایش می یابد به طوری که درآمد دامپزشکان که بیش از ۱۰ سال سابقه دارند به ۱۲۵ هزار پوند در سال می باشد.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره