تحصیل در رشته مدیریت در انگلستان

کشور انگلستان از کشورهایی است که با درصد بالای تقاضای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این کشور روبرو است که دلیل آن هم چیزی نیست جز سطح بالا خدمات آموزشی شرایط زندگی و رفاهی ایده الی که در کشر انگلستان وجود دارد. رشته مدیریت یکی رشته های محبوب و پردرآمد در کشور انگلستان که در کشورهای پیشرفته جهان به عنوان عامل اصلی وفقیت سازمان ها به حساب می آید. در ادامه به بررسی تحصیل در رشته مدیریت در انگلستان می پردازیم.

 

 

آشنایی با رشته مدیریت در انگلستان

انتخاب رشته مدیریت برای ادامه تحصیل در انگلستان انتخابی بسیار هوشمندانه است چرا که در دنیای امروزه مدیریت نقش اساسی در صنعت و تجارت دارد که بدون آن هیچ پیشرفتی برای جوامع بشری میسر نیست. کشور انگلستان با داشتن سیستم آموزشی نوین و خدمات آموزشی با کیفیت به گزینه ای ایده ال برای افرادی است که به کیفیت تحصیلات آکادمیک خود اهمیت می دهند، می باشد.

انواع مختلفی از رشته های مدیریتی در کشور انگلستان ارائه می شود که هر کدام مرتبط با حوزه ای خاص می باشد. در ادامه با انواع رشته های مدیریت در کانادا آشنا خواهید شد.

 • مدیریت حسابداری
 • مدیریت مالی
 • مدیریت منابع انسانی
 • تجارت بین الملل
 • مدیریت سیستم اطلاعات
 • بازاریابی
 • پژوهش عملیاتی
 • مدیریت صنایع مبتنی بر منابع
 • مدیریت بازرگانی
 • مدیریت زنجیره تامین

تحصیل در مقطع کارشناسی مدیریت در انگلستان

دوره کارشناسی مدیریت در کشور انگلستان به طور معمول در ۶ ترم به دانشجویان ارائه می شود که ۳ سال به طول می انجامد. البته برخی از دانشگاه ها ممکن است دوره های کار تحصیل را به دانشجیان ارائه دهند که در این صورت دانشجویان باید به مدت ۱با حقوق بپردازند در نتیجه برای پایان این دوره ها به ۴ سال زمان نیاز است.

برای تحصیل در دوره کارشناسی داوطلبان باید حداقل نمره ۶ در آزمون آیلتس را دریافت کنند که اگر دانشگاه انتخابی آن ها جز دانشگاه های برتر انگلستان باشد نمره آزمون آیلتس نیز باید بالاتر باشد. همچنین داوطلبان باید نمرات خوب و معدل بالا داشته باشند و از توانایی پرداخت شهریه دانشگاه برخوردار باشند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت در انگلستان

کارشناسی ارشد مدیریت در انگلستان از محبوبترین دوره ها برای تحصیل در انگلستان است که به طور معمول ۱ الی ۲ سال به طول می انجامد.تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان در بین رشته ها و دوره های مختلف بیشترین تقاضا را در بیندانشجیان بین المللی دارد.

برای تحصیل در این مقطع علاوه بر معدل بالا مدرک کارشناسی در برخی از دانشگاه ها داوطلبان باید مدرک GMAT نیز ارائه بدهند.

مهارت زبان انگلیسی داوطلب نیز در روند پذیرش بسیار حائز اهمیت است به طوری که برای ورود به این مقطع تحصیلی مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا مورد نیاز است.

تحصیل در مقطع دکتری مدیریت در انگلستان

دوره دکتری مدیریت در انگلستان بیشتر بر پایه انجام پروژه های تحقیقاتی می باشد. برای تحصیل در این مقطع که ۳ الی ۵ سال طول می کشد افراد باید شرایط زیر را داشته باشند:

 1. مدرک زبان انگلیسی با نمره ۷ به بالا
 2. داشتن حداقل ۴ سال سابقه کار
 3. ارائه توصیه نامه از طرف دانشگاه یا اساتید
 4. نگارش مقالات علمی
 5. پیدا کردن استاد راهنما
 6. تائید مدارک و مقالات داوطلب تویط استاد راهنما

 

تحصیل در رشته مدیریت در انگلستان

 

مطرحترین رشته مدیریت، رشته  مدیریت کسب و کار و یا MBA در انگلستان است. که در مقطع ارشناسی ارشد به داوطلبان ارائه می گردد در ادامه به بررسی این رشته خواهیمم پرداخت.

مدیریت کسب و کار MBA در انگلستان

MBA یکی از پرطرفدارترین رشته های مدیریت است که از پیش نیاز های مهم برای هر موقعیت شغلی می باشد.  MBA یک دوره ایده آل برای افراد علاقه مند به فضای کسب و کار است که برای داوطلبان با هر زمینه تحصیلی و کاری بسیار مفید و مناسب است. به طوری که حتی افرادی که در زمینه های زیر تحصیل کرده اند می توانند در این رشته تحصیل کنند:

 

تحصیل در رشته مدیریت در انگلستان

 

با تحصیل در این رشته موقعیت های کاری بسیار مطلوبی در انتظار فارغ التحصیلان خواهد بود افراد با تحصیل در این رشته روش های موفقیت در بازار کسب و کار به صورت علمی و به دست آوردن تجربه های عینی می آموزند. برای تحصیل در رشته MBA در انگلستان باید دارای شرایط زیر باشید:

 1. داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل
 2. ارائه مدرک کارشناسی با معدل بالا
 3. داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار در حوزه های مرتبط

بهترین دانشگاه های مدیریت در انگلستان

هدف از دوره‌های رشته مدیریت این است که دانشجویان کلیه مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به مدیرانی توانمند با عملکرد هوشمند تبدیل بشوند. برنامه درسی این دوره ها به نحوی طراحی شده که دانشجویان را در حل مسائل مختلف به صورت عملگرا، ایجاد روابط صحیح و صمیمانه با مشتریان و همکاران، مدیریت شرایط سخت و بحران ها و هدایت و رهبری تیم‌های مختلف را بیاموزند.

کشور انگلستان همواره در ارائه خدمات آموزشی بسیار پیشرو بوده و از امکانات گسترده ای برای آموزش دانشجویان در دانشگاه های بهره می جوید به همین دلیل دانشگاه های این کشور جز برترین دانشگاه های جهان به شمار می روند. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های مدیریت انگلستان نوشته شده است.

 

UniversityNo.
University of Oxford۱
University of Cambridge۲
Imperial College London۳
UCL۴
The University of Edinburgh۵
The University of Manchester۶
Kings College London۷
The London School of Economics and Political Science (LSE)۸
University of Bristol۹
The University of Warwick۱۰
University of Glasgow۱۱
Durham University۱۲
University of Birmingham۱۳
University of Southampton۱۴
University of Leeds۱۵

 

هزینه تحصیل در رشته مدیریت در انگلستان

یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان مهاجرت تحصیلی به کانادا هزینه های مهاجرت و  تحصیل در ایان کشور می باشد. هزینه تحصیل در رشته مدیریت در کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد که از آن ها می توان به مقطع تحصیلی داوطلب، موقعیت مکانی دانشگاه و نحوه اسکان دانشجو اشاره کرد.

همانطور که گفته شد هزینه تحصیل در مقطع مختلف متفاوت است در جدول زیر هزینه تحصیل در دوره های مختلف به صورت  تقریبی بیان شده است.

تحصیلی مطابق جدول زیر می باشد.

ردیفمقطع تحصیلی مورد نظرهزینه سالانه تحصیل مدیریت در انگلستان
۱مقطع کارشناسی۹ الی ۲۵ هزار پوند
۲مقطع کارشناسی ارشد۷ الی ۲۰ هزار پوند
۳دکتری۱۵ الی ۲۰ هزار پوند

همچنین متقاضیان تحصیل در رشته مدیریت باید هزینه های زندگی در این کشو را در نظر داشته باشند به ماهانه حود ۷۰۰ الی ۱۳۰۰ پوند باید برای هزینه های زندگی مانند هزینه مسکن، خورد و خوراک، حمل و نقل و غیره در نظر داشت که میزان این هزینه ها تا حد زیادی به سبک زندگی افراد بستگی دارد. بنابرین سالانه به طور متوسط ۸ الی ۱۶ هزار پوند برای هزینه های زندگی در انگلستان مورد نیاز می باشد.

درآمد رشته مدیریت در انگلستان

تجارت و مدیریت شامل حوزه های متنوعی می شود که در نتیجه آن فارغ التحصیلان می توانند مسیرهای شغلی مختلفی را انتخاب کنند و در مدت زمان کوتاهی وارد بازار کار شوند. میزان حقوق مدیران بر اساس تجربه و سابقه آن ها متفاوت است به طوری که میانگین حقوق فارغ التحصیلانی که به تازگی وارد بازار کار شده اند ۴۵ هزار پوند در سال است در حالی که برای فردی که ۱۰ سال سابقه دارد میزان حقوق ماهانه به ۹۰ هزار پوند نیز می رسد.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره