تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان

انگلستان کشوری با سیستم آموزشی قوی و ارائه آموزش با کیفیت به مقصدی بی نظیر برای ادامه تحصیل تبدیل شده است و سالانه هزاران داوطلب با تحصیل در دانشگاه های معتبر، از شرایط تحصیلی و زندگی ایده آل انگلستان بهره مند می شوند. پرستاری نیز یکی از رشته های تحصیلی پرطرفدار است که رقابت بسیاری برای تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان وجود دارد. اگر شما هم به تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان علاقه مند هستید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل پرستاری در انگلستان

پرستاری در کشور انگلستان از رشته های تحصیلی بسیار حساس و مهم است چرا که با سلامت انسان ها ارتبط دارد. برای تحصیل در این رشته تقاضا بسیار زیاد بوده و در نتیجه دریافت پذیرش در رشته پرستاری در انگلستان بسیار رقابتی است. طول دوره تحصیل در رشته پرستاری انگلستان ۳ الی ۴ سال می باشد و این رشته در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان ارائه می شود.

کشور انگلستان با داشتن دانشگاه های معتبر در رشته پرستاری و امکانات و تجهیزات پیشرفته و کلاس های عملی مجهز به عنوان قطب اصلی رشته پرستاری در قاره اروپا شناخته می شود که بهترین آموزش های پرستاری را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

تحصیل در رشته پرستاری انگلستان و به طور کلی تحصیل در انگلستان آینده شغلی درخشانی را برای داوطلبان خود به همراه دارد چرا که گروه شغلی پرستاری از رشته های پرتقاضا در انگلستان به شمار می رود به خصوص با شیوع ویروس کرونا نیاز به پرستار بیش از پیش افزایش یافته است.

شرایط تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان

برای تحصیل پرستاری در انگلستان مانند تحصیل در هر رشته دیگر نیاز به مدرک زبان انگلییسی دارید که برای پذیرش  رشته پرستاری در دانشگاه مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا مورد نیاز است. به طور کلی مدرک آیلتس موررد پذیرش در همه دانشگاه های پرستاری انگلستان می باشد.

از آنجایی که رشته پرستاری متقاضیان بسیاری دارد برای ورود به این رشته یک آزمون ورودی برگذار می شود که برای تحصیل در این رشته قبولی در این آزمون الزامی است همچنین داوطلبان باید معدل بالا و برتری علمی داشته باشند، به طوری که امتیاز مدرک دیپلم بین المللی باید ۳۰ بوده و مدرک A_level با نمره ABB در دروس زیست شناسی، ریاضیات و علوم اجتماعی داشته باشند.

نکته حائز اهمیت دیگر برای دانشجویان بین المللی این می باشد که این دسته از دانشجویان برای تبدیل به یک پرستار ثبتی در انگلستان باید برنامه ONP یا برنامه پرستاری خارجی ها را بگذرانند تا از این طریق بتوانند در بخش خصوصی مسوم به NHS فعالیت کنند.

برنامه ONP دانشجویان بین المللی می تواند با دوره های لیسانس پرستاری (BSc) و یا فوق لیسانس پرستاری (MSc) ادغام شود. بعد از دریافت مدرک پرستاری فارغ التحصیلان می توانند در شورای پرستاری و مامایی انگلستان (NMC) ثبت نام کنند. با گذراندن برنامه ONP افراد اجازه کار به مدت ۴۰۰ ساعت در بخش خصوصی خواهند داشت.

 

 

تحصیل در تخصص پرستاری در انگلستان

تحصیل در دوره تخصص پرستاری در انگستان یا همان دوره کارشناسی ارشد پرستاری بیشتر برای گسترش مهارت های تخصصی روی یک موضوع خاص تمرکز دارد. طول این دوره بر اساس رشته انتخابی می تواند بین ۲ الی ۴ سال متفاوت باشد. در این دوره دانشجویان باید ۲۰ دوره را پشت سر بگذراند که در مجموع ۲۰۰ ساعت بوده و ترکیبی از دورس عملی و تئوری می باشد.

شرایط تحصیل در تخصص پرستاری در انگلستان عبارتند از:

 • داشتن مدرک کارشناسی پرستاری از دانشگاه های معتبر
 • مدرک آیلتس با نمره ۷ به بالا
 • اثبات توانایی مالی برای پرداخت شهریه دانشگاه

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد پرستاری علاوه بر تبدیل شدن به پرسنل باتجربه و ماهر به رهبرانی شایسته نیز تبدیل می شوند که می توانند علاوه بر کار در بیمارستان به تدریس و یا مدیریت درون سازمانی بپردازند.

 

تحصیل-در-رشته-پرستاری-در-انگلستان

 

هزینه تحصیل رشته پرستاری در انگلستان

هزینه تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان تا حد زیادی به دانشگاه انتخابی شما برای تحصیل بستگی دارد و متقاضیان تحصیل در این رشته بیشتر تمایل دارند تا با آگاهی کامل از میزان شهریه های دانشگاه های پرستاری انگلستان بهترین تصمیم را برای خود بگیرند.

در حال حاضر میزان هزینه تحصیل پرستاری در انگلستان بین ۴۰ هزار تا ۹۰ هزار پوند در سال متغییر می باشد علت اینکه میزان شهریه این رشته کمی بیشتر از سایر رشته ها است به خاطر وجود واحدهای عملی این رشته تحصیلی می باشد. با این وجود در صورت داشتن معدل بالا و برتری علمی، مدرک آیلتس با نمره بالا و رزومه تحصیلی قوی دریافت بورسیه تحصیلی پرستاری انگلستان برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر خواهد بود.

برترین دانشگاه های پرستاری در انگلستان

دانشگاه های پرستاری انگلستان از دانشگاه های تراز اول دنیا به شمار می روند و سعی دارند چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ مهارت های پرستاری دانشجویان را به بالاترین سطح آموزشی ممکن برسانند. در جدول زیر اسامی برترین دانشگاه های پرستاری انگلستان در سال ۲۰۲۱ نوشته شده است تا با اطلاع کامل بهترین دانشگاه برای خود را انتخاب کنید.

 

لیست دانشگاه های پرستاری انگلستان
University of Edinburgh
University of Liverpool
University of Glasgow
Coventry University
University of Portsmouth
Keele University
Swansea University
University of Manchester
University of Northumbria
University of Birmingham

 

 مهاجرت و اخذ ویزا برای تحصیل پرستاری در انگلستان

برای تحصیل پرستاری در انگلستان علاوه بر دریافت پذیرش از دانشگاه پرستاری، به دریافت ویزای تحصیلی انگلستان که Tier 4 نام دارد، نیاز خواهید خواهید داشت. این ویزا به داوطلبانی ارائه می شود که قصد تحصیل در دوره های تمام وقت انگلستان دارند.

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان مدارک زیر مورد نیاز می باشد:

 • ارائه پاسپورت معتبر و عکس پاسپورتی فرد متقاضی
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی انگلستان
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا به مبلغ ۳۴۸ پوند و ارائه رسید آن
 • دریافت و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه داوطلب
 • داشتن توانایی مالی کافی و ارائه اسناد بانکی برای اثبات آن
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های انگلستان یا همان CASS letter
 • ارائه رضایت نامه پدر و مادر جهت تحصیل در انگلستان برای دانشجویان زیر ۱۸ سال

 

آینده شغلی و درآمد پرستاران در انگلستان

پرستاری در انگلستان از مشاغلی است که بازار کاری بسیار ایده الی در انگلستان دارد به طوری که فارغ التحصیلان رشته پرستاری بسیار سریع و ظرف مدت کمتر از ۶ ماه جذب مراکز درمانی شده و شروع به کار می کنند از جمله مراکزی که پرستاران انگلستان می توانند در آن ها ها فعالیت کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیمارستان های دولتی و خصوصی
 • کیلینیک ها
 • مراکز درمانی و اورژانس ها
 • مطب ها
 • دانشگاه ها و مدارس

 

تحصیل-در-رشته-پرستاری-در-انگلستان

 

بسیاری از داوطلبان تحصیل پرستاری در انگلستان ممکن است در خصوص میزان درآمد پرستاران در انگلیس کنجکاو باشند، در این زمینه باید گفت میزان درآمد این گروه شغلی به عوامل مختلفی از جمله میزان تحصیلات، سابقه کار، حیطه فعالیت و میزان تجربه افراد بستگی دارد و همه پرستاران درآمد یکسانی ندارند. در زیر درآمد ماهیانه یک پرستار تازه کار و یک پرستار با تجربه در انگلستان به عنوان نمونه نوشته شده است تا میزان حقوق و دستمزد پرستاری در انگلستان مطلع شوید.

درآمد ماهیانه یک پرستاره تازه کار:۱۷,۳۴۵  پوند

درآمد ماهیانه یک پرستار با تجربه در بخش اورژانس: ۲۶,۵۵۰ پوند

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره