تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در انگلستان

کشور انگلستان یکی از مقاصد تحصیلی جذاب برای دانشجویان بین المللی است و تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در انگلستان در دهه های اخیر به دلیل بازار کار خوب و فراهم کردن شرایط زندگی زندگی و تحصیل در انگلستان بیش از پیش طرفدار پیدا کرده است. این رشته یکی از اصلی ترین رشته های مورد نیاز در بخش کشاورزی است. انگلستان توانسته با دانشگاه های برتر در سطح جهان و سیستم آموزشی ایده آل این محبوبیت را در بین دانشجویان بین المللی داشته باشد.

 

 

اهمیت تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در کانادا

مهندسان کشاورزی در زمینه بهینه سازی استفاده از انرژی و منابعی نظیر آب و خاک تخصص دارند و به کشاورزان کمک می کنند که با کمترین میزان مصرف انرژی، بالاترین درصد تولید محصولات و درآمد را داشته باشند و همچنین با پایدار بودن کشاورزی کمک می کنند.

کشاورزی در کشور انگلستان بسیار ارزشمند بوده و این کشور تمام توان خود را برای توسعه و گسترش ای بخش گذاشته است و از افراد فعال در این زمینه حمایت می کند. دولت انگلستان از اهیمت پروژه های تحقیقی و پژوهشی در زمینه کشاورزی مطلع بوده و از افراد فعال در این پروژه ها پشتیبانی مالی می کند.  همه این ها به کنار انگلستان به منظور افزایش بهره وری و تولید محصولات و کاهش اثرات زیست محیطی و مخرب جوی و یا سایر اثرات منفی، به گسترش فناوری ها و تکنولوژی های موجود در عرصه کشاورزی اهمیت ویژه ای قائل است.

با همه این تفاسیر می توان گفت که رشته مهندسی کشاورزی در انگلستان از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است. چرا که با وجود مهندسان و متخصصان مهندسی کشاورزی در انگلستان، رشد و توسعه صنعت کشاورزی دائم بوده و ضمن افزایش بهره وری محصولات کشاورزی، از منابع طبیعی مانند آب و خاک انگلستان نیز حفاظت می شود.

دوره های رشته مهندسی کشاورزی در کانادا

سالانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در انگلستان درخواست می دهند و یکی از رشته های پرتقاضا برای ادامه تحصیل در انگلستان می باشد. یک مهندس کشاورزی باید دانش و مهارت های علم مهندسی را با علوم زیستی و محیطی در زمینه کشاورزی ادغام کند تا تولیدات بخش کشاورزی پایدار و کارایی و بهره وری سیستم افزایش یابد.

مهندسان کشاورزی در پروژه ها و برنامه های زیست محیطی مختلف و متنوعی از جمله طراحی ماشین آلات و سازه ها و توسعه روش هایی برای افزایش حاصلخیزی خاک و صرفه جویی در مصرف آب برای بهبود فرآوری محصولات کشاورزی مشارکت دارند.

کشور انگلستان رشته های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان ارائه می دهد و رشته مهندسی کشاورزی در انگلستان در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می شود. برای ورود به هر مقطع شرایط و الزامات خاصی وجود دارد.

دوره کارشناسی رشته مهندسی کشاورزی در انگلستان به طور معمول ۳ سال به طول می انجامد و دانشجویان در ترم های اولیه با مباحث پایه این رشته آشنا شده و در ترم های بالاتر دروس تخصصی تری را مطالعه خواهند کرد.

دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی کشاورزی می تواند به دو صورت آموزش محور و یا پژوهش محور بسته به انتخاب دانشجو تدریس بشود. این دوره ۱ الی ۲ ساله بوده و برای گسترش دانش، مهارت و تجربه در مهندسی کشاورزی داوطلبان در این مقطع تحصیل می کنند.

دوره دکتری رشته مهندسی کشاورزی در انگلستان دوره ای ۳ الی ۴ ساله است و دانشجویان بیشتر وقت خود را برای انجام پروژه های تحقیقی و پژوهشی و شرکت در پروپوزال ها و سمینارهای مختف اختصاص می دهند.

 

تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در انگلستان

 

شرایط تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در کانادا

انگلستان دارای یکی از قوی ترین نظام های آموزشی دنیا است و به همین دلیل است که تحصیل در انگلستان بسیار پرتقاضا بوده و داوطلبان بسیاری سعی دارد تا در این کشور تحصیل کرده و با دریافت مدرک معتبر در بهترین شرایط وارد بازار کار انگلستان بشوند

برای ورود به رشته مهندسی کشاورزی در انگلستان فراهم کردن شرایط مورد نیاز هر دانشگاه و موسسه آموزشی اولین کاری است که هر داوطلبی باید آن را انجام دهد. شرایط پذیرش هر دانشگاه ممکن است با دیگری متفاوت باشد. شرایط مورد نیاز برای پذیرش در رشته مهندسی کشاورزی در انگلستان عبارتند از:

 • ارائه مدرک A-level به همراه سوابق تحصیلی
 •   داشتن مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا
 • ارائه ریز نمرات تحصیلی برای اثبات تحصیل در مقطع تحصیلی قبلی
 • نمرات بالا در دورسی ریاضی، فیزیک و شیمی
 • داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه

برترین دانشگاه های رشته مهندسی کشاورزی در انگلستان

دانشگاه های بسیار خوبی با خدمات آموزشی سطح بالا برای ادامه تحصیل در رشته های کشاورزی در انگلستان وجود دارند. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه ‌های انگلستان که دوره ‌های مرتبط با رشته مهندسی کشاورزی انگلستان را به دانشجویان ارائه می دهند نوشته شده است:

 • دانشگاه کوئین بلفاست
 • دانشگاه لیدز
 • دانشگاه ناتینگهام
 • دانشگاه ابریست وایت
 • دانشگاه بانگور
 • دانشگاه ریدینگ
 • دانشگاه آبرتای
 • دانشگاه هارپر آدامز
 • کالج دانشگاه رایتل
 • دانشگاه شفیلد هالام

هزینه تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در انگلستان

تحصیل در انگلستان دغدغه و نگرانی هایی را برای دانشجویان به همراه دارد که یکی از آن ها جنبه های مالی این تصمیم است. کلیه داوطلبان باید قبل از اقدام برای ادامه تحصیل در این کشور باید از ریز هزینه های تحصیل در کشور انگلستان اطلاعات کامل و دقیقی داشته باشند تا بتوانند با برنامه ریزی بودجه ای محاسبه شده برای این منظور فراهم کنند.

هزینه تحصیل و زندگی در کشور انگلستان بسته به نوع دانشگاه, شهر و محل قرار گیری آن، رشته تحصیلی انتخابی و شرایط زندگی فرد متفاوت خواهد بود. در جدول زیر هزینه تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی انگلستان در هر مقطع تحصیلی نوشته شده است تا از هزینه های تقریبی تحصیل در این رشته اطلاع داشته باشید.

مقطع تحصیلیهزینه سالانه
کارشناسی مهندسی کشاورزی ۱۷ الی ۳۱ هزار پوند
کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی۱۲ الی ۲۸ هزار پوند
دکتری مهندسی کشاورزی۲۰ الی ۳۰ هزا پوند

 

بازار کار رشته مهندسی کشاورزی در انگلستان

در انگلستان بخش کشاورزی از جمله کشاورزی یکی از سریع ترین بخش های رشد انگلیس است و نرخ اشتغال فارغ التحصیلان بسیار بالا است.  بخش کشاورزی از اهمیت بالایی در انگلستان برخوردار است و تجارت، صادرات و پژوهش های مرتبط با کشاورزی همگی برای رشد نیاز به نیروی کار متخصص در این زمینه دارند که مهندسان کشاورزی درست در این زمینه فعالیت دارند. مهندسان کشاورز در انگلستان می توانند نقش های مختلفی داشته باشند که از جمله آن ها می توان به:

 

تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در انگلستان

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره