همه چیز در مورد تغییر سطح آموزشی و رشته تحصیلی در کانادا

کشور کانادا سطح بالایی از خدمات آموزشی را به دانشجویان ارائه می دهد که باعث شده به مقصد تحصیلی ایده آل برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شود. دانشجویان بین المللی اغلب جذب کیفیت آموزشی، شرایط زندگی و رفاهی مطلوب و امنیت و ثبات اقتصادی این کشور می شوند. برخی از داوطلبان ممکن است پس از پذیرش در رشته تحصیلی تصمیم به تغییر رشته و یا سطح آموزشی این کشور بگیرند و سوالاتی در این باره داشته باشند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با همه چیز در مورد تغییر سطح آموزشی و رشته تحصیلی در کانادا آشنا شوید.

 

 

تغییر مرکز آموزشی و رشته تحصیلی در کانادا

اداره مهاجرت کانادا  (IRCC)، در سال ۲۰۲۲ قوانین جدیدی را برای داوطلبانی که قصد تغییر محل آموزش و رشته تحصیلی در کشور کانادا دارند، در نظر گرفته است. در ادامه به بررسی این قوانین و همه چیز در مورد تغییر سطح آموزشی و رشته تحصیلی در کانادا می پردازیم.

 قوانین مربوط به تغییر محل و رشته تحصیلی در کانادا

 • داوطلبانی که درخواست ویزای تحصیلی آن ها در دست بررسی است و هنوز نتیجه آن ها مشخص نشده است می توانند محل و رشته تحصیلی خود را تغییر بدهند. در این صورت با ارائه نامه جدید پذیرش به اداره مهاجرت کانادا باید این سازمان را در جریان گذاشت.
 • داوطلبانی که پس از تایید ویزای دانشجویی آن ها تصمیم به تغییر محل تحصیل خود میگیرند باید اپلیکیشن جدید ویزای دانشجویی و برگه پذیرش جدید را ارائه بدهند. لازم به ذکر است در این شرایط باید هزینه های اپلیکیشن جدید پرداخت شود.
 • یکی از موارد ضروری برای تغییر رشته تحصیلی مورد تائید بودن و معتبر بودن مرکز آموزشی ( موسوم به DLI ) انتخابی می باشد.
 • اگر فردی مرکز آموزشی خود را قبل از ورود به خاک کانادا تغییر بدهد و اداره مهاجرت را از این موضوع آگاه نسازد، اجازه ورود به خاک کانادا را نخواهد داشت.

قوانین مربوط به تغییر سطح آموزشی در کانادا

 • در صورتی مهلت ویزای دانشجویی متقاضی تمام نشده باشد و فرد قصد تغییر سطح آموزشی خود را داشته باشد، نیازی برای درخواست ویزا جدید نمی باشد.
 • اگر ویزا تحصیلی متقاضی تغییر رشته در حال اتمام باشد باید ابتدا برای تمدید ویزا خود اقدام کند.
 • اگر ویزای تحصیلی فرد منقضی شده و مدتی از آن گذشته باشد، متقاضی همزمان باید درخواست تمدید ویزا کرده و وضیعت تحصیلی جدید خود را نیز مشخص کند.
 • لازم به ذکر است تا زمانی که فرد برای تمدید ویزا خود اقدام نکند و همچنین موقعیت تحصیلی خود را مشخص نکند، امکان ادامه تحصیل در کانادا برای فرد وجود نخواهد داشت.

 

همه چیز در مورد تغییر سطح آموزشی و رشته تحصیلی در کانادا

 

نکات مهم برای تغییر مرکز اموزشی یا رشته تحصیلی در کانادا

در هنگام تغییر رشته و محل تحصیل خود در کشور کانادا توجه به نکات زیر بسیار مهم می باشد.

 • طبق اطلاعیه اداره مهاجرت کانادا، هر گونه تغییر آموزشی باید فورا اطلاع رسانی شود در غیر این صورت نقض قانون ویزای تحصیلی محسوب خواهد شد. که در این حالت حتی ممکن است فرد مجبور به ترک کانادا شود.
 • و بدتر از آن گاهی ممکن است با ورود مجدد وی به کشور انگلستان موافقت نشود.
 • مرکز آموزشی مقصد که فرد خواهان انتقال به آن است باید جز مراکز آموزشی و یا همان مراکز DLI باشد بنابراین قبل از اقدام برای هر گونه تغییری به لیست مراکز آموزشی مورد تائید در کانادا مراجعه کنید.
 • هر گونه تغییر در مراکزآموزشی پس از دبیرستان باید به اطلاع اداره مهاجرت کانادا برسد. انجام این پروسه کاملا رایگان است. اما تغییر مدارس نیازی به اطلاع رسانی ندارد.
۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره