دانشگاه های گروه راسل را بشناسید

متقاضیان تحصیل در انگلستان بی شک نام گروه راسل را در مقالات مختلف دیده اند و این نام به گوش آن ها خورده است اما گروه راسل چیست؟ چه دانشگاه هایی در این گروه قرار دارند؟ آیا می توان در دانشگاه های گروه راسل تحصیل کرد؟ و بسیاری سوال دیگر ممکن است در ذهن شما در مورد این دانشگاه ها  شکل گرفته باشد، پس در ادامه مقاله همراه ما باشید تا به طور کامل دانشگاه های گروه راسل را بشناسید.

 

دانشگاه-های-گروه-راسل-را-بشناسید

 

گروه راسل چیست؟

گروه راسل، گروهی متشکل از ۲۴ دانشگاه برتر در کشور انگلستان است که در سال ۱۹۹۴ میلادی این دانشگاه بهترین و با کیفیت ترین امکانات و خدمات آموزشی را به دانشجویان خود ارائه داده که همواره به دنبال بهترین ها هستند و با استانداردهای برجسته آموزشی در سراسر دنیا شناخته می شوند.

چرا گروه راسل تشکیل شد؟

ممکن است خیلی ها بپرسند که اصلا چرا این گروه تشکیل شد و هدف دانشگاه ها از عضویت در گروه راسل چیست؟ در این مورد باید گفت این گروه به منظور پیگیری منافع دانشگاه های عضو این گروه در برابر دولت و پارلمان بریتانیا شکل گرفته است و اهداف و چشم اندازهای زیر را دارد:

 • نوآوری و پیشگامی در فعالیت ها و پروژههای پژوهشی و تحقیقاتی
 • فراهم کردن شرایط جذب بیشترین بودجه ها توسط دانشگاه های عضو گروه
 • پذیرش و جذب برترین دانشجویان، اساتید و کارکنان در گروه
 • پیگیری منافع دانشگاه های عضو گروه در برابر دولت و ایجاد چاچوب قانونی برای دستیابی به این هدف

 

دانشگاه های عضو گروه راسل

در زمان شکل گیری، این گروه کار خود را با ۱۷  دانشگاه آغاز کرد که بعد ها با افزایش چشمگیر سطح آموزش در این مراکز ۵ دانشگاه دیگر نیز به عضویت این گروه در آمدند و اکنون ۲۴ دانشگاه انگلستان عضو این گروه هستند که در صدر لیست برترین دانشگاه های انگلستان قرار دارند. دانشگاه های عضوگروه راسل عبارتند از:

 1. دانشگاه بیرمنگام
 2. دانشگاه بریستول
 3. دانشگاه کمبریج
 4. دانشگاه کاردیف
 5. دانشگاه دورهام
 6. دانشگاه ادینبورگ
 7. دانشگاه اکستر
 8. دانشگاه گلاسگو
 9. کالج امپریال لندن
 10. کالج کینگ لندن
 11. دانشگاه لیدز
 12. دانشگاه لیورپول
 13. دانشکده اقتصاد لندن
 14. دانشگاه منچستر
 15. دانشگاه نیوکاسل
 16. دانشگاه ناتینگهام
 17. دانشگاه آکسفورد
 18. دانشگاه کوئین مری لندن
 19. دانشگاه کوئینز بلفاست
 20. دانشگاه شفیلد
 21. دانشگاه ساوتهمپتون
 22. دانشگاه کالج لندن
 23. دانشگاه وارویک
 24. دانشگاه یورک

 

 

مزیای تحصیل در دانشگاه های گروه راسل

همانطور که فهمیدیم برترین دانشگاه های انگلستان عضو گروه راسل هستند بنابراین این مراکز آموزشی از مراکز محبوب و پرطرفدار برای تحصیل در انگلستان به شمار می روند که بی شک مزایای بسیاری برای دانشجویان و فارغ التحصیلان خود خواهد داشت. از این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

میزان رضایت دانشجویی بالا

این مراکز آموزشی در مجموع میزان رضایت بالایی دارند به طوری که در نظرسنجی که توسط سازمان دانشجویی ملی انجام شد، این نتیجه به دست آمد که دانشجویانی که در دانشگاه های گروه راسل تحصیل می کنند بالاترین میزان رضایت را در زمینه روش های تدریس و زندگی دانشجویی دارند.

میزان پایین ترک تحصیل

درصد دانشجویانی که تحصیل خود را در این دانشگاه ها به اتمام می رسانند بسیار بالا است و در نتیجه می توان گفت میزان ترک تحصیل در این دانشگاه ها بسیار پایین بوده چرا که زیرساخت های کامل و تجهیزات و امکانات پیشرفته و به روزی دارند.

تضمین آینده شغلی و تحصیلی ایده آل

این مراکز با کیفیت ترین خدمات آموزشی را به دانشجویان خود ارائه می دهند لذا دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند بنا به خواسته خود می توانند در موقعیت های شغلی عالی شروع به کار کنند و یا تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر ادامه بدهند.

اعتبار و ارزش بالای مدارک

مدارک این دانشگاه ها نه تنها در انگلستان بلکه در سراسر دنیا از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار بوده و فارغ التحصیلان این دانشگاه ها با داشتن چنین مدارکی از بهترین موقعیت های شغلی بهره مند خواهند شد.

شرایط تحصیل در دانشگاه های عضو گروه راسل در انگلستان

از آنجایی که این مراکز آموزشی جز دانشگاه های سطح بالا و برتر انگلستان هستند، رقابت تنگاتنگ و شدیدی برای دریافت پذیرش از دانشگاه های گروه راسل وجود دارد. بنابراین برای پذیرش در این مراکز آموزشی باید از قبل برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و با کسب اطلاعات دقیق در مورد شرایط تحصیل در این مراکز آموزشی، در زمان تعیین شده، مدارک را بدون نقص به دانشگاه ارسال کنید.

از جمله شرایط تحصیل در دانشگاه های گروه راسل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارا بودن معدل با نمرات بالا
 • داشتن مدرک آیلتس با نمره بالاتر از ۷
 • داشتن رزومه تحقیقی و پژوهشی قوی

توجه داشته باشید که شرایط گفته شده از شرایط اصلی مورد نیاز برای تحصیل در این دانشگاه ها است که ممکن است هر دانشگاه شرایط خاص و ویژه خود را داشته باشد حتی ممکن است برخی از آن ها آزمون ورودی برگذار کنند که بهتر است برای آگاهی دقیق از تمام شرایط به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید.

 

دانشگاه های گروه راسل را بشناسید

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره