دریافت ویزای همراه کانادا و همه چیز درباره آن

کشور کانادا با داشتن دانشگاه های برتر در سطح جهان گزینه ای ایده آل برای ادامه تحصیل  رخارج می باشد و هر ساله خانواده های بسیاری فرزندان خود را راهی این کشور می کنند. یکی از دغدغه های اصلی خانواده همراهی فرزندان خود در این کشور می باشد که با دریافت ویزای همراه کانادا این امر امکان پذیر خواهد بود. در این مقاله با بررسی دریافت ویزای همراه کانادا و همه چیز درباره آن همراه شما خواهیم بود.

 

 

انواع ویزای همراه تحصیل کانادا برای محصلان

یکی از بهترین مزیت های تحصیل در کانادا امکان دریافت ویزای همراه تحصیلی است. کشور کانادا این امکان را برای افرادی که در حال تحصیل در کانادا هستند فراهم کرده است تا با دریافت این ویزا از همراهی اعضای خانواده خود در این کشور برخوردار باشند.

به طور کلی ویزای همراه تحصیلی کانادا شامل انواع زیر است:

 1. ویزای همراه دانش آموزی کانادا
 2. ویزای همراه دانشجویی کانادا

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

در این نوع ویزا منظور از همراه والدین دانش آموز می باشد. والدین می توانند با درخواست پذیرش از مدارس کانادا فرزندان خود را در یکی از مدارس کانادا ثبت نام کنند تا فرزندان آن ها از مزیت های تحصیل در این کشور بهره مند بشوند.

دولت کانادا با ویزای همراه والدین کانادا این امکان را برای والدین دانش آموزان فراهم کرده تا در طی دوره تحصیلی فرزندان خود در کشور کانادا، همراه فرزندان خود باشند و بر روی وضیت تحصیلی و درسی آن ها نظارت کنند.

ویزای والدین یا همراه دانش آموزی کانادا به پدران و مادرانی که فرزند آن ها زیر ۱۸ سال سن دارد و در حال تحصیل در کانادا است این امکان را می دهد تا در طی دوره تحصیلی، به طور موقت در کنار فرزندان خود باشند.

ویزای همراه دانش آموزی کانادا شامل موارد زیر می شود:

 • تنها یکی از والدین می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند.
 • در صورت دریافت این ویزا اجازه کار آزاد، به عبارت دیگر Open work permit به والدین داده نخواهد شد.
 • امکان کار در مشاغل دارای پاداش یا مزایا با عنوان Visitor برای والدین وجود نخواهد داشت.
 • تنها در صورتی دارنده ویزای همراه دانش آموزی در کانادا مجاز به فعالیت و کار در این کشور خواهد بود که یک جاب آفر از کارفرمای کانادایی داشته باشد که کارفرما شخصا برا دریافت مجوز LMIA اقدام کرده باشد.

 

دریافت ویزای همراه کانادا

 

هزینه دریافت ویزای همراه دانش آموزی کانادا

برای دریافت ویزای همراه دانش آموزی کانادا باید ۱۸۵ دلار  پرداخت کنید که این مبلغ شامل ۱۰۰ دلار برای هزینه دریافت ویزا و ۸۵ دلار برای هزینه انگشت نگاری بیومتریک می باشد.

ویزای همراه دانشجویی کانادا

دانشجویانی که در حال تحصیل در کشور کانادا هستند می توانند با دریافت این نوع ویزا از همراهی همسر و فرزندان خود در کشور کانادا برخوردار باشند به عبارتی منظور از همراه در ویزای همراه دانشجویی کانادا همسر و فرزندان فرد دانشجو است و والدین نمی توانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند.

برای بررسی بهتر، این نوع ویزا را به دو قسمت تقسیم می کنیم:

۱.ویزای همراه همسر دانشجو در کانادا

 • متقاضیان تحصیل در کشور کانادا اگر قصد دارند که همسر خود را به عنوان همراه در طول دوره تحصیلی کنار خود داشته باشند باید این موضوع را در زمان درخواست ویزای دانشجویی کانادا ذکر کنند.
 • تنها در صورتی که درخواست شخص متقاصی در مورد همراهی همسر در زمان تحصیل در کانادا مورد پذیرش قرار بگیرد، دریافت ویزای همراه همسر دانشجوی کانادا امکان پذیر می باشد.
 • همسر شخص فرد دانشجو در کانادا با دریافت ویزای همراه واجد شرایط برای اخذ Open work permit یا مجوز کار آزاد خاهد بود.
 • با همراهی همسر در زمان تحصیل فرد متقاضی ویزای همراه ( فرد دانشجو در کانادا) این امکان در اختیار وی قرار خواهد گرفت تا ضمن تحصیل در این کشور به صورت تمام وقت کار کند تا از این طریق هزینه های زندگی در کانادا را برای خود و همسراش فراهم کند.
 • در صورتی که هر دو شریک زندگی قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند باید هر دو به طور جداگانه برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند.
مدارک لازم برای دریافت ویزای همراه همسر دانشجو کانادا

برای دریافت ویزای همراه همسر دانشجو در کانادا مدارک زیر مورد نیاز می باشند:

 • ارائه پاسپورت معتبر به همراه کپی ( پاسپورت باید به اندازه مدت زمان طول دوره تحصیلی متقاضی اعتبار داشته باشد)
 • شناسنامه و مدارک هویتی همسر دانشجو به همراه ترجمه رسمی
 • نامه ی تمکن مالی ( برای این منظور باید گردش حساب به مدت حداقل  ۴ ماه و یا بیشتر را ارائه دهید که بهتر است همسر نیز مدارک تمکن مالی را به همراه داشته باشد)
 • مدارک پیشنهاد کار از سوی کارفرمای کانادایی (در صورت اقدام برای مجوز کار آزاد یا Open Work Permit)
 • پرینت حسابی که نشان دهنده گردش درآمد ماهیانه فرد می باشد
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی
 • عکس پاسپورتی با پس زمینه سفید
 • ارائه ترجمه سند ملکی
 • ارائه ترجمه مدرک شغلی (صاحبان یا دارندگان کسب و کار می توانند جواز کسب خود را ارائه دهند و کارمندان نیز می توانند نامه ی اشتغال به همراه فیش حقوقی خود را ارائه کنند.
 • ترجمه سند ازدواج با مهر تایید وزارت دادگستری (در صورتی که همسران به همراه یکدیگر و همزمان اقدام می کنند)

 

دریافت ویزای همراه کانادا

 

ویزای همراه فرزندان دانشجو در کانادا

متقاضیان ادامه تحصیل در کانادا می توانند با دریافت ویزای همراه فرزندان دانشجو، فرزندان خود را نیز در زمان تحصیل در این کشور در کنار خود داشته باشند بنابراین  علاوه بر همسر، فرزندان نیز می توانند در طول تحصیلی والدین برای دریافت ویزای همراه درخواست بدهند.

 • فرزندان فرد دانشجو در کانادا می تواند با دریافت ویزای همراه در مدارس کانادا و در تمامی مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه در کانادا تحصیل کند ولی در صورتی که بالای ۱۸ سال سن داشته باشد برای تحصیل در کالج ها و دانشگاه ها مجوز تحصیلی دریافت نماید.
 • ویزای همراه فرزند دانشجو در کانادا، اجازه ی اقامت فرزند و یا فرزندان شخص متقاضی این نوع ویزا را فقط تا زمان پایان یافتن مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی والدین، به آن ها خواهد داد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای فرزندان دانشجو کانادا

این مدارک عبارتند از:

 1. پاسپورت معتبر به همراه کپی
 2. نامه پذیرش والدین از یکی از دانشگاه های معتبر کانادا
 3. مدارک هویتی فرزندان و پدر و مادر به همراه ترجمه آن ها
 4. عکس پاسپورتی برای گذرنامه
 5. تکمیل کردن تمامی فرم های اطلاعات هویتی و خانوادگی به همراه تکمیل درخواست ویزای همراه دانشجویی و ارائه آن ها به اداره مهاجرت کانادا
 6. ارائه مدارک تمکن مالی از سوی والدین

زمان درخواست ویزای همراه کانادا

متقاضیان دریافت این ویزا می توانند یا به صورت همزمانو در زمان درخواست ویزای تحصیلی برای ویزای همراه نیز درخواست بدهند و یا می توانند اول برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرده و پس از قبولی این درخواست برای دریافت ویزای همراه برای خانواده خود اقدام کنند که در روش دوم زمان و هزینه کمتری مورد نیاز بوده و شانس متقاضی برای دریافت این نوع ویزا افزایش خواهد یافت.

هزینه دریافت ویزای همراه دانشجویی کانادا

هزینه درخواست برای ویزای همراه کانادا ۱۵۵ دلار است که برای احراز هویت بیومتریک نیز ۸۵ دلار مورد نیاز می باشد.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره