رتبه بندی برترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۲

اگر شما هم قصد تحصیل در کانادا را دارید در مرحله اول بهتر است با رتبه بندی برترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۲ آشنا شوید. دانشگاه های کانادا از لحاظ کیفیت آموزشی، خدمات و امکانات در سطح بالایی قرار دارند که همین موضوع باعث جذابیت آن در نزد دانشجویان بین المللی باشد.  از طرفی هم شرایط نسبتا آسان کانادا برای مهارت تحصیلی نسبت به سایر کشورها نظیر آمریکا و استرالیا باعث شده تا داوطلبان ایرانی تمایل بیشتری به تحصیل در دانشگاه های کانادا داشته باشند. در ادامه مقاله با بررسی رتبه بندی برترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۲ با شما همراه هستیم تا بتوانید به راحتی انتخاب کنید.

رتبه بندی دانشگاه های کانادا در ۲۰۲۲

کشور کانادا دارای یکی از قویترین سیستم ها آموزشی دنیا است و از طرفی تعداد بالایی از دانشگاه های باکیفیت در این کشور وجود دارند که رشته های تحصیلی متعددی را به دانشجویان ارائه می دهند بنابراین افراد هیچ مشکلی در زمینه انتخاب رشته دلخواه نخواهند داشت.  طبق رتبه بندی کشور های جهان برای تحصیل، کانادا در رتبه چهارم جهان برای تحصیل دانشجویان بین المللی قرار دارد.

دانشگاه تورنتو برترین دانشگاه کانادا در سال ۲۰۲۲ می باشد که توانسته جایگاه خود را در چند سال اخیر حفظ کند. به طور کلی نام ۱۰ دانشگاه کانادا در لیست برترین دانشگاه های جهان به چشم می خورد. برای تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۲ رقابت بسیار شدیدی در ببین داوطلبان وجود دارد که به این معنی است که تنها افرادی که روزومه تحصیلی قویتری دارند می توانند در این رقابت پیروز شوند. در ادامه لیستی از رتبه بندی دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۲ آورده شده است.

 

لیست بهترین دانشگاه ‌های کانادارتبه در کانادارتبه در جهان
Queen’s University۱۱۲۷۲
Dalhousie University۱۲۳۱۷
Simon Fraser University۱۳۳۱۴
University of Victoria۱۴۳۳۴
Université Laval۱۵۳۵۴
University of Saskatchewan۱۶۵۱۰
York University۱۷۴۵۶
Concordia University۱۸۵۶۷
University of Guelph۱۹۴۸۳
Université du Québec۲۰۶۹۶
Carleton University۲۱۴۸۱
University of Manitoba۲۲۳۸۷
University of New Brunswick۲۳۹۵۴
University of Windsor۲۴۱۱۱۱
Memorial University of Newfoundland۲۵۶۵۷
Université de Sherbrooke۲۶۸۰۴
Ryerson University۲۷۹۳۳
Brock University۲۸۱۲۲۳
University of Regina۲۹۹۸۳
University of Ontario Institute Technology۳۰۱۰۶۳

 

معرفی برترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۲

تحصیل در دانشگاه های کانادا آرزویی است که بسیاری از افراد در سر دارند چرا که دانشگاه های این کشور جز برترین دانشگاه های جهان هستند. استانداردهای این دانشگاه ها بسیار بالا بوده و از امکانات و تجهیزات به روز برای آموزش دانشجویان استفاده می شود. برای پذیرش در بهترین دانشگاه های کانادا لازم است تا شرایط و مدارک تحصیلی شما در بین سایر داوطلبان بهترین باشد تا بتوانید فرصت تحصیل در آن ها را به دست بیاورید.

۱.دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یکی از بهترین و معروفترین دانشگاه های کانادا که در لیست برترین دانشگاه های کانادا رتبه ۱ و در لیست برترین دانشگاه های جهان رتبه ۲۶ را دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۲۷در ایالت انتاریو و در شهر تورنتو تاسیس شد که به خاطر تنوع بالای رشته های تحصیلی خود شناخته می شود چرا که بیش از ۷۰۰ رشته تحصیلی در دانشگاه تورنتو به دانشجویان تدریس می شود. این دانشگاه یکی از ایده آل ترن دانشگاه ها برای تحصیل در کانادا می باشد.

۲.دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل از معتبرترین دانشگاه های کانادا است که در زمینه جذب دانشجویان بین المللی بسیار فعال بوده و هرساله هزاران دانشجو از ۱۵۰ کشور دنیا را پذیرش می کند. در حال حاضر دانشگاه تورنتو بیش از ۷۰۰ رشته کارشناسی و ۲۰۰ رشته کارشناسی ارشد را به ۶۰,۰۰۰ دانشجو ارائه میدهد. این دانشگاه در همه شاخص های رتبه بندی امتیاز خوبی به دست آورده است مخصوصا در  شاخص رضایت کارفرمایان، به طوری که  ۸۰ درصد فارغ التحصیلان در طی ۲ سال جذب بازار کار شده اند.

۳.دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا نیز یکی از دانشگاه های محبوب در رتبه بندی برترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۲ می باشد. این دانشگاه دارای دو پردیس اصلی در ونکوور و کلونا است و در حال حاضر بیش از ۷۰ هزار دانشجو از کشورهای مختلف جهان  در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه برییش کلمبیا رتبه ۴۶ را در لیست برترین دانشگاه های جهان دارد.

۴.دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال تنها دانشگاه فرانسوی زبان کانادا که در لیست برترین دانشگاه های کانادا قرار دارد همچنین ان دانشگاه رتبه ۱۱۱ را در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان دارد. این دانشگاه یکی از مراکز تحقیقاتی برتر در جهان است که سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دلار صرف پروژه های تحقیقاتی می کند. این دانشگاه در حال حاضر متشکل از دو دانشکده مهندسی و مدیریت کسب و کار میباشد.

۵.دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در زمینه تحقیقات فشرده و زمینه‌های علوم انسانی، هنر، تجارت و مهندسی بسیار شناخته شده است. این دانشگاه در شهر ادمنتون کانادا واقع شده است و رشته های تحصیلی متنوعی را در ۱۸ دانشکده مختلف خود به دانشجویان آموزش می دهد.

۶.دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر نیز یکی از بهترین دانشگاه های کانادا است که رقابت زیادی برای پذیرش در این دانشگاه وجود دارد. این دانشگاه در لیست برترین دانشگاه های کانادا رتبه ۶ را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه برای چالش ها و مشکلاتی که جهان امروز با آن ها دست و پنجه نرم می کند راه حل های مفیدی ارارئه می دهد و به همین دلیل در جهان شناخته شده است. دانشگاه مک مستر رتبه ۱۱۴ را در بین دانشگاه های جهان دارد.

۷.دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو به عنوان دانشگاه نوآوری ها در کانادا شناخته می شود با اینکه قدمت آن نسبت به دانشگاه های دیگر کانادا کمتر است اما توانسته به یکی از جامعترین و معتبرترین دانشگاه های کانادا تبدیل بشود. دانشگاه واترلو بیش از ۱۰۰ برنامه آموزشی در زمینه تجارت، سلامت، مهندسی، ریاضیات، علوم، هنر، محیط زیست و… به دانشجویان ارائه می دهد.

۸.دانشگاه وسترن

داشگاه وسترن از برترین دانشگاه های تحقیقاتی کانادا است به طوری که اکتشافات بسیار مهمی در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، بهداشتی و اجتماعی در این دانشگاه صورت گرفته که همه آن ها بسیار کابردی می باشند و در سراسر جهان به کار گرفته می شوند. درصد دانشجویان بین المللی در این دانشگاه بسیار بالا است و به داوطلبان واجد الشرایط از سراسر دنیا پذیرش می دهد.

۹.دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا یکی از بهترین و مشهورترین دانشگاه های دو زبانه کانادا است که در بین ۱۰ دانشگاه برتر کانادا نیز وجود دارد. زبان تدریس این دانشگاه انگلیسی و فرانسوی است و در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان از ۲۵۰ رتبه ۲۳۰ را دارد. این دانشگاه به جذب افراد با استعداد و باهوش تمرکز دارد لذا بورسیه های تحصیلی متعدد و تجهیزات و امکانات مناسبی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است.

۱۰.دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری به عنوان دانشگاهی با اعتبار و پیشرو در کانادا شناخته می شود. این دانشگاه که از مراز مهم تحقیقاتی کانادا نیز به شمار می رود بیش از ۸۰ موسسه تحقیقاتی و ۷۳ کرسی تحقیقاتی دارد. این دانشگاه در حال حاضر بیش از ۲۰۰ برنامه در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان ارائه می دهد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره