رشته های دارای بهترین بازار کار در کانادا

بسیاری از افراد قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند اما نکته مهم انتخاب رشته درست برای تحصیل است. یکی از مواردی که در زشمان انتخاب رشته باید به آن توجه کنید بازار کار رشته های مختلف می باشد. در ادامه مقاله با معرفی رشته های دارای بهترین بازار کار در کانادا همراه ما باشید تا با آگاهی از این رشته های با دید واضح تری در مورد رشته تحصیلی خود تصمیم گیری کنید.

 

 

بازار کار کشور کانادا

کشور کانادا کشوری زیبا و سردسیر که در شمال قاره آمریکا واقع شده است. کانادا به دلیل برخورداری از امکانات و شرایط زندگی ایده آل کشوری جذاب برای مهاجران می باشد. که بیشترین تقاضای مهاجرت به این کشور توسط داوطلبان ادامه تحصیل در کانادا می باشد. تحصیل در کانادا فرصت دست یابی به موقعیت های شغلی مطلوبی را برای افراد فراهم می کند و در نتیجه آینده درخشانی را برای آن ها رقم میزند. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین المللی قصد دارند تا پش از پایان تحصیلات خود در این کشور بمانند. برای این دسته از افراد شناختن رشته های دارای بهترین بازار کار در کانادا بسیار مهم می باشد.

در ادامه به معرفی تعدادی از رشته های دارای بهترین بازار کار در کانادا می پردازیم.

جراح

کانادا با سیستم درمانی پیشرفته و گسترده خود یکی از بهترین کشورها برای خدمات پزشکی می باشد. کشور کانادا به وضیعت بهداشتی و درمانی خود بسیار اهمیت می دهد به همین دلیل بازار کار بسیار مناسبی برای کادر درمان در این کشور فراهم است. همچنین براساس سازمان همکاری اقتصادی و توسعه(OECD) ، کانادا به ۳ پزشک در هر ۱۰۰۰ نفر نیاز دارد که این ارقام بدین معنا هستند که تعداد زیادی پشت برای پزشکان در کشور کانادا وجود دارد.

بر اساس پیش بینی های انجا شده تا سال ۲۰۲۸ تقریبا ۵۰۹۰۰ شغل در کشور کانادا ایجاد خواهد شد که ۱۹۴۰۰ از این تعداد برای پزشکان و جراحان است؛ به همین دلیل بر اساس این پیش بینی کشور کانادا با کمبود نیرو در این حیطه نیازمند است و به تعداد بسیاری فارغ التحصیل رشته پزشکی نیاز دارد.

روانپزشک

رشته روانپزشکی یکیاز رشته های محبوب و پرطرفدار در سراسر جهان است که تحصیل در رشته روانپزشکی در کانادا نیز داوطلبان بسیاری دارد. این رشته دارای بازار کار بسیار مناسب و ایده آل در کشور کانادا است و از مشاغل پر درآمد می باشد. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی برای گذراندن دوره روانپزشکی در کانادا، باید در یک کالج رویال پزشکان و جراحان امتحان بدهند.

 

رشته های دارای بهترین بازار کار در کانادا

 

دندانپزشک

دندانپزشکی یکی از بهترین و پرتقاضاترین رشته های تحصیلی در کانادا است که یکی از مشاغل دارای بهترین بازار کار در کانادا است. این رشته پیشگیری و درمان بیماری های مرتبط با دهان و دندان می پردازد و در بین داوطلبان تحصیل در کانادا بسیار محبوب است و رقابت تنگاتنگی برای دریافت پذیرش در این رشته وجود دارد چرا که با تحصیل در این رشته آینده فرد تضمین خواد شد.

کشور کانادا دارای ۱۰ دانشکده دندانپزشکی معتبر است که همگی در رتبه بندی جهانی دارای جایگاه بالا هستند که دانشگاه تورنتو و دانشگاه مکگیل از جمله دانشگاه هایی هستند که این رشته را ارائه می دهد. هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا زیاد بوده اما با توجه به اینکه فرد پس از پایان دوره تحصیلی به سرعت می تواند وارد بازار کار شود می توانند تمام این هزینه ها را جبران کند.

مهندسان

یک مهندس وظیفه نظارت بر تیم ها و هدایت آنها را به سمت اتمام یک پروژه بر عهده دارد. این رشته از تنوع بسیاری برخوردار است و شامل حیطه های مختلفی می شود. مهندسی در کانادا از جمله مشاغل دارای بازار کار خوب در کانادا است که درآمد بالایی نیز دارد.

رشته مهندسی در کانادا از جمله رشته های پر رقابت است و تنها افراد سختکوش موفق به ورود به این رشته خواهند شد.

 

رشته های دارای بهترین بازار کار در کانادا

 

فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات از مشاغل مورد نیاز کشورهای پیشرفته و رو به رشد است و با توجه به این که کانادا کشوری فعال با اقتصاد پر رونق است از افراد متخصص در این زمینه بسیار استقبال می کند چرا که این رشته از رشته های مورد نیاز برای جوامعی است که همگام با پیشرفت تکنولوژی به ارتقا خود اهمیت می دهند.

رشته فناوری اطلاعات از جمله مشاغل پردرآمد در کشور کانادا است که از بازار کار بسیار مطلوبی در کانادا برخوردار است. مسئولیت یک مدیر فناوری اطلاعات تدوین استراتژی های فناوری اطلاعات، تحقیق و مدیریت کارکنان است.

سایر رشته های مورد نیاز دولت کانادا در سال ۲۰۲۱ عبارتند از:

  • نمایندگان فروش
  • مدیر فروش
  • مشاور مدیریت کسب و کار
  • مدیر پروژه مهندسی
  • مهندس هوافضا
  • تحلیلگر کسب و کار
  • حسابدار
  • دستیار اداری
  • مدیر پروژه IT
  • مهندس نرم افزار

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره