زندگی دانشجویی در کانادا

کانادا یکی از کشورهای محبوب و پرطرفدار برای ادامه تحصیل است به طوری که سالانه هزاران داوطلب برای تحصیل در دانشگاه های کانادا درخواست ارسال کرده و خواهان تجربه زندگی دانشجویی در کانادا هستند. دانشجویان جدید الورود باید در نظر داشته باشند که با پذیرش در یکی از دانشگاه های این کشور با شرایط زندگی جدیدی در کانادا رو برو خواهند شد که باید خود را با آن وفق بدهند. طبیعتا شروع زندگی در کشوری جدید دشواری ها و چالش هایی خواهد داشت اما کشور کانادا امنیت، رفاه و امکانات خوبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است تا زندگی دانشجویی ایده آلی را تجربه کنند.

تحصیل و زندگی دانشجویی در کانادا

داوطلبان ادامه تحصیل در کانادا می توانند زندگی دانشجویی را با تحصیل در کالج ها و یا دانشگاه های کانادا تجربه نمایند. در کالج ها که همان مدارس فنی حرفه ای هستند آموزش بیشتر بر پایه یادگیری حرفه ای خاص تاکید دارد و بیشتر دروس به صورت عملی به دانشجویان آموزش داده می شود.

افرادی که در دانشگاه ها کانادا تحصیل می کنند دوره هایی را می گذرانند که ترکیبی از دروس تئوری و عملی می باشد و دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می کند. دانشجویان دانشگاه‌های کانادا باید در سخنرانی‌ها و آزمایشگاه‌ها، آموزش‌های نظری، آموزش های عملی و ورک‌شاپ‌های متناسب با رشته‌ی خود شرکت کنند.

آشنایی با زندگی دانشجویی در کانادا

اغلب دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی خود خوابگاه هایی در نظر گرفته اند. زندگی در خوابگاه های دانشجویی کانادا باعث می شود تا افراد با دیگر دانشجویان جدید آشنا شوند و دوستی های جدید در بدو ورود شکل بگیرد. برای اینکه دانشجویان راحت بتوانند به دانشگاه رفت و آمد کنند اکثر خوابگاه ها و خانه های دانشجویی در محوطه دانشگاه و یا در فاصله کمی از آن قرار دارند. خوابگاه ها ممکن است دارای آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک باشند و یا اینکه هر اتاق سرویس بهداشتی و آشپزخانه جداگانه ای داشته باشد.

زندگی دانشجویی در کانادا بسیار ایده آل است. کانادا از کشورهای دارای تنوع فرهنگی است و با داشتن مردم خونگرم و صمیمی  که دارای روابط عمومی بالایی هستند شناخته می شود که در نتیجه باعث می شد با دانشجویان بین المللی ارتباط خوبی برقرار کنند.

در دانشگاه های کانادا تشکل های دانشجویی متعدد و مختلفی وجود دارد که هدف آن ها ایجاد روابط دوستانه جدید و معاشرت بین دانشجویان است. دانشجویان متناسب با علاقه خود می توانند در کلاس ها و فعالیت های دانشجویی مختلف شرکت کرده و با افرادی که علایقی مشابه به علایق خود دارند آشنا شوند.

بسیاری از شهرهای کانادا میزبان رویدادهای ورزشی، برنامه های سینمایی و کنسرتهای موسیقی هستند که دانشجویان در طول زندگی دانشجویی در کانادا می توانند در آن ها شرکت کنند. بسیاری از هنرمندان و گروه های موسیقی برنامه ها و کنسرت هایی در پردیس دانشگاه برگذار می کنند.

مزایای زندگی دانشجویی در کانادا

دانشجویان با انتخاب کانادا برای زندگی دانشجویی می توانند در بهترین دانشگاه های جهان تحصیل کنند. تنوع رشته ها در دانشگاه های کانادا بسیار بالا است و امکان تحصیل در رشته تحصیلی دلخواه در این کشور فراهم می باشد.

دولت کانادا برنامه های بسیار سودمندی برای دانشجیان بین المللی در نظر گرفته است که منجر به دریافت اقامت دائم کانادا می شود.

از آنجایی که هر ساله تعداد دانشجویان بین المللی که زندگی دانشجویی در کانادا را آغاز می کنند افزایش می یابد، دولت کانادا به افزایش رفاه و شرایط زندگی این دانشجویان بیش از پیش توجه کرده و تمام توان خود را برای این منظور به کار می گیرد همچنین شرایط ورود به بازار کار نیز برای این افراد نیز آسانتر خواهد شد.

مدارک تحصیلی دانشگاه های کانادا در سرتاسر دنیا معتبر و ارزشمند است به همین خاطر با تجربه زندگی دانشجویی در کانادا و دریافت مدرک تحصیلی معتبر می توانید در بهترین مشاغل شروع به کار کنید.

۵ توصیه برای داشتن زندگی دانشجویی خوب در کانادا

اگر به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا مشغول به ادامه تحصیل هستید و یا به تازگی می خواهید برای تحصیل به این کشور وارد شوید به توصیه های زیر توجه کنید تا تجربه خوبی از زندگی دانشجویی در کانادا داشته باشید.

  1. برای زندگی در آب و هوای سرد خود را آماده کنید. آب و هوای کانادا نسبت به ایران سردتر است به ویژه در بخش های شمالی این کشور به همین دلیل لباس های زمستانی و گرم مانند کاپشن، کلاه، شالگردن و غیره را هنگام سفر به این کشور با خود به همراه داشته باشید.
  2. کانادا یکی از امن ترین کشورهای دنیا است اما باید کلیه نکات زندگی ایمن در هنگام تحصیل در کانادا را رعایت نمایید به عنوان مثال اطلاعات خود را در سفارت کشور خود ثبت نمایید، اطلاعات تماس لازم را با بخش امنیت پردیس دانشگاه در میان بگذارید و به نکات ایمنی توجه کنید.
  3. برای امور مالی خود برنامه ریزی کنید. بهتر است لیست کاملی از هزینه هایی که برای تحصیل در هر ترم مورد نیاز است مانند هزینه ثبت نام و یا هزینه بیمه، تهیه و بودجه ای را برای این منظور کنار بگذارید.
  4. به روابط خود با خانواده و دوستان اهمیت دهید. حفظ رابطه با خانواده و دوستانی که در کشور مبدا داریم بسیار ضروری است چرا که در این صورت دلتنگی نیز به چالش های زندگی دانشجویی در کانادا افزده خواهد شد. سعی کنید با شرکت در فعالیت های تفریحی و یا کلوب های مختلف دوستان و آشنایان جدید در کانادا بیابید.
  5. در صورت نیاز از دیگران کمک بخواهید. بی شک با ورود به کشوری جدید و شروع به دوره تحصیلی جدید با سوالات و مسائلی روبرو خواهید شد، پس بهتر است در این موارد بدون رودربایستی از دیگران کمک بخواهید.

به طور مثال ممکن است در طول زندگی دانشجویی در کانادا نیازهایی مانند آشنایی با سیستم آموزشی جدید، درک موضوعات جدید، آشنایی با منوی غذایی یا پیدا کردن راه‌های رفت و آمد به داخل شهر داشته باشید که بهترین راه درخواست کمک از دیگر دانشجویان و مسئولان مرتبط در بخش امور دانشجویان بین المللی دانشگاه می باشد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره