شرایط تحصیل در انگلستان در سال ۲۰۲۲

در سال هزاران دانشجو تمایل به تحصیل در کشور انگلستان دارند و برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف درخواست پذیرش ارسال می کند. سطح بالای خدمات آموزشی و سیستم آموزشی قوی تنها یکی از دلایلی است که افراد انگلستان را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. در طی سال های گذشته علاوه بر دانشگاه ها، برای تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان نیز تقاضای بسیاری وجود دارد. تحصیل در کشور انگلستان در مقاطع مختلف تحصیلی برای ایرانیان امکان پذیر است. اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که دوست دارید در انگلستان تحصیل کنید بهتر است ابتدا با شرایط تحصیل در انگلستان در سال ۲۰۲۲ آشنا شوید.

مزایای تحصیل در انگلستان

یکی از مهمترین و اصلی ترین مزایای تحصیل در انگلستان دریافت خدمات آموزشی پیشرفته و باکیفیت در مدارس و دانشگاه های این کشور است. انگلستان دارای یکی از قویترین و بهترین سیستم های آموزشی دنیا است به همین دلیل داوطلبان مطالب آموزشی را به شیوه درست و با امکانات و تجهیزات مدرن می آموزند. همین موضوع باعث شده تا مدارک دریافتی از دانشگاه های انگلستان در سطح جهان بسیار معتبر باشند و به عنوان رزومه بسیار ایده آل خواهد بود به طوری که نظر کارفرمایان را به خود جلب خواهد کرد.

دانشجیان بین المللی بسیاری در کشور انگلستان مشغول به تحصیل هستند که باعث شده تا فضای چند فرهنگی در این کشور به وجود بیاید که از فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف استقبال می کند. تحصیل در انگلستان مزایای بسیاری دارد که سایر این مزایا به شرح زیر است:

 • نزدیگی جغرافیایی ایران به انگلستان
 • کوتاهتر بودن زول دوره های تحصیلی نسبت به سایر کشورها و در نتیجه مقرون به صرفه تر بودن هزینه ها
 • امکان دریافت اقامت انگلستان پس از تحصیل در این کشور
 • وجود دانشگاه های برتر در سطح جهانی

شرایط تحصیل در انگلستان

انگلستان آموزش در مقاطع تحصیلی مختلفی را به داوطلبان ارائه می دهد که طیف وسیعی از رشته های تحصیلی نیز وجود دارند که افراد متناسب با علاقه خود می توانند در آن ها تحصیل کنند. برای اینکه بتوانید در انگلستان تحصیل کنید ابتدا باید از مدرسه، کالج و یا دانشگاه های انگلستان نامه پذیرش دریافت کرده و سپس برای دریافت ویزا تحصیلی اقدام نمایید در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در انگلستان در سال ۲۰۲۲ در هر مقطع تحصیلی خواهیم پرداخت.

 تحصیل در مدارس انگلستان در سال ۲۰۲۲

برای بررسی شرایط تحصیل در انگلستان در سال ۲۰۲۲ ابتدا از مدارس این کشور شروع می کنیم. مدارس انگلستان به طور کلی به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. دانش موزان بین المللی غالبا تنها میتوانند در مدارس خصوصی انگلستان تحصیل کنند. تحصیل در مدارس انگلستان از سن ۵ الی ۱۸ سالگی اجباری است. دانش آموزان از سن ۵ الی ۱۱ سالگی در مدارس ابتدایی انگلستان تحصیل کرده و از سن ۱۱ الی ۱۶ سالگی در مقطع متوسطه ادامه تحصیل خواند داد که در پایان این دوره مدرک GCSE دریافت خواهند کرد.

پس از این مرحله دانش آموزان متناسب با رشته ای که در آینده قصد تحصیل در آن را دارند باید یکی از دوره های A-Level و یا Foundation را بگذرانند. این دوره ها به منظور آمادگی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه طراحی شده است که طول این دوره ها به ترتیب دو ساله و یک ساله می باشد.

یکی از شرایط اصلی برای تحصیل فرزندان در مدارس انگلستان داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه مدرسه می باشد. خبر خوب این است که برای تحصیل در مدارس نیازی به داشتن مدرک زبان نیست و فقط داشتن توانایی خواندن و نوشتن در حد متوسط کافی است. برای دانش آموزانی که می خواهند در مدارس روزانه انگلستان تحصیل کنند باید پدر و یا مادرشان به عنوان قیم همراه آن ها باشند اما دانش آموزانی که بخواهند در مدارس شبانه روزی تحصیل کنند مدرسه خود قیومیت آن ها را می پذیرد. از شرایط دیگر مورد نیاز برای تحصیل در مداس و دبیرستان های انگلستان می توان به داشتن معدل بالا و نمرات خوب اشاره کرد که تاثیر بسیاری در پذیرش دانش آموزان دارد.

تحصیل در مقطع کارشناسی انگلستان در سال ۲۰۲۲

در مقطع کارشناسی رشته های تحصیلی بسیاری به دانشجویان ارائه می گردد. مقطع کارشناسی در انگلستان به طور معمول ۳ سال به طول می انجامد اما برخی از رشته ها وجود دارند مانند مهندسی که دراین مقطع ۴ ساله هستند. برای پذیرش در دانشگاه ها در این مقطع حتما مدرک زبان انگیسی معتبر مانند آیلتس با نمره ۶ به بالا مورد نیاز است. همچنین مدرک دیپلم ۱۲ ساله به همراه ریز نمرات را باید به دانشگاه ارائه بدهید.

معدل بالا نقش تعیین کننده ای در پذیرش شما دارد. از آنجایی که رقابت برای پذیرش در انگلستان بسیار بالا داوطلبان باید شرایط را به طور کامل فراهم کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انگلستان در سال ۲۰۲۲

دوره کارشناسی ارشد یک دوره ۱ الی ۲ ساله است و دانش و مباحث تخصصی تر به دانشجویان اموزش داده می شود. مدرک زبان ایلتس با حداقل نمره ۶.۵ برای پذیرش مورد نیاز می باشد. از انجایی که طول دوره های تحصیلی کوتاهتر از کشورهای دیگر است داوطلبان می توانند سریعتر وارد بازار کار شده و به درآمد برسند.

در این مقطع دانشجویان اکثرا به کارهای تحقیقی و پژوهشی پرداخته و در سمینارها و پروپوزال های مختلف شرکت می کنند. سایر شرایط موررد نیاز برای تحصیل در این مقطع عبارتند از:

 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات
 • ارائه مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات
 • سابقه کاری و یا تحقیقی مرتبط با رشته در صورت وجود

تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان در سال ۲۰۲۲

دوره دکتری برای کسانی مناسب است که علاقه مند به انجام فعالیت های تحقیقی و پژوهشی می باشند چرا که دانشجویان در این دوره باید با انجام پروژه های تحقیقاتی مختلف پایان نامه ارائه بدهند. همچنین دانشجویان مقطع دکتری می توانند به دانشجویان مقاطع پایینتر تدریس کنند. برای پذیرش در این مقطع مدرک آیلتس با نمره ۷ مور نیاز می باشد. معدل بالا در دوره های پیشین، سابقه تحصیلی درخشان، نگارش مقالات معتبر چاپ شده در مجلات همگی برای قبولی در ای دوره مورد نیاز می باشد. طول دوره دکتری  الی ۵ سال بسته به رشته انتخابی متغییر خواهد بود.

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان در سال ۲۰۲۲

یکی از دغدغه های کسانی که می خواهند در کشورهای انگلیسی زبان نظیر انگلستان تحصیل کنند دریافت مدرک زبان انگلیسی است. مدرک زبان هم در زمان درخواست پذیرش از دانشگاه های انگلستان و هم در زمان درخواست ویزا تحصیلی انگلستان مورد نیاز است. تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان از خواسته های بسیای از داوطلبان ادامه تحصیل در خارج است. باید گفت که تعدادی از دانشگاه ها در انگلستان وجود دارند که بدون مدرک زبان میتوان در آن ها تحصیل کرد. این دانشگاه ها عبارتند از:

 • دانشگاه بریستول
 • دانشگاه فنی ریگا
 • دانشگاه مدیریت Audencia Nantes University

همچنین داوطلبان می توانند با دریافت پذیرش مشروط در این کشور پذیرش بگیرند. پذیرش مشروط به این معنی که افراد ملزم به گذراندن دوره های زبان در کالج های انگلستان خواهند بود. لاز به ذکر است که در این شرایط دانشجو باید پس از گذراندن دوره زبان مجددا به ایران بازگشته و برای درخواست ویزا تحصیلی اقدام نماید.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره