شرایط تحصیل در کانادا در سال ۲۰۲۲

در سال هزاران دانشجو از سرتاسر دنیا به تحصیل در کشور کانادا علاقه مند شده و برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف درخواست پذیرش ارسال می کند. کیفیت بالای آموزش، امکان دریافت بورسیه تحصیلی کانادا و وجود دانشگاه های برتر در سطح جهان تنها برخی از دلایلی است که افراد کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. در طی سال های گذشته علاوه بر دانشگاه ها و کالج های کانادا برای تحصیل در مدارس و دبیرستان ها نیز تقاضای بسیاری وجود دارد. در حال حاضر تحصیل در کشور کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی برای ایرانیان امکان پذیر است. اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که دوست دارید در کانادا تحصیل کنید بهتر است ابتدا با شرایط تحصیل در کانادا در سال ۲۰۲۲ آشنا شوید.

مزایای تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا مزایای بسیاری برای افراد خواهد داشت یکی از بهترین مزایای تحصیل در کانادا بهره مندی از سیستم آموزشی نوین است چرا که استانداردهای آموزشی در کشور کانادا بسیار بالا است دولت کانادا همواره سعی در ارتقا کیفیت خدمات آموزشی دارد. در نتیجه مدارک تحصیلی که افراد پس از پایان دوره دریافت می کنند بسیار ارزشمند است و از اعتبار بالایی برخوردار می باشد به طوری که نظر کارفرمایان را در رزومه کاریتان به خود جلب خواهد نمود. سایر مزایای تحصیل در کانادا عبارتند از:

 • مقرون به صرفه تر بودن هزینه تحصیل در کشور کانادا نسبت به سایر کشور های هم تراز نظیر آمریکا و استرالیا
 • وجود دانشگاه های با امکانات و تجهیزات و کامل دارای رتبه جهانی
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی و انجام کار دانشجویی در کانادا برای کاهش هزینه های تحصیلی
 • امکان دریافت ویزا کار پس از تحصیل، پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر کانادا
 • فراهم بودن شرایط دریافت اقامت دائم در کانادا پس از تحصیل

شرایط تحصیل در کانادا

کانادا آموزش در مقاطع تحصیلی مختلفی را به داوطلبان ارائه می دهد که طیف وسیعی از رشته های تحصیلی نیز وجود دارند که افراد متناسب با علاقه خود می توانند در آن ها تحصیل کنند. برای اینکه بتوانید در اکانادا تحصیل نمایید ابتدا باید از مدرسه، کالج و یا دانشگاه های کانادا نامه پذیرش دریافت کرده و سپس برای دریافت ویزا تحصیلی اقدام نمایید در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در کانادا در سال ۲۰۲۲ در هر مقطع تحصیلی خواهیم پرداخت.

تحصیل در مدارس کانادا در سال ۲۰۲۲

برای بررسی شرایط تحصیل در کانادا در سال ۲۰۲۲ ابتدا با مدارس کانادا شروع می کنیم. کودکان در کشور کانادا می توانند در سن ۴ یا ۵ سالگی به مهد کودک بروند که البته تحصیل در این مقطع تحصیلی در برخی استان ها به صورت داوطلبانه و در برخی دیگر اجباری است. کودکان از سن ۵ یا ۶ سالگی تحصیل خود را در مدارس ابتدایی کانادا آغاز می کنند. تحصیلات ابتدایی در کانادا تا کلا هفتم و در برخی از استان ها تا کلاس هشتم ادامه دارد. پس از آن دانش آموزان وارد مدارس متوسطه می شوند که تحصیل در آن ها تا کلاس یازدهم و در برخی از استان ها تا کلاس دوازدهم ادامه دارد.

پس از اتمام دوره تحصیلی در مدارس، افراد وارد کالج و یا دانشگاه می شوند. تحصیل در این مقاطع به دو زبان انگلیسی و یا فرانسوی امکان پذیر است که هر دو زبان اصلی کانادا هستند.

مدارس کانادا به طور کلی به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. یکی از شرایط اصلی برای تحصیل فرزندان در مدارس کانادا داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه مدرسه می باشد. خبر خوب این است که برای تحصیل در مدارس نیازی به داشتن مدرک زبان نیست و فقط داشتن توانایی خواندن و نوشتن در حد متوسط کافی است.

از شرایط دیگر مورد نیاز برای تحصیل در مداس و دبیرستان های کانادا می توان به داشتن معدل بالا و نمرات خوب اشاره کرد که تاثیر بسیاری در پذیرش دانش آموزان دارد.

تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا در سال ۲۰۲۲

دوره کارشناسی در کانادا یک دوره ۴ ساله است و داوطلبان بر اساس علاقه خود می توانند رشته تحصیلی مد نظر خود را انتخاب کنید چرا که تنوع رشته ها در این کشور بسیار بالا است. برای پذیرش در این مقطع شما نیاز به مدرک زبان معتبر مانند آیلتس و یا تافل دارید. که نمره مدرک آیلتس باید ۶ به بالا باشد. همچنین معدل بالا و ریز نمرات تحصیلی برای ورود به این مقطع بسیار مهم است. مدرک دیپلم از سایر مدارکی است که باید به دانشگاه ارائه بدهید.

یکی از شرایط دیگر داشتن توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا است. با توجه به اینکه شانس دریافت بورسیه تحصیلی کانادا برای مقطع کارشناسی کمتر از مقاطع بالاتر است افراد باید بودجه ای مشخص برای این امر در نظر داشته باشند. البته امکان کار دانشجویی در کانادا فراهم است و می تواند تا حدی در این زمینه کمک کننده باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا در سال ۲۰۲۲

دوره کارشناسی ارشد در کانادا یک دوره تحصیلی ۲ ساله است که به دو صورت آموزش محور و یا پژوهش محور به دانشجویان ارائه می گردد. در دوره آموزش محور دانشجو باید کلاس های مختلف را بگذراند و در آزمون نهایی نمره قبولی دریافت نماید اما در دوره پژوهش محور دانشجو باید در پروژه های تحقیقی و پژوهشی مختلف شرکت نمیاد. یکی از شرایط اصلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا داشتن مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا می باشد.

توجه داشته باشید که ارائه مقالات علمی و یا رزومه تحقیقاتب برای پذیرش در این مقطع امتیاز به شمار می آید.

 • ارائه مدرک کارشناسی با معدل بالا
 • ارائه ریز نمرات دوران کارشناسی به همراه ترجمه
 • اثبات تمکن مالی با ارائه رسید حساب بانکی و یا اسناد مختلف
 • ارائه مدرک زبان اگلیسی
 • فرم تکمیل شده مربوط به درخواست ادامه تحصیل در دانشگاه
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه و توصیه نامه
 • ارائه مدرک آزمون GMAT یا GRE در صورت نیاز

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا در سال ۲۰۲۲

دوره دکتری برای کسانی مناسب است که علاقه مند به انجام فعالیت های تحقیقی و پژوهشی می باشند چرا که دانشجویان در این دوره باید با انجام پروژه های تحقیقاتی مختلف پایان نامه ارائه بدهند. همچنین دانشجویان مقطع دکتری می توانند به دانشجویان مقاطع پایینتر تدریس کنند.

از شرایط تحصیل در کانادا در سال ۲۰۲۲ در مقطع دکتری، مدرک آیلتس با نمره ۷ مور نیاز می باشد. معدل بالا در دوره های پیشین، سابقه تحصیلی درخشان، نگارش مقالات معتبر چاپ شده در مجلات همگی برای قبولی در ای دوره مورد نیاز می باشد. طول دوره دکتری در کانادا الی ۵ سال بسته به رشته انتخابی متغییر خواهد بود.

شرایط لازم برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا عبارتند از:

 • اثبات مهارت زبان با ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره ۷ و یا مدرک تافل
 • مدارک مربوط به آزمون GRE
 • مدارک تحصیلی قبلی مانند مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • ریزنمرات مقطع کارشناسی ارشد به همراه ترجمه‌
 • CV و رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه و توصیه‌نامه از طرف دو یا سه نفر از استادان قبلی
 • مقالات پژوهشی چاپ‌شده

تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۲

دانشگاه های کشور کانادا از نظر سطح علمی در جایگاه بالایی قرار دارند. کانادا یکی از کشورهای پرطرفدار برای ادامه تحصیل است و هر سال دانشجویان بین المللی بسیاری در این کشور شروع به تحصیل می کنند. ۱۱ مورد از دانشگاه های کانادا در بین ۲۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۲ در مقیاس QS نوشته شده است.

دانشگاهرتبه QS در سال ۲۰۲۲رتبه تایمز

McGill University
۳۱۴۰

University of Toronto
۳۴۱۸

University of British Columbia
۴۷۳۴

University of Alberta
۱۱۰۱۳۱

Universit
é de Montréal
۱۱۶۷۳

McMaster University
۱۵۲۶۹

University of Waterloo
۱۵۴۲۰-۲۵۰

Western University
۱۷۲۲۰۱-۲۵۰

University of Ottawa
۲۳۷۱۴۵

University of Calgary
۲۴۲۲۰۰

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره