شرایط زندگی و تحصیل کشور کانادا در دوران کرونا در سال ۲۰۲۱

با شیوع ویروس کرونا در طی چند سال اخیر، زندگی افراد متحول شده و شیوه ی زندگی و نحوه ی تعامل آن ها با یکدیگر طبق قوانین جدیدی که این همه گیری باعث شکل گیری آن شده، صورت می گیرد که کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه مقاله با بررسی شرایط زندگی و تحصیل کشور کانادا در دوران کرونا در سال ۲۰۲۱ همراه ما باشید.

 

شرایط زندگی و تحصیل در کشور کانادا در دوران کرونا در سال 2021

 

در حال حاضر شرایط آموزش و تحصیل در کانادا به کلی تغییر کرده است و روش های نوینی در عرصه آموزش به وجود آمده تا ضمن جلوگیری از گسترش این ویروس، وقفه نیز در آموزش و تحصیل پیش نیاید که در ادامه مقاله به بررسی این روش ها و شرایط خواهیم پرداخت.

دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در کانادا و چالش های کرونایی در سال ۲۰۲۱

در این روزها شرایط تحصیل برای دانشجویان به خصوص دانشجویان بین المللی دشوار شده است و آن ها را با چالش های جدیدی روبرو کرده که از جمله مهمترین آن ها می توان به تعطیلی دانشگاه ها و مدارس کانادا بر اساس شدت بیماری، وضعیت نامشخص دانشگاه ها و دانشجویان بین المللی نسبت به برنامه های تحصیلی، بسته شدن مشاغل و در نتیجه عدم انجام کارهای پاره وقت دانشجویی، بسته شدن مرزها و یا سختگیری در تردد دانشجویان بین المللی اشاره کرد.

درست است که همه گیری ویروس کرونا دغدغه ها و نگرانی دانش آموزان بین المللی را افزایش داده است اما دولت کانادا اقدام و قوانین بسیاری برای حفظ سلامت شهروندان و ساکنان بین المللی کشور کانادا وضع کرده و سلامت افراد را در اولویت خود قرار داده است.

وضیعت کرونا در کانادا در سال ۲۰۲۱

با شروع برنامه واکسیناسیون در کشور کانادا، این کشور به مهار هر چه بیشتر ویروس نزدیک شده است و چالش هایی که دانشجویان با آن در سال ۲۰۲۰ درگیر بودند کاهش یافته است، چرا که کشور کانادا با خریداری واکسن کرونا آن هم چند برابر جمیعت خود، این نوید را به شهروندان خود داده که واکسن برای همه افراد جامعه موجود است و به ترتیب اولویت به افراد تزریق خواهد شد.

کانادا برنامه واکسیناسیون عمومی خود را از اواخر سال ۲۰۲۰ آغاز کرده و یکی از کشورهای پیشرو در زمینه تزریق واکسن می باشد به طوری که در زمان نگارش این مقاله کشور کانادا به بیش از ۵۷ درصد جمیعت خود نخستین دز واکسن کرونا را تزریق کرده است.

کانادا در حال حاضر حدود ۳۸ میلیون نفر جمیعت دارد و از آنجایی که نسبت به مساحت زیاد خود از جمیعت کمتری برخوردار است و با توجه به پیشرفت روزبروز برنامه واکسیناسیون عمومی و کاهش این بیماری، دولت کانادا قرنطینه و تدابیر سخت گیرانه را کاهش داده و به مردم اجازه می دهد تا با حفظ پروتکل های بهداشتی به زندگی عادی و تحصیل خود برگردند.

وضیعت زندگی در کانادا در دوران کرونا

می توان گفت کشور کانادا یکی از موفق ترین کشورها در مقابله با این همه گیری می باشد و مردم کانادا بیشترین همکاری را در این زمینه با زدن ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی با دولت دارند و مردم می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی به فعالیت های روزانه خود بپردازند.

اگرچه برنامه واکسیناسیون در این کشور آغاز شده و بیش از نیمی از جمیعت آن دوز اول واکسن را دریافت کرده اند و کشور کانادا به غلبه بر این ویروس نزدیکتر از همیشه است اما همواره زدن ماسک یکی از اولویت های اصلی این کشور در برابر کرونا است.

 

شرایط زندگی و تحصیل کشور کانادا در دوران کرونا در سال 2021

 

نحوه آموزش در دوران کرونا در کانادا

با ادامه داشتن شرایط ویژه ناشی از شیوع ویروس کانادا، اکثر دانشگاه ها و مدارس کانادا از فضای مجازی برای آموزش دانش آموزان و دانشجویان خود استفاده می کنند و آموزش حضوری جای خود را به آموزش مجازی در کانادا داده است.

در صورت کاهش بیماری و تصمیم مراجع دولتی در جهت بازگشایی، دانشگاه ها و کلیه مراکز آموزشی دوباره شروع به فعالیت حضوری می کنند که در این صورت برای تحصیل در مراکز آموزشی کانادا رعایت نکات بهداشتی و حفظ فاصله ی اجتماعی اهمیت خواهد داشت.

البته ممکن است بسته به نوع مدرسه و دانشگاه و رشته ی تحصیلی، برخی دروس مانند دروس عملی به صورت حضوری آموزش داده شوند که در این صورت تعداد دانشجویان هر کلاس کاهش خواهد یافت.

آزمون های مراکز آموزشی کانادا در دوران کرونا به صورت مجازی برگذار می شود تا دانشجویان و دانش آموزان از خطر این بیماری در امان باشند.

همچنین برخی از دانشگاه های کانادا تدابیر ویژه ای برای دانشجویان بین المللی که امکان بازگشت به کشور خود را ندارند، در نظر گرفته است که از جمله آن اختصاص مکان هایی برای اقامت دانشجویان بین المللی است که اقداماتی در این مکان ها برای حفظ سلامت دانشجویان لحاظ شده که به شرح زیر است:

 • کاهش تعداد دانشجویان ساکن در هر خوابگاه و یا اقامتگاه
 • الزام به رعایت فاصله اجتماعی تعیین شده
 • سرو و توزیع غذا با رعایت پروتکل های بهداشتی
 • اعمال محدودیت در تجمع و گرد هم آمدن دانشجویان

شیوه غالب آموزشی در کانادا آموزش غیر حضوری و آنلاین است و مراکز آموزشی خود را با این سیستم وفق داده و برنامه های آموزشی منعطفی را به محصلان ارائه می دهند.

دانشجویان بین المللی و تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های کانادا در دوران کرونا را دارند، در صورتی اجازه ورود به این کشور را دارند که:

 • موسسه آموزشی امکان رعایت و انجام تمام پروتکل های بهداشتی را داشته باشد و برای کنترل COVID-19 از طرف دولت استانی تاییدیه داشته باشند.
 • دانشجویان دارای مجوز تحصیلی معتبر باشند و در ۱۸ مارس سال ۲۰۲۰ یا قبل از مجوز تحصیلی معتبر دریافت کرده باشند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور کانادا در دوران کانادا دارند باید پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود برای دریافت ویزا اقدام کنند البته با همه گیری ویروس کرونا روند کلیه این مراحل  کند شده است و دانشجویان و می توانند تا زمان دریافت ویزا و رفتن به کانادا آموزش خود را به صورت مجازی آغاز کنند.

 

 

شرایط ورود دانشجویان بین المللی به کشور کانادا در دوران کرونا

شرایط و تمامی قوانینی که در مورد تحصیل در کانادا باید بدانید تا بتوانید در دوران کرونا در ین کشور تحصیل کنید به شرح زیر است:

 • کلیه مسافران باید به مدت ۳ روز در هتل های مورد تایید دولت کانادا قرنطینه شوند.
 • کلیه مسافران بعد از قرنطینه ۳ روزه باید به مدت ۱۴ روز نیز در محلی که خود برای قرنطینه در نظر گرفته اند، بمانند.
 • افراد برای گذرندان دوران قرنطینه ۱۴ روزه می توانند به خانه خود و یا اقوام بروند و در صورت نداشتن مکانی برای گذرندان قرنطینه باید در هتل ها، اقامتگاه ها و یا مکان هایی که توسط دولت کانادا برای این افراد در نظر گرفته شده، بمانند.
 • از تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۲۱ به همراه داشتن نتیجه منفی آزمایش PCR یا LAMP برای COVID-19 اجباری بوده و این تست باید حداکثر تا ۳ روز قبل از پرواز انجام شود.
 • مسافران بین المللی فقط از طریق چهار فرودگاه تورنتو، مونترال، ونکوور و کلگری می توانند وارد کانادا شوند.
 • نصب اپلیکیشن ArriveCAN و وارد کردن اطلاعات مربوط به تماس، اطلاعات پرواز و برنامه قرنطینه در آن و به همراه داشتن رسید ارائه شده توسط برنامه.
 • مسافران بین المللی فقط از طریق چهار فرودگاه تورنتو، مونترال، ونکوور و کلگری می توانند وارد کانادا شوند.
 • دانشجویان باید بیمه درمانی که بیماری Covid-19 را پوشش می دهد، داشته باشند.

درست است که همه گیری بیماری کرونا شرایط و چالش های جدید را برای افراد چه در زمینه کاری و چه در زمینه مهاجرت تحصیلی ایجاد کرده است، اما کشور کانادا با برنامه ریزی دقیق و برنامه واکسیناسیون جامع این چالش ها و محدودیت ها را به حداقل رسانده است و تحصیل در کشور کانادا در دوران کانادا امکان پذیر است.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره