شرایط دریافت ویزا تحصیلی کانادا در سال ۲۰۲۲

کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل است و در زمینه جذب دانشجویان نیز بسیار خوب عمل کرده است به طوری که سالانه پذیرای بیش از ۳۵ هزار دانشجو از کشورهای مختلف جهان می باشد. برای تحصیل در برترین دانشگاه های کانادا یکی از مهمترین مراحلی ک باید پشت سر بگذارید اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. در ادامه با بررسی شرایط دریافت ویزا تحصیلی کانادا در سال ۲۰۲۲ با موسسه پیوند همرا باشید.

 

 

انواع ویزای تحصیلی کشور کانادا

دو نوع ویزای تحصیلی کانادا برای داوطلبان ادامه تحصیل در کشور کانادا وجود دارد:

ویزای دانش‌آموزی کانادا: برای داوطلبان زیر ۱۸ سال متقاضی تحصیل در مدارس کانادا

ویزای دانشجویی کانادا: برای داوطلبان بالای ۱۸ سال متقاضی تحصیل در کالج، دانشگاه و موسسات آموزشی معتبر کانادا

ویزای دانش‌آموزی کانادا

کودکان زیر ۱۸ سال یعنی زیر سن قانونی بدون همراهی والدین و یا سرپرست قانونی نمی توانند در کشور کانادا تحصیل کنند. نکته مهم دیگر این است که پدر و مادر یا سرپرست قانونی باید به افسر اداره مهاجرت اثبات کند که از عهدهٔ هزینه‌های تحصیل و اقامت دانش‌آموز برمی‌آیند. هچمنین داشتن نامه پذیرش از مدرسه و مراکز آموزشی معتبر کانادا برای دریافت ویزا ضروری است.

ویزای دانشجویی کانادا

برای تحصیل در کانادا در هر مقطعی، داشتن نامهٔ پذیرش از یکی مؤسسات آموزشی معتبر کانادا (DLI) الزامی است و بدون داشتن نامه پذیرش از مراکز معتبر اخذ ویزا تحصیلی کانادا غیر ممکن خواهد بود. لیست موسسات مورد تائید دولت کانادا یا همان مراکز DLI را می توایند با مراجعه به وب سایت اداره مهاجرت به دست بیاورید.

 

شرایط دریافت ویزا تحصیلی کانادا در سال 2022

 

شرایط دریافت ویزا تحصیلی کانادا

۲ شرط اساسی از شرایط دریافت ویزا تحصیلی کانادا در سال ۲۰۲۲ به شرح زیر است:

 1. داشتن تمکن مالی برای مقطع، دانشگاه و رشته مورد نظر تحصیلی
 2. اخذ پذیرش از یک دانشگاه، کالج، موسسه آموزشی و… معتبر در کانادا

اثبات توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کشور کانادا توسط خود دانشجو و یا سرپرست او یکی از اصلی ترین شرایط برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا است. در حال حاضر مقدار مبلغ مورد نیاز برای اثبات توانایی مالی به شرح زیر است:

۱۳ هزار دلار کانادا برای هر سال اقامت در کانادا + شهریه موسسه آموزشی مرکز آموزشی

نکته: میزان تمکن مالی بابت هر نفر همراه مانند همسر و یا فرزندان ۴ هزار دلار کانادا افزایش می یابد.

برای اثبات تمکن مالی که یکی از شرایط دریافت ویزا تحصیلی کانادا در سال ۲۰۲۲ است می توان از اسناد و مدارک زیر استفاده کرد:

 • صورت حساب های بانکی
 • شواهدی از حساب بانکی کانادایی به نام خود در صورت انتقال این پول
 • چک تضمینی بانکی که به ارز تبدیل شده
 • اثبات پرداخت شهریه و هزینه های اقامت
 • در صورت داشتن بورس تحصیلی
 • ارائه نامه‌ای از طرف شخص یا موسسه‌ای که به شما پول پرداخت می‌کند
 • اثبات بودجه پرداخت شده از داخل کانادا

پس از اینکه خیالتان از بابت بودجه و توانایی مالی برای اثبات تمکن مالی راحت شد می توانید به دانشگاه، کالج یا هر مرکز آمزشی معتبری درخواست پذیرش ارسال کنید. در این مرحله فراهم کردن شرایط مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه مربوطه لازم است که از جمله ان شرایط می توان به معدل بالا، مدرک زبان انگلیسی و… اشاره کرد.

پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی می توان برای دریافت یزای دانشجویی کانادا اقدام کرد. لازم به ذکر است در روند دریافت ویزا باید برای انگشت نگاری بیومتریک به سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنید همچنین برخی از داوطلبان ممکن است برای معاینه پزشکی و بررسی قضایی به مراکز مربوطه مراجعه کنید.

اگر داوطلب سابقه کیفری داشته باشد نمی تواند مجوز تحصیلی و در نتیجه ویزای تحصیلی دریافت نماید به همین منظر از داوطلب خواسته می شود گواهی عدم سو پیشینه را به سفارت ارائه بدهد.

 

شرایط دریافت ویزا تحصیلی کانادا در سال 2022

 

سفر به کانادا در دوران کرونا

در حال حاضر صدور هر نوع ویزا مانند وایزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و… بدون هیچ محدودیتی انجام می شود همچنین با انجام واکسیناسیون عمومی در سال ۲۰۲۱ و بهبود وضیعت کرونا در این کشور از محدویت های سفر به کانادا کاسته شده است و کلیه افراد با تزریق دو دوز واکسن که مورد تائید کشور کانادا باشد مجاز به ورود به این کشور می شوند.

لیست واکسن های مورد تائید کانادا عبارتند از:

 • فایزر
 • مدرنا
 • آسترازنکا
 • سینوفارم
 • سینوواک
 • جانسون اند جانسون
 • بیون تک
 • کوواکسین

بنابراین می توان گفت داطلبانی که پذیرش تحصیلی از یکی پذیرش دریافت کرده و ویزای تحصیلی دریافت کرده باشند می توانند با تزریق ۲ دوز واکسن تائید شده توسط دولت کانادا به راحتی به کانادا سفر کنند به شرظی که حداقل ۱۴ روز از تزریق دوز دوم واکسن گذشته باشد.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره