شرایط سنی اخذ ویزا تحصیلی انگلستان در سال ۲۰۲۲

کشور انگلستان گزینه ایده آل برای دانشجویان بین المللی می باشد چرا که با داشتن دانشگاه های رده بالا خدمات آموزشی سطح بالا و باکیفیتی را به دانشجویان ارائه می دهد. با تحصیل در انگلستان رزومه تحصیلی قوی خواهید داشت که امکان کار در موقعیت های بسیار مطلوبی را برای شما فراهم خواهد کرد. در ادامه شرایط سنی اخذ ویزا تحصیلی انگلستان را در سال ۲۰۲۲ بررسی خواهیم کرد.

 

 

مزایای تحصیل در انگلستان

ادامه تحصیل در انگلستان اولین گزینه برای دانشجویان و دانش آموزانی است که تصمیم به مهاجرت تحصیلی دارند. این کشور با شرایط زندگی و رفاهی بسیار مطلوب، امنیت بالا و ثبات اقتصادی توانسته از هر نظر دانشجویان بین المللی را مجذوب خود کند.

سالانه هزاران دانشجو از کشورهای مختلف برای تحصیل در این کشور تقاضا ارسال می کنند که درصد قابل قبولی از این درخواست ها پذیرش می شوند پس می توان گفت این کشور در زمینه جذب دانشجویان بین المللی بسیار خوب عمل کرده است.

با تحصیل در دانشگاه های این کشور مدرک تحصیلی را دریافت خواهید کرد که بسیار معتبر بوده و که نظر بسیاری از کارفرمایان را به خود جلب خواهد کرد. یکی دیگر از مزایای تحصیل در انگلستان با تحصیل در این کشور و شروع به کار مسیر دریافت اقامت دائم انگلستان هموارتر خواهد شد.

 

شرایط سنی اخذ ویزا تحصیلی انگلستان در سال 2022

سیسنم آموزشی انگلستان

از جمله اطلاعاتی که لازم است قبل از آشنا سدن با شرایط سنی اخذ ویزا تحصیلی انگلستان در سال ۲۰۲۲ باید بدانید سیستم آموزشی این کشور است. کودکان در کشور انگلستان باید از سن ۵ سالگی در مدارس ابتدایی انگلستان شروع به تحصیل کنند. دانش آموزان از سن ۵ الی ۱۱ سالگی در مقطع ابتدایی هستند. بعد از پایان دوره ابتدایی دانش آموزان وارد مقطع متوسطه می شوند که از سن ۱۱ الی ۱۶ سالگی باید در این مقطع تحصیل کنند.  پس از پایان این مقطع، آزمون GCSE از دانش آموزان گرفته می شو که یکی از مهمترین آزمون های دوره متوسطه است.

دانش آموزان بعد از اتمام دوره متوسطه و دریافت مدرک GCSE می توانند جهت آمادگی برای ورود به دانشگاه های انگلستان در دوره های ساله Foundation و یا دوره های ۲ ساله A-level شرکت کنند.

دانش آموزان در انگلستان باید ۵ روز در هفته به مدرسه بروند و هر سال تحصیلی از اواخر آگوست تا اوایل ماه ژوئن ادامه دارد. بنابراین به طور کلی، سیستم آموزشی مدارس انگلستان به دو مقطع تحصیلی تقسیم می شود:

  • دوره ابتدایی
  • دوره متوسطه

شرایط سنی برای تحصیل در دبیرستان های انگلستان

دوره متوسطه در انگلستان از ۱۱ سالگی شروع شده و تا ۱۶ سالگی ادامه دارد. دبیرستان های خصوصی انگلستان یکی از گزینه هایی است که اکثر دانش آموزان بین المللی آن را انتخاب میکنند. در مدارس خصوصی  شبانه روزی دانش آموزان مهارت های اجتماعی مختلفی تظیر مسئولیت پذیری، اعتماد به نفس و… را می آموزند.

هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان به خدماتی که ارائه می دهد بستگی دارد و به طور کلی در شهریه این مدارس مواردی نظیر هزینه اسکان، ئعده های غذایی، کلاس های فوق برنامه و یونیفرم محاسبه شده است. برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا ورود به دبیرستان های دولتی ممکن نیست. مگر اینکه والدین آن ها در انگلستان زندگی کنند. برای تحصیل در دبیرستان های انگلستان شرایط سنی بدین گونه است که دانش آموزان حدکثر باید ۱۶ سال سن داشته باشند.

شرایط سنی برای اخذ ویزا تحصیلی انگلستان در دوره کارشناسی

دانشگاه های انگلستان با ارائه خدمات آموزشی سطح بالا و تنوع رشته های تحصیلی در سراسر دنیا شناخته شده هستند. سیستم آموزشی انگلستان یکی از برترین سیستم های آموزشی موجود در جهان است که بسیاری از کشورها از آن الگو برداری می کنند در این سیستم تکنیک های آموزشی ریشه دار با روش های تدریس نوین و فناوری های مدرن ترکیب شده اند.  طول دوره کارشناسی در کشور انگلستان به طور معمول یک سال کمتر از سایر کشورها است و ۳ سال به طول می انجامد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی انگلستان در هر رشته تحصیلی متقاضیان باید بیشتر از ۱۷ سال سن داشته باشند. برخی از دانشگاهای انگلستان سن قانونی برای شروع دوره کارشناسی را ۱۸ سالگی تعیین کرده اند که دانشگاه کمبریج یکی از این دانشگاه است. دانشجویانی که بیش از ۲۱ سال سن دارند و می خواهند در دورۀ کارشناسی ادامۀ تحصیل دهند ممکن است از شانس کمتری در پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی خواهند داشت.

 

 

شرایط سنی اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در دوره کارشناسی ارشد و دکتری

دوره کارشناسی ارشد دوره ای برای افزایش تجربه و تقویت مهارت ها است این دوره ۱ الی ۲ سال به طول می انجامد. دوره دکتری برای انجام فعالیت های تحقیقی و پزوهشی است و دانشجویان باید پایان نامه برای موضوع مورد تحقیق خود ارائه بدهند. دوره دکتری در انگلستان ۳ الی ۴ ساله است.

از آنجایی که برای تحصیل در کشور انگلستان محدودیت سنی وجود ندارد افراد بسیاری خواهان ادامه تحصیل در این کشور هستند اما باید به این نکته توجه کنید که نبودن محدودیت سنی تحصیل در انگلستان و ویزای تحصیلی برای کشورهای توسعه یافته است و متاسفانه برای ایران عملا کاربرد ندارد. بنابراین افرادی که گپ تحصیلی دارند یعنی تفاوت بین سن و آخرین مدرک تحصیلی آن ها زیاد است دارای شانس کمتری برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان هستند و نسبت به سایر داوطلبان باید بیشتر تلاش کنند. منظور از نلاش بیشتر ارائه رزومه علمی و تحصیلی قوی و مدرک زبان با نمره بالاتر است به نحوی که افسر اداره مهاجرت را ترغیب به تائید درخواست ویزایش شما نماید.

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره