شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان

کشور انگلستان از مقاصد تحصیلی محبوب در بین دانشجویان بین المللی می باشد و اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در انگلستان دارید باید گفت یکی از بهترین تصمیم ها را برای آینده خود گرفته اید. کشور انگلستان دارای برترین دانشگاها است که سطح بالایی از آموزش را به دانشجویان خود ارائه می دهد. برای تحصیل در این کشور ابتدا باید با شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان آگاه شوید که ما در این مقاله به بررسی تمام جوانب مرتبط با اخذ پذیرش در انگلستان پرداخته ایم.

تحصیل در انگلستان

هر ساله افراد بسیاری از سراسر جهان برای ادامه تحصیل راهی کشور انگلستان می شوند و درصد متقاضیان تحصیل در انگلستان همواره روند افزایشی در طی این سال ها داشته است که این افزایش تقاضا مرتبط با کیفیت تحصیلی است که انگلستان در دانشگاه های خود به وجود آورده است.

کشور انگلستان یا بریتانیا خود شامل ۴ کشور انگلستان، اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی است که در مجموع بریتانیای کبیر را تشکیل می دهند. پایتخت انگلستان شهر بزرگ و مجلل لندن است که یکی از گرانترین شهرهای این کشور نیز به حساب می آید.

دانشگاه های معروف بسیاری که در سطح جهانی نیز شناخته شده اند مانند دانشگاه اکسفورد و کمبریج در انگلستان قرار دارند که علاوه بر آن ها لیست بلند و بالایی از دانشگاه های برتر در سطح جهان در کشور انگلستان واقع شده اند. دانشگاه های انگلستان طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را از مقطع کارشناسی تا دکتری به متقاضیان ارائه می دهد و همه چیز برای دریافت آموزش باکیفیت در هر مقطعی فراهم شده است.

مزیت های تحصیل در دانشگاه های انگلستان

تحصیل در انگلستان گزینه ای ایده آل و محبوب برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود به طوری که کشور انگلستان دومین مقصد تحصیلی پرطرفدار بعد از آمریکا است که با بررسی مزیت های تحصیل در این کشور شما نیز دلیل پرطرفدار بودن آن در بین متقاضیان خواهید فهمید.

مزایای تحصیل در انگلستان عبارتند از:

 1. آموزش فوق العاده با کیفیت با استفاده از امکانات بروز و تکنیک های نوین
 2. هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه نسبت به آمریکا و سایر کشورها
 3. دوره های تحصیلی کوتاه تر و متناسب تر با نیاز دانشجو
 4. مسافت کم با ایران و آسانتر شدن رفت و آمد
 5. فراهم بودن امکان کار ضمن تحصیل برای دانشجویان
 6. وجود دانشگاه های برتر در مقیاس جهانی و بین المللی
 7. ارائه مدرک با اعتبار بالا و متمایز با مدرک سایر کشورهای دنیا

 

شرایط-اخذ-پذیرش-از-دانشگاه-های-انگلستان

 

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان

دریافت پذیرش از دانشگاه های انگلستان و ثبت نام در یکی از دانشگاه های برتر رویایی است که بسیاری از افراد در ذهن خود دارند اما باید گفت که با برنامه ریزی دقیق و اصولی می توان از یکی از دانشگاه های انگلستان پذیرش دریافت کرد و با این پذیرش آینده تحصیلی و کاری خود را تضمین کرد. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان بسته به مقطع تحصیلی فرد و دانشگاه انتخابی می تواند متفاوت باشد که ما در ادامه به تفکیک مقطع تحصیلی این شرایط را بیان خواهیم کرد.

شرایط پذیرش مقطع کارشناسی انگلستان

بیشترین درصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی تشکیل می دهند و انتخاب رشته در این مقطع به نوعی آینده کاری و نوع و شرایط زندگی افراد را شکل می دهد. برای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی کشور انگلستان شرایط زیر مورد نیاز می باشد:

 • افرادی متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان در صورت که دارای مدرک دیپلم از سایر کشورها باشند برای اینکه بتوانند وارد این دوره بشوند باید دوره های A-level و یا Foundation را سپری کنند و نمره قبولی در آزمون های این دوره ها را کسب نمایند.
 • داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی باید دوره A-level در کشور انگلستان را که یک دوره ۲ ساله است، در کالج ها بگذرانند.
 • دوره ی Foundation، دوره ای مناسب برای ورود به همه ی رشته های کارشناسی به جز رشته پزشکی است این دوره یک ساله می باشد و در کالج ها برگذار می شود.
 • مدرک زبان انگلیسی نیز از موارد مورد نیاز برای ورود به این مقطع تحصیلی می باشد به طوری که داشتن مدرک آیلتس با نمره ۶ به بالا الزامی است.

شرایط پذیرش مقطع کارشناسی ارشد انگلستان

داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلستان برای افزایش تجربه و گسترش مهارت ها و افزایش دانش تخصصی خود خواهان تحصیل در این  مقطع می شوند. از شرایطی که برای دریافت پذیرش در این مقطع باید داشته باشید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داوطلبان باید مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاه های معتبر در حیطه رشته ای که خواهان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آن هستند، داشته باشند.
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز به طور کلی از شرایط تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی در انگلستان است که برای مقطع کارشناسی ارشد نمره مدرک آیلتس باید ۶.۵ به بالا باشد.
 • ارائه رزومه کاری و رزومه حقیقاتی که در آن فعالیت داشته اید می تواند یک امتیاز مثبت نسبت به کسانی که رزومه تحقیقی ندارند باشد پس در صورتی که دارای سابقه شرکت در پروژه های تحقیقاتی هستید حتما آن را به دانشگاه ارائه دهید.
 • برخی از دانشگاه های برتر انگلستان ممکن است ارائه معرفی نامه توسط یک استاد دارای اعتبار را از شرایط ورود به دانشگاه خود بیان کنند.

 

شرایط-اخذ-پذیرش-از-دانشگاه-های-انگلستان

 

شرایط پذیرش مقطع دکتری انگلستان

مقطع دکتری در انگلستان یک مقطع تحصیلی برای انجام کارهای پژوهشی است و دانشجویان دکتری بر روی موضوعات مختلف تحقیق کرده و یا به تدریس مطالب می پردازند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان در این مقطع شرایط زیر مورد نیاز می باشد:

 • داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با رشته با معدل بالا؛ به طوری که هرچه نمرات بالا تر باشند شانس قبولی افزایش می یابد.
 • برای مقطع دکتری مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ به بالا مورد نیاز است و فرد باید مهارت گفتاری و نوشتاری قوی در زبان انگلیسی داشته باشد و بتواند به راحتی مکالمه کند.
 • در مقطع دکتری شرکت در فعالیت و پروژه های تحقیقی و پژوهشی و داشتن رزومه در این باره الزامی است و دانشجو باید مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داشته باشد.
 • یکی دیگر از شرایط اخذ پذیرش در مقطع دکتری انگلستان پیدا کردن استاد راهنما می باشد. دانشجویان باید برای تحصیل در این مقطع با یکی از استادهای راهنمای دانشگاه مورد انتخاب خود ارتباط برقرار کرده و نظر وی را برای پذیرش در این مقطع جلب نمایند.

 

مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان

افرادی که قصد ادامه تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان دارند باید بر طبق مراحل زیر پیش بروند:

۱.جستجو و کسب اطلاعات دقیق در مورد دانشگاه های انگلستان و شرایط پذیرش آن ها

اولین مرحله برای دریافت پذیرش از انگلستان کسب اطلاعات در مورد دانشگاه های مختلف و شرایط که هر دانشگاه برای پذیرش تعیین کرده است، می باشد چرا که هر دانشگاه علاوه بر شرایط که در بالا به آن اشاره شد می تواند شرایط دیگری نیز از داوطلبان خود بخواهد.

بهترین محل برای جستجو در مورد دانشگاه های انگلستان وب سایت های آن ها می باشد. در هنگام جستجو حتما علاوه بر شرایط مورد نیاز برای پذیرش به نکاتی مانند آدرس دقیق دانشگاه، میزان شهریه سالانه، داشتن خوابگاه و یا شرایط اسکان و بورسیه های اعطایی دانشگاه توجه کنید.

۲.انتخاب دانشگاه مناسب خود در انگلستان

بعد از جستجوی همه جانبه در مورد دانشگاه ها بر اساس شرایط خود و بودجه مالی یکی از دانشگاه ها را انتخاب کرده و بر اساس شرایط آن دانشگاه به فکر تهیه مدارک و فراهم آوردن شرایط باشید.

۲.درخواست پذیرش از دانشگاه

برای درخواست پذیرش از دانشگاه های انگلستان می توانید از دو روش اقدام کنید:

 • روش اول: ثبت نام در سایت UCAS
  • UCAS یا سرویس پذیرش کالج ها و دانشگاه های انگلستان سامانه ای است که کلیه داوطلبان تحصیل در انگلستان می توانند در آن ثبت نام کرده و اطلاعات و مدارک خود را در آن وارد کنند که این سامانه بیشتر برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 • روش دوم: ارتباط مستقیم و درخواست پذیرش آنلاین از دانشگاه

در این روش افراد کلیه مدارک خود را در زمان ثبت نام دانشگاه مربوطه که در وب سایت دانشگاه درج شده است برای دانشگاه به طور مستقیم ایمیل می کنند. دانشجویان برای درخواست پذیرش در تمامی مقاطع می توانند از این روش استفاده کنند.

نکات مهم در زمینه درخواست پذیرش از دانشگاه های انگلستان

 • به زمان تعیین شده توسط دانشگاه برای ارسال مدارک دقت کنید و کلیه مدارک را در آن بازه زمانی در وب سایت دانشگاه آپلود کنید.
 • سعی کنید مدارک خواسته شده را به طور کامل و بدون نقض تهییه کنید چرا که یکی از علل رد درخواست پذیرش دانشجویان نقض در مدارک ارسالی می باشد.
 • در روند درخواست پذیرش باید در قسمت انگیزه نامه، انگیزه و هدف خود از درخواست تحصیل در دانشگاه مربوطه را بیان کنید. از آنجایی که اغلب دانشگاه ها به این قسمت اهمیت فراوانی می دهند سعی کنید با جملات واضح و بیانی خوب دلایل خود را برای تحصیل در آن مرکز آموزشی را بیان کنید.

 

شرایط-اخذ-پذیرش-از-دانشگاه-های-انگلستان

 

دانشگاه های برتر انگلستان برای اخذ پذیرش

دانشگاه های انگلستان همگی خدمات آموزشی سطح بالا و امکانات و تجهیزات پیشرفته ای در جهت تربیت نیروی متخصص دارند اما برخی از آن ها جز برترین دانشگاه های انگلستان هستند که بهترین و با کیفیت ترین آموزش ها را به دانشجویان خود می دهند. در جدول زیر برترین دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۱ نوشته شده است.

 

ردیفنام دانشگاهرتبه
۱ University of Oxford۵
۲ University of Cambridge۷
۳ Imperial College London۸
۴ University College London۱۰
۵University of Edinburgh۲۰
۶University of Manchester۲۷
۷ King’s College London۳۱
۸ London School of Economics and Political Science۴۹
۹ University of Bristol۵۸
۱۰ University of Warwick۶۲
۱۱University of Glasgow۷۷
۱۲ Durham University۸۶
۱۳ University of Sheffield۸۷
۱۴ University of Southampton۹۰
۱۵ University of Leeds۹۱
۱۶ University of Sheffield۹۳
۱۷ University of St Andrews۹۶
۱۸ University of Nottingham۹۹

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره