مراحل دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

کشور انگلستان سالانه دانشجویان زیادی را برای ادامه تحصیل جذب می کند و یکی از فعال ترین کشور ها در زمینه جذب مهاجرانی است که قصد تحصیل در انگلستان دارند. یکی از اصلی ترین و مهم ترین مراحل در روند مهاجرت تحصیلی به این کشور دریافت ویزای تحصیلی انگلستان است. در ادامه مقاله با بیان مراحل دریافت ویزای تحصیلی انگلستان همراه ما باشید.

 

 

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی انگلستان

تحصیل در انگلستان و بهره مندی از آموزش با کیفیت و سطح بالا و شرایط زندگی و رفاهی ایده آل به همراه موقعیت های شغلی مطلوب همگی در گرو دریافت ویزای تحصیلی انگلستان می باشد. برای دریافت ویزای تحصیل انگلستان باید مراحل زیر را سپری کنید:

 

۱.انتخاب دانشگاه و یا کالج در انگلستان و آگاهی از شرایط پذیرش

تحصیل در دانشگاه های انگلستان رویای بسیاری از جوانان می باشد برای دریافت ویزای انگلستان و تحصیل در آن یکی از مهمترین مراحل  انتخاب دانشگاه یا کالج مناسب برای خود می باشد. در این مرحله باید از طریق جست و جوی اینترنتی دانشگاه های مختلف در انگلستان را از نظر رشته هایی که ارائه میدهند، میزان دریافت شهریه، داشتن خوابگاه و … بررسی کنید.

بعد از انتخاب دانشگاه نوبت به کسب اطلاعات دقیق در مورد شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه مربوطه می باشد. برای کسب اطلاعات معتبر و دقیق بهترین منبع وب سایت دانشگاه مربوطه می باشد. فقط باید توجه کنید که شرایط را به طور کامل مطالعه کنید و مطمئن باشید که هیچ کدام از موارد گفته شده را از قلم نمی اندازید.

 

مراحل دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

 

۲.درخواست پذیرش از دانشگاه و آماده کردن مدارک

برای اینکه بتوانید درخواست پذیرش خود را برای دانشگاه ارسال کنید ابتدا باید شرایط و مدارک گفته شده توسط دانشگاه را فراهم کنید. بعد از تکمیل مدارک و ترجمه رسمی آن ها به زبان انگلیسی می توانید برای دریافت پذیرش اقدام کنید.

برای درخواست پذیرش، باید فرم درخواست پذیرش موجود در وب سایت دانشگاه را در زمان تعیین شده تکمیل کرده و مدارک خود را در آن آپلود کنید.

در این مرحله باید مبلغی را تحت عنوان ادمیشن فی به دانشگاه پرداخت کنید. این هزینه به منظور بررسی پرونده و مدارک متقاضی توسط دانشگاه پرداخت می شود.

بعد از ارسال درخواست پذیرش از دانشگاه های انگلستان، نتیجه طی چندین هفته توسط دانشگاه ارسال خواهد شد. بعد از دریافت نامه پذیرش تحصیلی یا همان Acceptance letter می توانید برای مرحله بعد اقدام کنید.

۳.اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا ویزای Tier 4 نام دارد و متقاضی می تواند از ۳ ماه قبل از شروع دوره تحصیلی اش در انگلستان درخواست ویزا بدهد.

نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه از مهمترین شرایط برای دریافت ویزا تحصلی انگلستان می باشد به طوری که بدون دریافت آن دریافت ویزا تحصیلی ممکن نمی باشد. برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا می توان به صورت اینترنتی اقدام کرد.

ابتدا باید به وب سایت visas-immigration.service.gov.uk مراجعه کنید و یک حساب کاربری بسازید.

متقاضی با ورود به این صفحه ابتدا  باید نوع ویزای تحصیلی انگلیستان مد نظر و مناسب خود و کشور مورد نظر خود را انتخاب کند.

در مرحله بعد از متقاضی این سوال پرسیده می شود که آیا امکان مراجعه به یکی از دفاتر کنسولگری انگلیس در امارات، ترکیه و یا ایران برای انگشت نگاری وجود دارد یا خیر.

در ادامه کاربر یک حساب کاربری برای خود ایجاد می کند که در این مرحله باید ایمیل خود را وارد و گذرواژه برای حساب خود تعیین کند.

سپس کاربر باید فرم دریافت ویزای تحصیلی انگلستان را در وب سایت تکمیل کنید که وارد کردن کد پذیرش تحصیلی را در فرم باید وارد کنید. و در نهایت با پرداخت اپلیکیشن فی به صورت آنلاین درخواست متقاضی ثبت خواهد شد.

هزینه درخواست ویزای تحصیلی انگلستان برای هر شخص ۳۲۸ پوند می باشد. این هزینه برای همراهان ویزا (همسر، پارتنر و فرزندان زیر ۱۸ سال) همین مقدار است.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

 

متقاضیان ویزا باید مبلغی را تحت عنوان healthcare surcharge پرداخت کند که مقدار آن برای هر فرد محصل سالیانه ۱۵۰ پوند است.

میزان healthcare surcharge  برای هر همراه هم ۱۵۰ پوند در سال می باشد، که باید برای تمام سال های تحصیل یک جا پرداخت شود. رسید پرداخت این مبلغ باید به باقی مدارک برای درخواست ویزا الصاق شود.

 

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان یا Tier 4 شرایط زیر مورد نیاز می باشد:

۱-نامه پذیرش تحصیلی از مراکز آموزشی انگلیس

۲-تسلط بر مهارت های چهار گانه زبان انگلیسی

۳-تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد (این مقدار بنا بر شرایط هر فرد متغیر است)

۴-شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای انگلستان

  • کپی فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس
  • مدارک تحصیلی با ریز نمرات
  • پاسپورت جدید با حداقل ۶ ماه اعتبار بعلاوه پاسپورت‌های قدیمی
  • دو قطعه عکس تمام رخ پاسپورتی
  • پرینت حساب بانکی ۶ ماه گذشته
  • نامه تمکن مالی از بانک
  • ارائه اصل سند ازدواج به همراه ترجمه آن (در صورت تاهل)
  • واچر هتل مهم اقامت در انگلیس در صورت نداشتن دعوتنامه
  • اطلاعات شخصی یکی از اولیا اگر متقاضی زیر ۱۸ سال باشند.
۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره