مزیت های تحصیل فرزندان در مدارس انگلستان برای والدین آن ها

تحصیل در مدارس انگلستان فرصتی ارزشمند برای رسیدن به آینده ای درخشان و پر از موفقیت برای دانش آموزان بین المللی به شمار می رود. تحصیل در این مدارس علاوه بر امکانات آموزشی سطح بالایی که در اختیار دانش آمزان قرار می دهد، تجربه زندگی در کشوری که بالاترین شاخص ها و استانداردهای زندگی را دارد برای دانش آموزان بین المللی فراهم می کند. والدین بسیاری با آگاهی از شرایط تحصیل ایده آلی که انگلستان دارد فرزندان خود را راهی این کشور می کنند اما والدین چطور؟ مزیت های تحصیل فرزندان در مدارس انگلستان برای والدین آن ها چیست؟ در این مقاله می خواهیم به بررسی کامل مزیت های تحصیل در انگلستان برای والدین بپردازیم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

 

 

مزیت های تحصیل در انگلستان برای والدین دانش آموزان بین المللی

انگلستان یکی از با کیفیت ترین و معتبرترین سیستم های آموزشی دنیا را دارد و نظام آموزشی بریتانیایی در سراسر جهان شناخته شده است. والدین می توانند فرزندان زیر ۱۸ سال خود را بر اساس سنشان در پایه تحصیلی مربوطه در مدارس انگلستان ثبت نام کنند.

تحصیل در مدارس انگلستان از سن ۵ تا ۱۶ سالگی اجباری است و همه افراد در این سنین باید به تحصیل بپردازند که معمولا والدین فرزندان خود را از سن ۴ سالگی راهی مدارس می کنند.

والدین آینده نگری که همیشه به فکر رشد و پیشرفت فرزندان خود هستند تحصیل در انگلستان را یکی بهترین تصمیم ها برای آینده فرزند خود می دانند که علاوه بر مزیت های بیشماری که برای دانش آموزان بین المللی دارد مزیت هایی نیز برای خود والدین دارد که در ادامه به بررسی این مزایا می پردازیم.

۱.تحصیل در مدارس معتبر و ورود به دانشگاه های برتر انگلستان

دولت انگستان به سطح دانش جامعه بسیار اهمیت می دهد و به همین دلیل بودجه های قابل توجهی به آموزش و پرورش اختصاص می دهد تا سطح علمی کشور همیشه بالا و در حال رشد باشد و افراد متخصص و خبره ای در نتیجه این آموزش ها به جامعه تحویل دهد.

 تحصیل در مدارس انگلستان و در چنین سیستم آموزشی باعث می شود تا دانش آموزان به راحتی در دانشگاه های برتر انگلستان پذیرش بگیرند و با تحصیل در دانشگاه های انگلستان ضمن دریافت مدرک تحصیلات عالی معتبر، بهترین موقعیت های شغلی نیز برای آن ها فراهم شود که برای پدرها و مادرها هیچ چیزی بالاتر از موفقیت تحصیلی و کاری فرزندانشان نیست.

والدین دانش آموزان با فرستادن فرزندان خود به مدارس انگلستان به عبارتی آینده روشن به آن ها هدیه می دهند تا در کشوری با شرایط زندگی ایده آل به کار و تحصیل بپردازند و زندگی در کشوری با استانداردهای بالا را تجربه کنند.

 

 

۲.دریافت ویزا همراه و اقامت در انگلستان

با تحصیل فرزندان در انگلستان والدینی که خود شرایط مهاجرت به انگلستان ندارند می توانند به عنوان همراه فرزند خود به این کشور سفر کنند که این هم مزیتی برای والدین و هم مزیتی برای دانش آموزان است که موجب می شود از همراهی والدین خود ضمن مهاجرت تحصیلی به انگلستان برخوردار باشند.

اگر فرزند دانش آموز شما ویزای تحصیلی انگلستان دریافت کرده باشد شما از این طریق می توانید برای ویزای همراه (والدین) اقدام کنید. شرایط دریافت ویزای همراه دانش آموزی به شرح زیر است:

شرایط دریافت ویزای همراه دانش آموزی برای والدین

  • فرزند شما از یکی از مدارس مستقل انگلستان پذیرش دریافت کرده باشد.
  • سن فرزند شما کمتر از ۱۲ سال باشد.
  • مدت اعتبار این ویزا ۶ ماه تا ۱۲ ماه است و در صورت اتمام تا زمانی که فرزند شما ۱۲ سالگی را رد نکرده باشد می توانید آن را تمدید کنید.
  • هزینه درخواست ویزای همراه تحصیلی به ازای هر فرد ۵۱۶ پوند انگلیس است.
  • فقط یکی از والدین می توانند این ویزا را دریافت کنند.
  • اولین زمان اقدام برای اخذ ویزای والدین سه ماه پیش از شروع دوره تحصیلی فرزندتان می‌باشد.

 

شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی برای والدین

 

۳.فاصله و مسافت کم بین ایران و انگلستان

کشور انگلستان نسبت به سایر مقاصد تحصیلی پرطرفدار مانند آمریکا، استرالیا و کانادا از لحاظ جغرافیایی به ایران نزدیکتر است که این کم بودن فاصله و مسافت جغرافیایی یکی از مهمترین مزیت های تحصیل فرزندان در مدارس انگلستان برای والدین می باشد.

این کم بودن فاصله باعث می شود تا:

  • دانش آموزان در فاصله های زمانی کمتری به خانواده سر بزنند.
  • رفت و آمد از انگلستان به کانادا و برعکس برای والدین و فرزندان آسانتر باشد.
  • هزینه مرتبط با سفر و رفت و آمد کمتر باشد.
  • و در نتیجه خانواده ها بتوانند بیشتر فرزند خود را ببینند و رفع دلتنگی کنند.

۴.هزینه تحصیل و زندگی مقرون به صرفه تر انگلستان

تحصیل در انگلستان که با کیفیت ترین و بهترین خدمات آموزشی را به افراد ارائه می دهد در مقایسه با سایر کشور های انگلیسی زبان هزینه های کمتر و مقرون به صرفه تری دارد.

به جدول زیر که هزینه های تحصیل و زندگی در چند کشور را بررسی کرده است توجه کنید.

 

رتبهکشورمیانگین سالیانه هزینه تحصیل (دلار)میانگین سالیانه هزینه زندگی (دلار)کل هزینه سالیانه (دلار)
۱استرالیا۲۴۰۸۱$۱۸۰۱۲$۴۲۰۹۳$
۲سنگاپور۱۸۹۳۷$۲۰۲۹۲$۳۹۲۲۹$
۳آمریکا۲۴۹۱۴$۱۱۶۵۱$۳۶۵۶۴$
۴انگلستان۲۱۳۶۵$۱۳۶۸۰$۳۵۰۴۵$
۵هنگ کنگ۱۳۴۴۴$۱۸۶۹۶$۳۲۱۴۰$

 

همانطور که در جدول نیز مشخص است هزینه های تحصیل در انگلستان نسبت به سه کشور استرالیا، سنگاپور و آمریکا کمتر است و در مورد هزینه های زندگی در انگلستان نیز باید گفت که این هزینه به دو دسته هزینه زندگی در لندن و هزینه زندگی در خارج از لندن تقسیم می شود.

هزینه زندگی در لندن پایتخت انگلستان مانند پایتخت اکثر کشورهای جهان گرانتر بوده و به بودجه بیشتری نیاز دارد ولی شهرهایی نیز در انگلستان وجود دارند که هزینه های زندگی در آن ها بسیار کمتر است در نتیجه با توجه به توان مالی خود می توانید مناسب ترین شهر را برای فرزندان خود انتخاب کنید.

از آنجایی که والدین دانش آموزانی که در انگلستان تحصیل می کنند هزینه تحصیل و زندگی فرزند خود را تامین می کنند و بیشتر با جنبه های مالی تحصیل در انگلستان سرو کار دارند مقرون به صرفه بودن هزینه ها یک مزیت اصلی برای والدین به حساب می آید.

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره