معدل مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

دریافت پذیرش از مدارس، کالج و دانشگاه های کانادا رویای بسیاری از افراد از سراسر جهان می باشد ک برای دریافت پذیرش از کانادا باید شرایط مربوطه را داشته باشید که یکی از این شرایط شرط معدل می باشد که بسیاری داوطلبان می خواهند بدانند که تاثیر آن در گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی چقدر است؟ در این مقاله با بررسی معدل مورد نیاز برای تحصیل در کانادا همراه ما باشید.

 

 

اهمیت شرط معدل برای تحصیل در کانادا

دانشگاه ها و مدارس کانادا شرایطی را برای پذیرش دانشجویان خود در نظر دارند که در لیست این شرایط معدل نیز به چشم می خورد و دارا بودن معدل مناسب را یکی از شرایط اصلی برای اخذ پذیرش به حساب می آورند. در واقع اهمیت معدل برای تحصیل در کانادا به این دلیل است که از این طریق فرد توانایی علمی و صلاحیت خود در زمینه تحصیل نشان می دهد. معدل مورد نیاز برای تحصیل در مدارس کانادا و دانشگاه ها می تواند بر اساس رشته انتخابی و مقطع تحصیلی متفاوت باشد.

معدل مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

دانشگاه های کانادا ممکن است معدل های مختلفی را برای هر مقطع و رشته تحصیلی در نظر داشته باشند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حداقل معدل مورد نیاز برای تحصیل در کانادا ۱۴ می باشد و برای تحصیل در کالج های این کشور حداقل معدل ۱۲ است.

بنابراین می توان نتیجه گرفت حتما نباید برای تحصیل در کانادا معدل شما ۲۰ یا ۱۹ باشد و می توان با معدل های پایین تری نیز در این کشور تحصیل کرد.

به دلیل متفاوت بودن سیستم نمره دهی در کشور ایران کانادا باید این نمرات گفته شده را بر اساس سیستم نمره دهی کانادایی که همان GPA است محاسبه کنید.

شرط معدل برای تحصیل در کانادا در این سیستم نمره ۳ از ۴ می باشد. البته برخی از دانشگاه ها دارا بودن معدل ۳.۲ تا ۳.۴ در دو سال آخر مقطع تحصیلی قبل را مد نظر قرار می دهند.


نحوه محاسبه معدل در دانشگاه های کانادا

از آنجایی که سیستم نمره دهی در ایران بر اساس نمره ۲۰ و سیستم نمره دهی در کانادا بر اساس سیستم GPA است داوطلبان باید معدل و نمرات خود را به GPA تبدیل کنند. نحوه تبدیل معدل به GPA با یک فرمول ساده قابل محاسبه است. البته بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزشی کانادا برنامه تبدیل معدل را در وب سایت های خود قرار داده اند تا دانشجویان به راحتی بتوانند معدل خود را تبدیل کنند.

تحصیل در کانادا با معدل پایین

ممکن است برخی از داوطلبان ادامه تحصیل در کانادا به علت داشتن معدل پایین نسبت به تحصیل در این کشور دید ناامیدانه ای داشته باشند و تصور کنند شانس خود را برای تحصیل در دانشگاه های کانادا را از دست داده باشند. اما این تصور کاملا اشتباه است.

دانشگاه های کانادا شرایط مختلفی برای پذیرش دانسجویان دارند و شرط معدل تنها یکی از این شرایط است که علاوه بر این ملاک ها و شرایط دیگری نیز هستند که داوطلبان با تمرکز بر روی آن ها می توانند در یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش دریافت کنند.

 

معدل مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

 

از جمله مواردی که می تواند شانس قبولی شما در دانشگاه های کانادا با معدل پایین را افزایش دهد. شرکت در فعالیت های پژوهشی مختلف و نگارش مقالات می باشد.

معدل مورد نیاز برای تحصیل در کانادا بر اساس نمره ۴ و ۹

برخی از دانشگاه های کانادا ممکن است مقیاس معدل در مقاطع تحصیلی گوناگون را بر اساس نمره ۴ و برخی دیگر بر اساس نمره ۹ محاسبه کنند. که در این صورت معدل مورد نیاز برای تحصیل در کانادا در مقیاس ۴ و ۹ به صورت زیر خواهد بود:

معدل بر اساس مقیاس نمره ۴

حروف معادل معدلدرصدمعدل از نمره ۴
+A۹۲-۱۰۰۴.۳۳
A۸۸-۹۱۴
-A۸۵-۷۸۳.۶۷
+B۸۲-۸۴۳.۳۳
B۷۸-۸۱۳
-B۷۵-۷۷۲.۶۷
+C۷۲-۷۴۲.۳۳
C۶۸-۷۱۲
-C۶۵-۶۷۱.۶۷
D۵۵-۶۴۱
F۰-۵۴۰

 

معدل بر اساس مقیاس نمره ۹

حروف معادل معدلدرصدمعدل از نمره ۹
+A۹۰-۱۰۰۹
A۸۰-۸۹۸
+B۷۵-۷۹۷
B۷۰-۷۴۶
-B۶۵-۶۹۵
+C۵۵-۵۹۴
C۵۰-۵۴۳
-C۵۰-۵۴۲
D۴۰-۴۹۱
F۰-۳۹۰

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره