معرفی بهترین کالج های کانادا

کشور کانادا با آموزش با کیفیتی که به دانشجویان خود ارائه می دهد کشوری محبوب برای داوطلبان ادامه تحصیل در خارج از کشور دارد و هر ساله میزبان بیش از ۲۵۰۰ دانشجوی بین المللی از سراسر دنیا است. تحصیل در کالج های کانادا بسیار پرطرفدار بوده و متقاضیان خاص خود دارد که ما در این مقاله به معرفی بهترین کالج های کانادا خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

 

 

تحصیل در کالج های کانادا

کالج های کانادا با سطح علمی بالای خود در سرتاسر دنیا شناخته می شوند. افراد بالای ۱۸ سال می توانند در کالج های این کشور ثبت نام کرده و به تحصیل بپردازند. طول دوره تحصیل در این کالج ها ۱ الی ۳ سال بسته به دوره انتخابی است. به طور کلی کالج های کانادا به دو نوع زیر تقسیم می شوند:

  • کالج های دولتی
  • کالج های خصوصی

تفاوت کالج های دولتی و خصوصی در تعداد و نوع برنامه ها و خدماتی است که به دانش آموزان خود ارائه می دهند به عنوان مثال کالج های خصوصی فعالیت های خارج از برنامه درسی بیشتری برای دانش آموزان در نظر می گیرند که قطعا هزینه تحصیل در این کالج ها بیشتر از نوع دولتی است.

تفاوت بین کالج ها و دانشگاه های کانادا

کالج ها ممکن است در کشورهای مختلف مفاهیم مختلفی داشته باشند. در کشور کانادا کالج های دوره های فنی ارائه می دهد و بیشتر روی تربیت نیروی کار بر اساس نیاز کشور کانادا تمرکز دارند در حالی که دانشگاه های کانادا معمولا در زمینه تحصیلات تئوریک و تربیت افراد آکادمیک فعالیت دارد و از طرفی تنوع رشته ها و دوره های تحصیلی در دانشگاه بسیار بیشتر از کالج است.

به طور کلی در مورد تفاوت کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دوره‌‌هایی که در کالج ارائه می شوند بر پایه آموزش‌های عملی و فنی هستند
  • طول دوره های آموزشی کالج اکثرا کوتاه تر از دانشگاه است
  • هدف دانشگاه، تحصیل آکادمیک و هدف کالج‌ها تربیت نیروی کار کشور می باشد.
  • پذیرش در کالج ها آسانتر از دانشگاه است و در شرایط پذیرش آن سختگیری های کمتری وجود دارد.
  • شهریه کالج ها معمولا نسبت به دانشگاه ها مقرن به صرفه تر است.

 

معرفی دوره های کالج های کانادا

کالج های کانادا دوره ها و رشته های مختلفی را به دانشجویان خود ارائه می دهند که طول هر دوره بسته به رشته و دروس ارائه شده در آن ممکن است متفاوت باشد که در بهترین کالج های کانادا نیز شرایط این چنین است. در جدول دوره هایی که در اغلب کالج های کانادا وجود دارد نوشته شده است.

نام دورهتوضیحات
Certificateطول دوره ۱ سال و لزوم ارائه مدرک دیپلم
Diplomaطول دوره ۲ سال و لزوم ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
Advanced Diplomaطول دوره ۳ سال و لزوم ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
BAطول دوره ۴ سال و معادل با مدرک کارشناسی دانشگاه و لزوم ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
Post-Graduateطول دوره ۱ الی ۲ سال و معادل دوره کارشناسی ارشد دانشگاه و لزوم ارائه مدرک کارشناسی یا معادل آن

 

بهترین کالج های کانادا

در کشور کانادا کالج های بسیاری وجود دارد که همگی سطح بالایی در آموزش دارند اما در این بین این کالج ها کالج های مشهوری وجود دارند که به عنوان بهترین کالج های کانادا شناخت می شوند. خوشبختانه تحصیل در کالج های کانادا با مدرک دیپلم و بدون نیاز به آزمون‌های سخت امکان پذیر است که یکی از بهترین مزیت های تحصیل در کانادا به شمار می رود. در ادامه به مهرفی بهترین کالج های کانادا می پردازیم.

Centennial College

 

 

کال سنتنیال یا Centennial College یکی از کالج های دولتی کانادا است که در تورنتو و در استان انتاریو واقع شده است. این کالج در سال ۱۹۹۷ تاسیس شده و یکی از ۱۰ کالج برتر کانادا در زمینه تحقیقات به شمار می رود همچنین بر اساس ارزیابی مجله معتبر وبومتریک رتبه ۷۵ را در لیست بهترین کالج های کانادا کسب کرده است.

این کالج ۵ پردیس مختلف دارد که در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند. این کالج از دانشجویان بین المللی نیز بسیار استقبال می کند و حدود ۹ هزار دانشجوی بین المللی در آن مشغول ب تحصیل هستند.

کالج سنتنیال از جمله کالج هایی در کشور کانادا است که با شرکت هایی نظیر سامسونگ، مایکروسافت، مزدا و … توافق نامه دارد و دانشجویان آن با شرکت در دوره های کارآموزی کوآپ می توانند در این شرکت ها به کار و فعالیت بپردازند و رزومه ای بی نظیر برای خود فراهم کنند. این کالج همچنین با دانشگاه تورنتو اسکاربورو همکاری داشته و دوره هایی به صورت مشترک ارائه می دهد.

George Brown College

 

 

کالج جورج براون از کالج های معتبر کانادا که دوره های متنوعی به دانشجویان خود ارائه میدهد. این کالج دارای ۳ پردیس بوده و نزدیک به ۱۶۰ برنامه تحصیلی دارد که شامل موارد زیر می باشد:

  • ۳۵ برنامه تحصیلی در مقطع دیپلما
  • ۳۱ برنامه تحصیلی در مقطع دیپلم پیشرفته
  • ۸ برنامه تحصیلی با همکاری دانشگاه رایسون

این کالج یکی از بهترین کالج های کانادا است که به نتایج چشمگیری در طول فعالیت خود دست یافته است. این کالج هم دوره های تمام وقت و هم دوره های پاره وقت دارد اما اغلب دوره های آن به صورت تمام وقت هستند تا دانشجویان بتوانند با شرکت در کارآموزی ها مهارت های عملی خود را تقویت کنند.

تیم ورزشی کالج جرج براون نیز بسیار مشهوور بوده و با نام هاسکی ها شناخته می شوند. در این کالج تجهیزات ورزشی کامل بوده و امکانات ورزشی حرفه ای برای دانشجویان فراهم شده است. کالج جرج براون در رشته هایی چون والیبال، بیسبال، بدمینتون، فوتبال، کراس کانتری فعالیت حرفه ای دارد.

Georgian College

 

 

کالج جورجین یک از بهترین کالج های کانادا است که در سال ۱۹۶۷ تاسیس شد. این کالج که یکی از پیشروترین کالج ها در ارائه دوره های کوآپ (کارآموزی) در کانادا است در شهر بری در شمال تورنتو واقع شده است. این کالج به علت ایجاد تغییر و نوآوری در نحوه آموزش و تحصیلات تکمیلی، یکی از کالج های مورد تائید   Ashoka Uمی باشد.

این کالج پذیرای دانشجویان بین المللی با ملیت های گوناگون است و بیش از ۳۶۰۰ دانشجو از سرتاسر جهان دارد که نشان می دهد تمرکز اصلی این کالج بر روی دانشجویان بین المللی نیز هست. این کالج گزینه ها و امکانات مختلفی برای اسکان انشجویان خود در نظر گرفته است که دانشجویان بر اساس شرایط خود می توانند یکی از آن ها را انتخاب کنند.

کالج جورجین با سازمان های بسیاری در کانادا و کشورهای دیگر همکاری دارد و دانشجویان برتر در پایان دوره های خود جذب این مراکز و سازمان ها می شوند همین موضوع باعث شده تا بیش از ۹۰ درصد فارغ التحصیلان آن در حداکثر ظرف مدت ۶ ماه استخدام بشوند.

Humber College

 

 

کالج هامبر از کالج های معتبر کانادا در تورنتو است که در سال ۱۹۶۷ تاسیس شده و بیش از ۵۰ سال قدمت در زمینه آموزش دانشجویان دارد. این کالج ۳ پردیس مجهز و پیشرفته با نام های North، Lakeshore و   Orangeville  دارد که حدود ۲۰۰ رشته تحصیلی به دانشجویان ارائه می دهد که بیشتر با رشته های تحصیلی زیبایی شناسی مدیریت اسپا مدیریت فن آرایشی و مدیریت مد در جهان شهرت دارد.

کالج هامبر نزدیک به ۲۶ هزار دانشجو از سرتاسر دنیا دارد و با حدود ۴ هزار پذیرش در سال رکورددار بیشترین میزان پذیرش دانشجو در کانادا می باشد. این کالج یکی از اعضای پلی تکنیک کانادا می باشد و مجهزترین و بهترین امکانات آموزشی را برای آموزش تئوری و عملی دانشجویان خود فراهم می کند.

بر اساس اخرین گزارش ها بیش از ۷۴% دانشجویان از تحصیل در این کالج رضایت داشته اند و در زمینه کیفیت کلی دانش و مهارت های آموزشی، رضایت فارغ التحصیلان، میزان اشتغال فارغ التحصیلا و رضایت کارکنان درصدی بالاتر از ۸۰ دارد که بالاتر از میانگین GTA (Greater Toronto Area) می باشد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره