معرفی ۵ دانشگاه برتر کانادا

زمانی که برای تحصیل در کانادا تصمیم می گیرید و این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی انتخاب میکنید یکی از اولین کارهایی که لازم است انجام دهید کسب اطلاعات دقیق در مورد دانشگاه های مختلف این کشور می باشد که باید این کار را با آشنایی با برترین دانشگاه های کانادا آغاز کنید. تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا رویای بسیاری از داوطلبان ادامه تحصیل در خارج است. در ادامه به معرفی ۵ دانشگاه برتر کانادا خواهیم پرداخت.

 

 

شرایط تحصیل در برترین دانشگاه های کانادا

تحصیل در برترین دانشگاه های کانادا و سیستم آموزشی با کیفیت این کشور سالانه داوطلبان بسیاری را جذب خود می کند که همچنین این کشور در جذب دانشجویان بین المللی بسیار فعال است و سالانه هزاران دانشجو از این کشور در مقاطع مختلف تحصیلی پذیرش می گیرند.

دانشگاه های کانادا دارای رنکینگ بالایی در بین دانشگاه های جهان دارند که همین موضوع باعث شده تا محبوبیت آن در بین متقاضیان چنر برابر شود. به طوری که ۱۰ مورد از دانشگاه های کانادا در لیست ۲۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. تحصیل در کانادا فرصتی ارزشمند برای داوطلبان به شمار می رود که آینده ای تضمین شده با موقعیت های شغلی مطلوب را برای دانش آموختگان رقم می زند.

 

معرفی 5 دانشگاه برتر کانادا

 

برای تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا شرایط و مدارک زیر مورد نیاز می باشد:

 • ارائه مدرک ۱۲ ساله دیپلم
 • مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا
 • داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه
 • معدل و ریزنمرات بالا

 

دانشگاه های برتر کانادا

در لیست زیر اسامی ۱۰ دانشگاه برتر کانادا به همراه رتبه را نوشته شده است. این دانشگاه ها در کنار سیستم آموزشی قوی خود از امکانات و تجهیزات مدرن و پیشرفته نیز برخوردار هستند.

 

نام دانشگاه­رنکینگ QS 2021رنکینگ ARWU 2020رنکینگ ملی
دانشگاه تورنتو
University of Toronto
۲۵۲۳۱
دانشگاه بریتیش کلمبیا
University of British Columbia
۴۵۳۸۲
دانشگاه مک‌گیل
McGill University
۷۸۳۱۳
دانشگاه مک مستر
McMaster University
۱۴۴۹۸۴
دانشگاه آلبرتا
University of Alberta
۱۱۹۱۰۱-۱۵۰۵
دانشگاه کلگری
University of Calgary
۲۴۶۱۵۱-۲۰۰۶-۹
دانشگاه مونترال
University of Montreal
۱۱۸۱۵۱-۲۰۰۶-۹
دانشگاه اتاوا
University of Ottawa
۲۷۹۱۵۱-۲۰۰۶-۹
دانشگاه واترلو
University of Waterloo
۱۶۶۱۵۱-۲۰۰۶-۹
دانشگاه دالهاوزی
Dalhousie University
۲۹۱۲۰۱-۳۰۰۱۰-۱۲
دانشگاه کوئینز
Queen’s University
۲۴۶۲۰۱-۳۰۰۱۰-۱۲
دانشگاه وسترن
Western University
۲۰۳۲۰۱-۳۰۰۱۰-۱۲
دانشگاه لاوال
Laval University
۴۲۰۳۰۱-۴۰۰۱۳-۱۸
دانشگاه سایمون فریزر
Simon Fraser University
۳۲۳۳۰۱-۴۰۰۱۳-۱۸
دانشگاه گوئلف
University of Guelph
۵۷۱-۵۸۰۳۰۱-۴۰۰۱۳-۱۸

 

در ادامه به معرفی ۵ دانشگاه برتر کانادا که تحصیل در آن ها دریچه ای برای کسب عالی ترین شطح از تحصیلات آکادمیک می باشد می پردازیم.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تونترو یکی از معروف ترین و بهترین دانشگاه های کانادا که برترین دانشگاه کانادا نیز هست و رتبه ۱ را به خود اختصاص داده است. فارغ التحصیلان دانشگاه دولتی تورنتو نسبت به فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها از موقعیت های شغلی بهتری برخوردار بوده و در نزد کارفرمایان نیز بسیار محبوب هستند.

این دانشگاه به پروژه های تحقیقاتی بسیار اهمیت می دهد و تحقیقات در دانشگاه تورنتو کانادا به صورت کامل و جامع پیش می رود و به عبارتی Resaerch intensive است. دانشگاه برتراز ۳ دانشکده زیر تشکیل شده است:

 • سنت جورج (St. George)
 • میسیساگا (Mississauga)
 • اسکاربورو (Scarborough)

نکته قابل توجه این است که تقویم آموزشی بین این ۳ دانشکده متفاوت می باشد که ضمن درخوایت پذیرش باید به این مورد توجه داشته باشید. تقریبا ۹۵ درصد از دانشجویان مقاطع بالاتر از کارشناسی و بیش از ۶۰ درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشکده مرکز شهر سنت جورج تحصیل می‌کنند.

در دانشگاه تورنتو زبان اصلی آموزش و تدریس، زبان انگلیسی می باشد. دانشجویان در این دانشگاه هیچ نگراین در مورد محل اسکان و خوابگاه نخواهند داشت و خوابگاه دانشجویی برای تمام دانشجویان کارشناسی فراهم است. در  دانشگاه تورنو بیش از ۴۴ کتابخانه وجود دارد که که بیشترین تعداد کتابخانه ها را در بین دانشگاه دارد که بیش از ۱۹ میلیون جلد کتاب در آن قرار دارد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا و یا با نام مخفف UBC ( University of British Columbia ) از دانشگاه های مشهور که دومین دانشگاه برتر کانادا نیز هست. این دانشگاه در استان ونکور و در استان بریتیش کلمبیا واقع شده ایت و یک از قدیمی ترین دانشگاه های این استان به حساب می آید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا از ۲ دانشکده اصلی زیر تشکیل شده است:

 • دانشکده ونکوور (Vancouver campus)
 • دانشکده اوکاناگان (Okanagan campus)

دانشکده اوکاناگان در کلونا قرار دارد اما دانشکدده ونکوور که نزدیک به ۸۵ درصد از دانشجویان دانشگاه در آن مشغول به تحصیل هستند دانشکده اصلی دانشگا بریتیش کلمبیا می باشد. در سال اخیر، ۲۳ درصد از دانشجویان دانشکده ونکوور و حدود ۱۳ درصد از دانشکده اوکاناگان، دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند.

این دانشگاه رشته های تحصیلی متنوع از مقطع کارشناسی تا دکتری را به دانشجویان ارائه میدهد که هزینه تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا بر اساس رشته و مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود.

 

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل رتبه سوم در بین دانشگاه های برتر کانادا دارد. این دانشگاه دانشجویان بین المللی فراوانی از کشورهای مختلف جهان پذیرش می کند و بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی در بین دانشگاه های کانادا را دارد. همچینین دانشکده پزشکی دانشگاه مک گیل برترین دانشکده پزشکی کانادا می باشد.

این دانشگاه دولتی در استان کبک و در شهر مونترال واقع شده است و متشکل از دو دانشکده زیر می باشد:

 • دانشکده مرکز شهر (downtown campus in Montreal)
 • دانشکده مکدونالد ( (Macdonald campus

زبان اصلی استان کبک زبان فرانسوی می باشد و تقریبا نیمی از جمعیت مونترال به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند اما با این وجود زبان آموزش و تدریس در اسان کبک زبان انگلیسی می باشد. تقویم آموزشی این دانشگاه به صورت ترمی می باشد.

این دانشگاه در مجموع از ۱۰ دانشکده و موسسه ها‌‌ی آموزشی متفاوت تشکیل شده که بیش از ۳۰۰ برنامه‌ی تحصیلی در رشته‌هایی مانند پزشکی، کشاورزی و علوم محیطی، هنر، کسب و کار، دندانپزشکی، مهندسی، حقوق، مدیریت و موسیقی… را ارائه می دهد. حدود ۷۰ درصد دانشجویان دانشگاه مک گیل در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند.

 

دانشگاه مک مستر

در ادامه معرفی ۵ دانشگاه برتر کانادا نوبت به دانشگاه مک مستر می رسد. دانشگاه مک مستر یکی دیگر از دانشگاه های برتر کانادا است. این دانشگاه دولتی در استان انتاریو و در شهر همیلتون واقع شده که از دانشگاه های پیشرو کانادا در زمینه پزشکی و علوم تحقیقات می باشد.

 

معرفی 5 دانشگاه برتر کانادا

 

این دانشگاه از ۴ پردیس که در شهر های همیلتون، برلینگتون، کیچنر، واترلو و نیاگارا واقع شده اند و۶ دانشکده مختلف تشکیل شده که عبارتند از:

 • دانشکده علوم
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده بازرگانی

دانشجویان بسیاری از ۷۵ کشور جهان برای تحصیل در در دانشگاه مک مستر راهی کانادا می شوند. هزینه‌ تحصیل در دانشگاه مک مستر بر اساس رشته و مقطع تحصیلی تعیین می شود و گزینه های بسیار مناسبی برای اسکان دانشجویان در نظر گرفته شده است.

 

دانشگاه مونترال

دانشگاه آلبرتا یکی از دانشگاه های معتبر کشور کانادا است که در شهر مونترال استان کبک واقع شده است. این دانشگاه دولتی در سال ۱۹۰۸ تاسیس شد و یک دانشگاه فرانسوی زبان می باشد.

دانشگاه مونترال که در عین حال یکی از بزرگترین دانشگاه های کانادا نیز می باشد در مجموع از ۷ پردیس دانشگاهی تشکیل شده است که در مونترال، لاوال، سنت هیاسینت، Longeuil، Trois-reveieres، Lanaudiere و MIL قرار دارند.

دانشگاه مونتررال نزدیک به ۶۷ هزار دانشجو از کشورهای مختلف جهان دارد که نشان دهنده محبوبیت این دانشگاه می باشد. در این دانشگاه ۶۰۰ رشته تحصیلی وجود دارد که این تنوع زیاد تحصیل در آن را بسیار جذاب کرده است.

با وجود فرانسوی زبان بودن این دانشگاه برخی از رشته های تحصیلی نظیر بیوشیمی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی شیمی و میکروبیولوژی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند. شرایط اسکان و اقامت برای دانشجویان بین المللی در این دانشگاه وجود دارد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره