نمره آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان با داشتن دانشگاه های برتر در سطح جهان یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی می باشد. یکی از شرایط اساسی برای ورود به دانشگاه های انگلستان کسب نمره حد نصاب در آزمون های معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس است. هر داوطلبی برای دریافت نمره مطلوب در این آزمون باید از قبل برنامه ریزی کند. در ادامه مقاله با بررسی نمره آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان همراه ما باشید.

 

 

تحصیل در دانشگاه های انگلستان

تحصیل در دانشگاه های انگلستان همواره مورد استقبال افرادی است که به آینده تحصیلی خود اهمیت فراوانی داده و موفقیت در این مسیر را جز بایدهای زندگی خود می دانند چرا که دانشگاه های این کشور از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و مدارک تحصیلی آن ها اعتبار بالایی در سرتاسر جهان دارد.

تعدادی از برترین دانشگاه های جهان در کشور انگلستان واقع شده اند که مجهز به به پیشرفته ترین امکانات برای تدریس هستند در نتیجه دانشجویانی که در این دانشگاه ها تحصیل می کنند از لحاظ علمی بسیار غنی تر خواهند بود.

دانشگاه های انگلستان دوره های متنوعی از مقطع کارشناسی تا دکتری را با طیف وسیعی از رشته های تحصیلی ارائه می دهند و هر شخصی با هر علاقه ای می تواند رشته ای مناسب برای تحصیل پیدا کند همچنین شهریه دانشگاه های انگلستان نسبت به سایر کشورها بسیار مقرون به صرفه تر بوده و دانشگاه های ارزان در انگلستان کم نیستند.

مدارک تحصیلی دانشگاه های انگلستان همگی در سطح جهان معتبر هستند و موقعیت های شغلی بسیاری برای فارغ التحصیلان در هم در انگلستان  و هم در سایر کشورها فراهم است.

آشنایی با آزمون آیلتس برای تحصیل در انگلستان

نام آزمون آیلتس (IELTS)  را ممکن است خیلی از افراد شنیده باشند این کلمه مخفف عبارت International English language test system  است و معیاری است که در جهت سنجش میزان مهارت زبان انگلیسی افرادی که قصد مهاجر چه تحصیلی، چه کاری و چه انواع دیگر مهاجرت را به کشور دیگر دارند که آزمون آیلتس برای تحصیل در انگلستان و مهاجرت تحصیلی به آن نیز مورد نیاز می باشد. این آزمون مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در ۴ بخش که شامل موارد زیر هستند ارزیابی می کند:

 • لیسنینگ (Listening)
 • اسپیکینگ (Speaking)
 • ریدینگ (Reading)
 • رایتینگ (Writing)

 

نمره آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان

 

 انواع آزمون آیلتس برای تحصیل در انگلستان

آزمون آیلتس به طور کلی با توجه به نوع مهاجرت افراد به دو نوع آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال تقسیم می شوند.

آیلتس آکادمیک

داوطلبانی که قصد تحصیل در انگلستان  و دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور را دارند باید برای در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنند. این نوع آزمون آیلتس مهارت زبان انگلیسی فرد را برای هدفی مشخص تعیین می کند و به طور کلی اگر جز دو دسته زیر هستید باید در این آزمون شرکت کنید.

 • اگر قصد تحصیل در هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در هر کشوری از جمله انگلستان دارید.
 • اگر قصد کار در یک کشور انگلیسی زبان مانند انگلستان دارید.

هر چهار مهارت ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ در آزمون آیلتس آکادمیک مورد ارزیابی قرار می گیرد و که این آزمون از دو بخش کتبی و شفاهی تشکیل شده است که برای بخش کتبی ۱۶۵ دقیقه و برای بخش شفاهی ۱۰ الی ۱۵ دقیقه زمان داده می شود.

نمرات ازمون آیلتس از ۰ تا ۹ می باشد و هر چقدر مهارت زبان داوطلب قوی تر باشد، نمره بالاتری دریافت می کند.

آیلتس جنرال

آیلتس جنرال آزمونی است که از آن برای ارزیابی توانایی داوطلب در مکالمات روزمره اجتماعی استفاده می شود. این نوع آزمون مورد پذیرش دانشگاه ها نمی باشد و به عبارتی برای ثبت نام در دانشگاه های انگلستان در هیچ مقطعی مورد پذیرش نیست.

آزمون آیلتس جنرال مانند آیلتس آکادمیک از ۴ بخش تشکیل شده است اما دو بخش رایتینگ و ریدینگ آن با آزمون آیلتس آکادمیک متفاوت است. که این تفاوت ها عبارتند از:

 • در بخش رایتینگ آزمون آیلتس جنرال باید داوطلب نامه ای به شکل رسمی یا غیر رسمی بنویسد و در بخش دوم نیز یک سوال وجود دارد که نظر فرد را در مورد موضوعی خاص می پرسد.
 • در آزمون آیلتس آکادمیک در بخش رایتینگ نمودار یا شکلی داده می شود که داوطلب باید آن را تجزیه و تحلیل بکند همچنین در بخش دوم آن سوالی  پرسیده شده است که داوطلب باید نظر خود را در مورد آن بنویسد.
 • در بخش ریدینگ آزمون آیلتس آکادمیک به داوطلب، سه متن بلند علمی یا توصیفی داده می شود که باید به آن ها پاسخ دهد.
 • اما در آزمون آیلتس جنرال داوطلب باید سه بخش ریدینگ را تکمیل نماید این بخش ها عبارتند از:
 • بخش اول، دو یا سه متن کوتاه عمومی
 • بخش دوم دو متن کوتاه در مورد کار
 • بخش سوم متن طولانی در مورد موضوعات اجتماعی

 

نمره آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان

 

حداقل نمره آزمون آیلتس برای تحصیل در انگلستان

در حداقل نمره آزمون آیلتس برای تحصیل در انگلستان وابسته به عوامل مختلفی نظیر مقطع و رشته تحصیلی و نوع دانشگاه می باشد و نمی توان نمره دقیقی را بیان کرد و ممکن است هر دانشگاه نمره متفاوتی را برای هر مقطع و یا رشته تحصیلی خاص در نظر داشته باشد.

هر چقدر رتبه دانشگاه در رنکینگ جهانی بالاتر باشد و بی شک شرایط پذیرش در آن دانشگاه نیز سختتر می باشد و نمره آیلتس مورد نیاز نیز قطعا باید بیشتر باشد.

به طور کلی برای مقطع کارشناسی حدقل نمره ۶، برای کارشناسی ارشد حداقل نمره ۶.۵ و برای مقطع دکتری حداقل نمره ۷ مورد نیاز می باشد  اما همانطور که گفته شد ممکن است هر دانشگاه نمره خاصی را برای این آزمون در نظر داشته باشد.

نمره آزمون آیلتس برای ورود به دانشگاه های انگلستان

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان شامل شرایطی از قبیل داشتن نمرات و معدل مطلوب و توانایی مالی برای پرداخت شهریه، باید تسلط کافی به زبان انگلیسی می باشد که این امر با داشتن مدرک آیلتس تائید و اثبات می شود. در ادامه لیستی از دانشگاه های انگلستان به همراه حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در آن ها نوشته شده است.

 

دانشگاه نمره آیلتس
University of Oxford۷
University of Cambridge۷.۵
University College London۶.۵
Imperial College London۷
University of Edinburgh۶
King’s College London۶
Abbey College in London۵
Academy of Contemporary Music۶.۵
Ackworth School۴.۵
Airways Aviation Academy۵.۵
All Nations Christian College۵
Anglia Ruskin University۴.۵
University of Bristol۶.۵

 

 

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره