هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در کانادا یکی از بهترین تجربه هایی است که بسیاری از افرادی این تجربه را پشت سر گذاشته اند آن را تعریف می کنند. کشور کانادا یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای ادامه تحصیل است که هزینه های تحصیل در آن نسبت به کشورهای دیگر نظیر آمریکا و استرالیا بسیار مقرون به صرفه تر است اما با این وجود یکی از چالش های اساسی که دانشجویان با آن مواجه هستند هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا است. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که مهاجرت تحصیلی به کانادا شامل چه هزینه هایی می شود؟ پس با ما همراه باشید.

 

 

هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در مدارس کانادا و دانشگاه های آن فرصتی طلایی برای بهره مندی از شرایط زندگی ایده آل، تحصیلات معتبر و باکیفیت و در نهایت منجر به دریافت اقامت دائم کشور کانادا می شود. همواره تصمیم به مهاجرت و اقدام برای آن یکی از چالش برانگیزترین اقدامات زندگی هر فرد است که بخش عمده آن با مسائل مالی ارتباط تنگاتنگی دارد و در واقع یکی از مسائل اصلی است که ذهن متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا را درگیر خود می کند. اما با دریافت دقیق اطلاعات لازم را در مورد هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا، می توان با برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای مهاجرت به کانادا اقدام کرد.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا عبارتند از:

  1. ترجمه ی مدارک
  2. شرکت در کلاس ها و آزمون زبان
  3. اپلیکیشن فی دانشگاه موردنظر
  4. بیمه ی دانشجویی
  5. شهریه ی دانشگاه
  6. هزینه ی محل اقامت مانند هزینه اجاره مسکن یا خوابگاه
  7. هزینه های زندگی در کانادا
  8. اپلیکیشن فی سفارت
  9. تمکن مالی

در ادامه به بررسی کامل موارد فوق می پردازیم.

 

هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا

 

هزینه ترجمه مدارک برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

کلیه مدارکی که برای دریافت ویزا و پذیرش به سفارت و یا دانشگاه ارائه می دهید باید ترجمه رسمی در مراکز معتبر شده باشند. هزینه ترجمه مدارک بسته به نوع ترجمه و نوع مدرک و میزان کلماتی که در مدرک وجود دارد متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ترجمه ناتی در مقایسه با ترجمه رسمی دادگستر هزینه کمتری دارد.

همچنین به این نکته نیز توجه کنید که اگر مدارکی را از قبل ترجمه کرده اید، ممکن است از شما بخواهند مجددا ترجمه آن ها را آپدیت کنید.

شرکت در کلاس های زبان برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

یکی دیگر از هرینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا که به هزینه و زمان قابل توجهی نیز نیاز دارد هزینه های مرتبط با آموزش زبان انگیسی و دریافت مدرک معتبر مانند زبان انگلیسی است. زمانی که تصمیم به مهاجرت تحصیلی می گیرید باید برای آموزش زبان و شرکت در کلاس های مرتبط نیز برنامه ریزی کنید چرا که این مرحله نیاز به زمان بیشتری دارد.

علاوه بر هزینه های دوره های زبان انگلیسی، باید مبلغی نیز برای آزمون های زبان مانند آیلتس و تافل در نظر داشته باشید. این دو مدرک تقریبا در تمامی دانشگاه های کانادا مورد قبول می باشد، که بسته به نوع آزمونی که انتخاب می کنید هزینه های متفاوتی باید برای  آن پرداخت کنید.

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه مورد نظر

دانشگاه های کانادا برای بررسی مدارک داوطلبانی که درخواست پذیرش داده اند هزینه ای به عنوان اپلیکیشن فی دریافت می کنند که البته ممکن است برخی از دانشگاه ها این مبلغ را دیافت نکرده و در عوض در زمان دریافت شهریه مبلغی برای بررسی مدارک و کارهای اداری به شهریه اضافه کنند.

هزینه اپلیکیشن فی در دانشگاه های مختلف، متفاوت است که به طور معمولی هزینه آن ما بین ۱۵ تا ۱۶۰ دلار متغییر است که نحوه دریافت این مبلغ نیز در دانشگاه های مختلف ممکن است متفاوت باشد.

 

هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا

 

هزینه بیمه ی دانشجویی کانادا

یکی از نکاتی که دانشجویان قبل از مهاجرت باید ر نظر داشته باشند بیمه دانشجویی کانادا می باشد که برای پوشش هزینه های درمانی در این کشور است و یکی دیگر از هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا می باشد.

بیمه‌های خدمات درمانی زمان تحصیل، خدمات درمانی متفاوتی را ارائه میدهند، با توجه به مدت زمانی که در کانادا تحصیل می‌کنید، می‌توانید یکی از طرح های بیمه‌ای را که به ارائه می دهند را انتخاب کنید که هر ایالت خدمات بیمه ای متفاوتی را به انشجویان ارائه می دهد. برای دریافت این نوع بیمه باید سالانه مبلغی بین ۴۰۰ تا ۵۵۰ دلار کانادا پرداخت کنید.

هزینه شهریه دانشگاه های کانادا

بخش بزرگی از هزینه ی مهاجرت تحصیلی به کانادا را شهریه دانشگاه ها به خود اختصاص داده اند. شهریه ای که دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های کانادا پرداخت م کنند تقریبا ۲ الی ۴ برابر دانشجویان بومی است.

شهریه دانشگاه ها بر اساس نوع دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت هستند و به طور کلی هزینه شهریه می تواند سالانه بین ۱۶ هزار تا ۵۰ هزار دلار کانادا باشد که علاوه بر آن مبلغی برای تهیه کتاب ها و لوازم آموزشی باید در نظر داشت که سالانه به طور متوس ۱۰۰ دلار کانادا برای این هزینه ها کافی خواهد بود.

هزینه ی محل اقامت دانشجویان در کانادا

هزینه محل اقامت در کانادا بخشی دیگر از هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا است که گزینه های متنوعی برای اسکان در کانادا وجود دارد مانند خوابگاه،اجاره مسکن، اجاره مسکن اشتراکی و غیره که بسته به محل اقامتی که انتخاب می کنید هزینه های متفاوتی باید بابت آن پرداخت کنید. برخی از محل های اقامت مانند خوابگاه ها هزینه اینترنت، آب برق، گاز را در هزینه دریافتی لحاظ می کنند ولی در زمان اجاره مسکن تمامی هزینه ها بر عهده شما خواهد بود. پس با توجه به بودجه خود محل اقامت را انتخاب کنید.

محل اقامت هزینه ماهانه
خوابگاه ۲۵۰ الی ۶۰۰ دلار کانادا
اجاره یک اتاق ۳۵۰ الی ۸۰۰ دلار کانادا
اجاره یک سوئیت ۵۰۰ الی ۱۵۰۰ دلار کانادا

 

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه تحصیل و زندگی در کشور کانادا بستگی به شهر محل اقامت شما دارد به عنوان مثال هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کانادا برای هر فرد به شرح زیر است:

هزینه زندگی در شهر ونکوور: ۹۲۷ دلار کانادا

هزینه زندگی در شهر تورنتو: ۹۲۰ دلار کانادا

هزینه زندگی در شهر مونترال: ۱۱۰۰ دلار کانادا

هزینه زندگی در شهر کبک: ۹۸۰ دلار کانادا

در جدول زیر هزینه خرید اقلام مختلف در کانادا نوشته شده است:

 

مواردهزینه
غذا ، رستوران ارزان قیمت۱۷.۵
غذا برای ۲ نفر ، رستوران میان رده ، سه دوره۵۰
MMeal در Mdonalds۱۱
کاپوچینو (منظم)۳.۹
کک / پپسی (بطری ۰.۳۳ لیتری)۲.۳۶
آب (بطری ۰.۳۳ لیتری)۱.۸۸
شیر ۱ لیتری ۲.۱
قرص نان سفید تازه (۵۰۰ گرم)۳.۰۱
برنج ۱ کیلوگرم۳.۹۲
تخم مرغ بسته ۱۲ عددی۳.۲۶
پنیر محلی (۱ کیلوگرم)۱۳.۰۳
فیله مرغ (۱ کیلوگرم)۱۶.۱۳
گوشت گاو دور (۱ کیلوگرم)۱۶.۹۷
سیب (۱ کیلوگرم)۴.۴
موز (۱ کیلوگرم)۲.۰۲
پرتقال (۱ کیلوگرم)۴.۳۳
گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم)۴.۷۱
سیب زمینی (۱ کیلوگرم)۳.۵۱
پیاز (۱ کیلوگرم)۲.۳۷
کاهو (۱ راس)۲.۰۷
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)۳.۵
شارژ ماهانه۸۹
شروع تاکسی (تعرفه عاد))۳.۵
تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه عادی)۱.۷۵
بنزین (۱ لیتر)۱.۱۳
پایه (برق ، گرمایش ، سرمایش ، آب ، زباله)۹۴.۶
اینترنت (۶۰ مگابیت بر ثانیه یا بیشتر ، داده های نامحدود ADSL )۶۹.۷۱
باشگاه تناسب اندام ، هزینه ماهانه برای ۱ بزرگسال۳۷.۳۱
سینما ، اکران بین المللی ، ۱ صندلی۱۳
۱ جفت شلوار جین (Levis 501 یا مشابه)۶۴.۱۹
۱ لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای (زارا ، H&M ، …)۴۱.۱۱
۱ جفت کفش مخصوص دویدن نایک (میان رده)۱۱۰.۴۲

 

هزینه اپلیکیشن فی سفارت

زمانی که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام می کنید باید مبلغی را برای بررسی پرونده به سفارت پرداخت کنید که این مبلغ هر سال ممکن است تغییر کند که در حال حضر ۱۵۰ دلار کانادا می باشد همچنین در طی این فرایند نیاز به انجام بایومتریک و یا انگشت نگاری است که هزینه آن حدود ۸۵ دلار کانادا می باشد.

تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

همانطور که می دانید لازم است به دانشگاه و خصوصا به سفارت اثبات نمایید که توانایی مالی کافی برای تامین هزینه های تحصیلی مانند پرداخت شهریه و زندگی، در طول مدت اقامت در کشور کانادا را دارید. که برای این منظور باید مقدار مشخصی پول را برای مدتی در حساب خود داشته باشید.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره