پردرآمدترین رشته های تحصیلی در کانادا

انتخاب رشته برای آینده و تحصیل در کانادا یکی از مهم ترین تصمیم ها برای هر فرد می باشد که نیاز به دقت و توجهی خاص دارد. در این مقاله به معرفی پردرآمدترین رشته های تحصیلی در کانادا خواهیم پرداخت تا شما با اطلاع کامل از تمامی این رشته ها دست به انتخابی درست در مورد ادامه تحصیل در کانادا بزنید.

 

 

انتخاب رشته برای تحصیل در کانادا

موضوع انتخاب رشته اهمیت فراوانی در زمینه ادامه تحصیل آکادمیک در کانادا دارد و باید گفت که اگرچه علاقه یکی از مهمترین دلایل در این امر تلقی می شود اما میزان درآمدی که آن رشته تحصیلی برای فرد به همراه دارد نیز نقش اساسی در این تصمیم سرنوشت ساز دارد.

دانشگاه های کانادا از دانشگاه های تراز اول جهان به شمار می روند و همواره سطح بالایی از آموزش را به دانشجویان خود ارائه می دهند همچنین تنوع و طیف بالایی از رشته های تحصیلی برای انتخاب وجود دارد. اما سوال اصلی این است که در بین رشته های تحصیلی فراوانی که در دانشگاه های کانادا ارائه می گردد، پرآمدترین رشته های تحصیلی کانادا کدام اند؟

 رشته های تحصیلی پردرآمد کانادا

برای به دست آوردن مشاغل پر رونق در کانادا یکی از بهترین روش ها تحصیل در کانادا می باشد. با تحصیل در این کشور به مرور با فرهنگ و آداب و رسوم آن کشور آشنا می شوید، اگر تسلط کافی بر زبان انگلیسی ندارید دوران دانشجویی بهترین فرصت برای تقویت آن است و از طرفی در بهترین دانشگاه های کانادا که مدارک معتبر به دانشجویان اعطا می کنند تحصیل می کنید که بی شک بعد از فارغ التحصیلی نیز موقعیت های شغلی ایده آل در انتظار شما خواهد بود.

پس با تحصیل در کانادا امکان کار در موقعیت های شغلی مطلوب و بهره مندی از شرایط زندگی ایده آل برای افراد فراهم خواهد شد در ادامه معرفی ۱۰ رشته تحصیلی پردرآمد کانادا خواهیم پرداخت که فارغ التحصیلان این رشته ها مشاغلی با درآمد بالا داشته و از جایگاه های اجتماعی خوب بهره مند خواهند شد.

مهندسی کامپیوتر در کانادا

رشته مهندسی کامپیوتر یکی از پردرآمدترین رشته های تحصیلی در کانادا است که از آینده شغلی بسیار خوبی در کانادا برخوردار است. طول دوره کارشناسی مهندسی کامپیوتر در کانادا ۴ سال و طول دوره کارشناسی ارشد آن ۱ الی ۲ سال است.

رایجترین رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های کانادا برای کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر عبارتد از معماری کامپیوتر، سخت افزار، نرم افزار و ارتباطات رایانه ای. فارغ التحصیلان مهندسی کامپیوتر به طور میانگین در سال حدود ۱۲۵ هزار دلار کانادا درآمد خواهند داشت. از جمله مشاغل موجود در این حیطه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برنامه نویسی
 • توسعه دهنده نرم افزار
 • مدیر شبکه
 • تکنسین کامپیوتر

 

 

پردرآمدترین رشته های تحصیلی در کانادا

 

مهندسی برق در کانادا

داوطلبان پس از تحصیل در رشته مهندسی برق می توانند در یکی از پردرآمدترین مشاغل کانادا شروع به کار کنند. یکی از مهم‌ترین مشاغل در هر کشوری تأمین برق برای شهروندان آن کشور می باشد و افراد شاغل در این حیطه از درآمدها بالایی برخوردار هستند که یکی از آن ها مهندسان برق هستند. مهندسان برق در کانادا می توانند هم در بخش خصوصی و  هم در بخش دولتی فعالیت اشته باشند.

برای اینکه در این رشته به دانش و تجربه برسید باید در صنایع مرتبط فعالیت کنید و با افزایش تجربه میزان درآمد شما نیز افزایش خواهد یافت به طوری که یکی از بهترین مشاغل در این رشته مدیر تاسیسات نیروگاه می باشد. به طور کلی درآمد سالانه مهندسان برق در کانادا حدود ۱۱۵ هزار دلار کانادا می باشد.

پزشکی در کانادا

کشور کانادا مانند هر کشور دیگری به ارائه خدمات درمانی با کیفیت به تمام شهروندان خود می کوشد اما در سال های اخیر با کمبود نیروی پزشکی آموزش دیده و ماهر روبرو است به همین دلیل تقاضای زیادی برای پزشکان در این کشور وجود دارد.

با توجه به کمبود نیرو در این عرصه تحصیل پزشکی یکی از پردرآمدترین رشته های تحصیلی در کانادا می باشد. برای دریافت مدرک پزشکی در کانادا ابتدا باید لیسانس علوم  در یکی از رشته های پایه علم پزشکی داشته باشید و سپس وارد دانشکده پزشکی بشوید.

فارغ التحصیلان رشته پزشکی باید در نهاد نظارتی پزشکی در استان یا قلمرو مورد نظر خود برای کار و دریافت مجوز ثبت نام کنند. میانگین حقوق یک پزشک در کانادا حدود ۱۵۰،۰۰۰ دلار در سال می باشد که در تخصص های مختلف ممکن است این مبلغ بیشتر باشد.

 

پردرآمدترین رشته های تحصیلی در کانادا

 

دندانپزشکی در کانادا

دندانپزشکی از رشته های تحصیلی پرطرفدار و پولساز در کانادا به شمار می رود برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در کانادا باید یک مدرک کارشناسی در رشته های علوم پایه داشته باشید. برای ورود به اکثر دانشکده های دندانپزشکی در کانادا نیاز  به گذراندن آزمون سراسری دندانپزشکی (DAT) است که هر ساله توسط انجمن دندانپزشکی کانادا (ADA) برگذار می شود.

دندانپزشکان می توانند به صورت خصوصی  و در مطب های خود فعالیت کرده و یا در بیمارستان ها، کلینیک ها، مراکز عمومی بهداشت یا دانشگاه ها مشغول به کار شوند بنابراین طیف وسیعی از موقعیت های شغلی برای این رشته وجود دارد پس رشته دندانپزشکی یکی از پر درآمدترین رشته های تحصیلی در کانادا است که فارغ التحصیلان سالانه به طور متوسط حدود ۲۱۰ هزار دلار کانادا درآمد دارند.

پرستاری در کانادا

پرستاران یکی از اجزای جدا نشدنی کادر درمان هستند که در ارزیابی، تشخیص و درمان بیماران آموزش دیده و نقش دارند. در کشور کانادا با توجه به اینکه پیش بینی می شود در طی دو دهه آینده جمیعت افراد سالمند افرایش یابد که در طی آن نیاز به مراقبت های بهداشتی و درمانی از این افراد نیز افزایش خواهد یافت، بنابراین کشور کانادا تقاضای زیادی برای پرستاران دارد.

با توجه به تقاضای بسیار زیاد ایم کشور به پرستاران تحصیل در رشته پرستاری در کانادا می تواند انتخابی هوشمند باشد چرا که با توجه به کمبود نیرو پرستاری یکی از پردرآمدترین رشته های تحصیلی کانادا می باشد.

دوره پرستاری در کانادا یک دوره ۴ ساله است که امکان دریافت تخصص پرستاری برای افراد نیز وجود دارد. درآمد پرستاران ماهر با تجربه در کشر کانادا سالانه حدود ۹۵ هزار دلار کانادا می باشد.

 

پردرآمدترین رشته های تحصیلی در کانادا

 

علوم آماری در کانادا

علوم آماری یکی از رشته های کمتر شناخته شده است که از درآمدهای بسیار خوبی در کانادا برخوردار است. آمار شناسان که به عنوان دانشمندان داده نیز شناخته می شوند اطلاعات و داده های مختلف را جمع آوری کرده و آن ها را برای مشتریان خود تفسیر می کند که بی شک هر موسسه، سازمان  شرکتی از یک آمارشناس حرفه ای در جهت رشد خود کمک بگیرد.

برای تحصیل در رشته علوم آماری در کانادا باید به ریاضی علاقه مند باشید که چرا این رشته ارتباط تنگاتنگی با علم ریاضیات دارد و کسی که در این حوزه کار می کند از مدل های ریاضی و آماری برای بررسی احتمال وقوع در آینده استفاده می کند. میزان درآمد سالانه یک آمارشناس در کانادا به طور میانگیم ۹۰ هزار دلار کانادا می باشد.

مهندسی عمران در کانادا

مهندسی عمران شاخه ای از رشته مهندسی است که با ساخت سازه های بزرگ و پروژه های عمرانی گسترده ای نظیر ساخت پل ها، برج ها و سدها سر و کار دارد و در لیست مشاغل پرطرفدار و پر درآمد کانادا قرار دارد.

در کانادا موقعیت های شغلی بسیاری برای مهندسان عمران وجود دارد. طول دوره کارشناسی این رشته ۴ سال و طول دوره کارشناسی ارشد آن ۲ سال می باشد که در طی آن مهارت های تخصصی تری به دانشجویان آموزش داده می شود. یکی از پردرآمدترین شغل ها در رشته مهندسی عمران در کانادا مدیر ساخت و ساز می باشد به طور کلی میانگین ​​درآمد مهندس عمران در کانادا و حقوق برای یک مدیر ساخت و ساز حدود ۱۳۰ هزار دلار کانادا در سال است.

حسابداری در کانادا

حسابداری از جمله از رشته های تحصیلی بسیار پرطرفدار در کانادا و همچنین در سراسر جهان است. حیطه ی رشته های مالی و حسابداری در کانادا بسیار گسترده است. بدون رشته حسابداری کنترل دقیق انجام مبادلات مالی برای کارخانه‌ها، شرکت‌ها و صاحبان مشاغل بسیار سخت و حتی غیر ممکن می شود و هر سازمان بزرگ و کوچکی بی شک به خدمات حسابداری نیاز دارد.

دانشگاه های بسیاری در کانادا رشته حسابداری را به دانشجویان ارائه می دهند از جمله رشته های تخصصی این رشته عبارتند از:

 • حسابداری و بیمه
 • تکنیک های حسابداری
 • حسابداری و حقوق و دستمزد
 • حسابداری و مالی
 • محاسبات بیمه ای
 • تحلیل تجاری
 • حسابداری حرفه ای
 • حسابداری قضایی
 • حسابداری مالی
 • طراحی مالی
 • خدمات مالی

تحصیل در رشته حسابدرای کانادا از موقعیت و آینده شغلی بسیار خوبی برخوردار است به طوری که از رشته های پردرآمد در کانادا به شمار می رود میزان حقوق دریافتی حسابدارن در کانادا با توجه به تجربه می تواند بین ۸۰ هزار تا ۱۹۰ هزار دلار کانادا متغییر باشد.

 

 

مهندسی معدن در کانادا

یکی از با ارزشترین دارایی های هر کشور معادن آن ها هستند و مهندسان معدن نیز که در این رابطه تخصص دارند جز مشاغل پردرآمد به حساب می آیند. . استخراج منابع طبیعی دارای تجارت بزرگی در کانادا است، به همین دلیل تحصیل در رشته مهندسی معدن در کانادا درآمد و آینده شغلی مطلوبی را برای فارغ التحصیلان خود رقم می زند.

مهندسان معدن در طراحی و ساخت معادن زیرزمینی و روباز، حمل و انتقال مواد معدنی به کارخانه ها، نظارت بر فرایند تولید و استخراج مواد معدنی نقش دارند و ویژگی ها ی زمین شناسی مناطق حفار یرا بررسی کرده و تجهیزان و امکانات استفاده شده در عملیات را تعیین می کند. میانگین ​​حقوق یک ناظر معدن در کانادا ۸۲ هزار دلار کانادا در سال می باشد.

حقوق در کانادا

رشته حقوق یکی از رشته های تحصیلی پرطرفدار در کانادا است که از بازار کار و درآمد بسیار خوبی برخوردار بوده و یکی از پردرآمدترین رشته های تحصیلی در کانادا به شمار می رود. برای ورود به دانشگاه های کانادا در رشته حقوق باید در آزمون LSAT شرکت کنید و بهد از دریافت نمره قبولی می توانید در این رشته تحصیل کنید.

فارغ التحصیلان این رشته  می توانند بر اساس علاقه خود می توانند به عنوان قاضی، وکیل، مدیر، خبرنگار، بانکدار، مشاور حقوقی، مددکار حقوقی و … فعالیت کنند. حرفه و شغل وکالت در کانادا به صورت استانی تنظیم شده است و این افراد می توانند در هر کدام از بخش های دولتی، خصوصی و یا در جهت منافع عمومی شغول به کار بشوند.

تحصیل در رشته حقوق در کانادا از نظر جایگاه اجتماعی و شغلی چشم انداز ایده آلی را برای داوطلبان به همراه دارد. میانگین درآمد یک وکیل در کانادا حدود ۲۴۰ هزار دلار کانادا در سال است که این مبلغ از میزان درآمد متوسط کشور کانادا بسیار بالاتر می باشد.

منبع:

https://seokar.com/seo

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره