۵ توصیه کاربردی برای ادامه تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان مقصدی بی نظیر برای ادامه تحصیل است که در زمینه جذب دانشجویان بین المللی نیز بسیار فعال می باشد. انگلستان با داشتن استانداردهای بالای آموزشی توانسته است جز ۵ کشور برتر جهان باشد که دانشجویان برای تحصیلات تکمیلی انتخاب می کنند. اگر شما هم قصد تحصیل در انگلستان دارید در این مقاله ۵ توصیه کاربردی برای ادامه تحصیل در انگلستان نوشته شده است که می تواند برای شما مفید باشد.

 

 

برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان از قبل برنامه ریزی کنید

یکی از اصلی ترین مواردی که دانشجویان باید قبل از مهاجرت تحصیلی به انگلستان باید به آن توجه کنند و برای آن برنامه ریزی دقیقی داشته باشند هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلستان است. هزینه تحصیل و زندگی در ای کشور به شهر، دانشگاه و رشته انتخابی شما بستگی داد.ممکن است هزنه تحصیل در انگلستان در نگاه اول کمی بیشتر از سایر کشورها باشد اما به این نکته توجه کنید که طول دوره های تحصیلی این کشور به طور معمول ۱ سال کمتر است.

دانشجویان بین المللی باید از قبل برنامه ریزی کنند که هزینه های خود را در این کشور چگونه می خواهند پرداخت کنند و بودجه ای برای آن تامین کنند. ممکن است شنیده باشید که امکان کار دانشجویی در انگلستان فراهم است اما باید به این نکته نیز بای توجه کنید که درآمد این گونه کارها نسبت به هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور بسیار اندک است و به عنوان یک گزینه کمکی در پرداخت مخارج می توان روی آن حساب کرد.

به وام های دانشجویی در انگلستان توجه کنید

اگر قصد دارید که برای تامین هزینه های خود در این کشور از وام های دانشجویی انگلستان استفاده کند، حتما چندین بار قبل از اقدام برای این کار فکر کنید و مطمئن شوید که از پس پرداخت وام ها بر می آیید. برای بازپرداخت این گونه وام ها شما باید پس از فارغ التحصیلی حداقل به مدت ۴۰ ساعت در هفته کار کنید.

بنابراین قبل از طی مراحل درخواست پذیرش از انگلستان حنما د رمورد جنبه های مالی این سفر به خوبی فکر کنید و بوجه ای را برای این منظور فراهم کنید و نسبت به هزینه ها و روش های کسب درآمد در این کشور نگاه واقع بینانه ای داشته باشید.

برای به دست آوردن بورسیه های تحصیلی انگلستان تلاش کنید

خوشبختانه طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی در کشور انگلستان برای دانشجویان وجود دارد و حتی دانش آموزان نیز می توانند برای دریافت بورسیه های تحصیلی مقطع دبیرستان در انگلستان اقدام کنند. دریافت بورسیه تحصیلی ارتباط مستقیمی با معدل و رزومه تحصیلی و پژوهشی فرد دارد به طوری که هرچقدر داوطلب از نظر علمی شایسته تر باشد شانس دریافت بورسیه تحصیلی او نیز افزایش خواهد یافت.

همچنین اگر موفق به دریافت بورسیه تحصیلی در بدو ورود به انگلستان و شروع به تحصیل نشدید اصلا نگران نباشید چرا که بعد از گذشت یک الی ۲ ترم اگر نمرات شما بالا باشد و جز دانشجویان ممتاز باشید بورسیه و مک هزینه های تحصیلی به شما تعلق خواهد گرفت.

هدف خود را به طور دقیق مشخص کنید

هدف خود را از ورود به انگلستان به طور دقیق مشخص کنید و دید واضحی از اینده خود در این کشور داشته باشید. پاسخ به این سوالات می تواند بسیار کمک کننده باشد:

  • بعد از اتمام دوره تحصیلی خود در انگلستان قصد انجام چه کاری را دارید؟
  • آیا قصد ادامه تحصیل دارید یا می خواهید مشغول به کار شوید؟
  • پس از اتمام مدت ویزای تحصیلی، می خواهید در انگلستان به چه کاری مشغول شوید؟

خبر خوب این است که داوطلبان می توانند پس از فارغ التحصیلی درخواست ویزای کار بدهند که مدت این ویزا به مقطع تحصیلی فرد بستگی دارد و کافی است بعد از فارغ التحصیلی شغلی مناسب برای خود بیابید.

 

 

مهارت های خود را برای کار در انگلستان تقویت کنید

یکی از مواردی که خوب است به آن توجه کنید این است که با یادگیری مهارت های مختلف می توانید در حین تحصیل در انگلستان درآمد داشته باشید. یا اگر مهارتی دارید با تقویت آن ضمن تحصیل به درآمد برسیدو حتی بعد از فارغ التحصیلی فعالیت خود را در آن زمینه گسترش دهید.

به طور مثال می توانید در مشاغل آنلاین که مختلفی که در انگلستان وجود دارد فعالیت کنید که از آن جمله می توان به طراحی سایت و یا طراحی گرافیک اشاره کرد. مشاغل آنلاین یکی از بهترین نوع کارها در زمان تحصیل است چرا که دانشجویان می توانند تمرکز بیشتری بر روی درس خود داشته باشند و دست آن ها در مدیریت زمان خود باز است.

یا علاوه بر کارهای آنلاین، مشاغلی دیگری مانند آشپزی و آرایشگری نیز وجود دارد که می تواند گزینه ای مناسب برای کسب در آمد در زمان تحصیل باشد. مشاغل بسیاری از این دست وجود دارد که با توجه به مهارت خود بتوانید از آن ها کسب درآمد کنید.

در این مقاله ۵ توصیه کاربردی برای ادامه تحصیل در انگلستان گفته شد که امیدواریم برای شما داوطلبان عزیز مفید واقع شده باشد.

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره