۵ دلیل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا

ممکن است در نگاه اول دریافت ویزا تحصیلی کانادا امری ساده به نظر برسد اما ریزه کاری ها و نکات خاص خود را دارد که بدون توجه به آن ها ممکن است درخواست ویزا شما توسط سفارت رد شود. در ادامه مقاله با بررسی ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا و ۵ دیلیل آن می پردازیم، پس با ما همراه باشید.

 

5 دلیل ریجکت شدن ویزا تحصیلی کانادا

 

برخی از داوطلبان ادامه تحصیل در کانادا این تصور را دارند که دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا سختترین مرحله در روند مهاجرت تحصیلی می باشد اما اخذ تاییدیه ویزا تحصیلی دشوارتر و سختتر از این مرحله می باشد.

ممکن است در برخی از موارد درخواست دانشجویان برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا رد شود. از آنجایی که کشور کانادا یک مقصد بسیار محبوب برای داوطلبان ادامه تحصیل در خارج است تعداد درخواست ویزا برای این کشور نیز بسیار بالا می باشد که این تقاضای زیاد گرفتن ویزا را نسبتا دشوار می کند.

برای اینکه در روند درخواست ویزای تحصیلی هیچ نقصی وجود نداشته باشد، کسب اطلاعات از دلایل رد یا ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا بسیار حائز اهمیت می باشد. پنج مورد از رایج ترین دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا عبارتند از:

 

۱.قرار ندادن نامه پذیرش از کانادا در پرونده

یکی از اصلی ترین شرایط برای دریافت ویزا نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه است لذا قبل از اقدام برای ویزا باید شرایط دریافت این نامه را فراهم کنید. نامه قبولی یا LOA حتما باید در پرونده درخواست ویزا شما وجود داشته باشد و مامور ویزا این اجازه را دارد که تواند در صورت تردید در صحت یا اعتبار LOA ، درخواست شما را رد کند پس این مورد یکی از دلایل ریجکت شدن ویزا تحصیلی کانادا می باشد.

۲.تمکن مالی کافی برای تحصیل در کانادا

ارائه گواهی بانکی، بخشی از روند درخواست کانادا می باشد که متقاضیان باید رسید بانکی حساب خود را برای اثبات توانایی مالی برای پوشش هزینه های تحصیل در کانادا ارائه بدهند. در صورت عدم اثبات  توانایی پرداخت شهریه، هزینه های مسافرتی، و هزینه ی زندگی روزانه در کانادا موجب ر درخواست ویزا توسط افسر می شود.

 ۳.عدم ترک کشور در پایان تحصیلات

یکی دیگر از دلایل ریجکت شدن ویزا تحصیلی کانادا، عدم ترک کشور پس پایان یافتن تحصیلات در کانادا می تواند باشد. ویزای دانشجویی نووعی ویزای موقت است و افسر ویزا در صرتی آن را تائید می کند که مطمئن شود شما بعد از پایان دوره تحصیلی به کشور محل اقامت خود بر می گردید.  سابقه سفر قبلی، روابط خانوادگی در کانادا، و هدف از بازدید شما همه می توانند به طور بالقوه باعث شوند که یک افسر ویزا مشکوک شود که شما بخواهید اضافه بر مدت مجاز خود در کانادا بمانید، که در این صورت ویزا شما رد خواهد شد.

۴.مشکل در مدارک مسافرتی یا اسناد هویتی

تمام مدارک هویتی و اسناد خود را به طور کامل و بدون نقص در اختیار افسران ویزا قرار دهید و فرم های مربوطه را به طور کامل و به صورت صحیح تکمیل کنید چرا که این مدارک نقش مهمی را در روند قبولی ویزا شما دارند و کوچکترین اشتباه و تناقض در آن می تواند باعث ریجکت شدن درخواست ویزا تحصیلی کانادا شود.

۵. عملکرد تحصیلی 

برای افسران ویزا ثبات، در عملکرد و سابقه تحصیلی شما بسیار مهم است. اگرچه نمرات بالا و خوب نقش اساسی در تأیید ویزا دارند، اما فقط این کافی نیست. تصمیم گیری در مورد درخواست ویزای شما، به توانایی شما در زبان انگلیسی نیز بستگی دارد و کسب نمره قابل قبول در آزمون های IELTS یا TOEFL مورد نیاز می باشد. درصورت داشتن نمرات پایین ، یک افسر ویزا می تواند توانایی شما را برای گذراندن دوره های آموزشی به زبان انگلیسی زیر سوال ببرد.به طور کلی هم برای تحصیل در کانادا و دریافت پذیرش از دانشگاه های آن و هم دریافت ویزا نمرات و معدل خوب و داشتن مدرک آیلتس با نمره بالا حائز اهمیت است.

 

5 دلیل ریجکت شدن ویزا تحصیلی کانادا

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره