ریزهزینه های دریافت مدرک دیپلم در انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان و دریافت مدرک دیپلم از این مدارس فرصتی ارزشمند برای ورود به دانشگاه های برتر انگلستان است. اما همیشه ریز هزینه های دریافت مدرک دیپلم در انگلستان یکی از سوالات و چالش های مورد توجه علاقه مندان تحصیل در انگلستان به شمار می رود و به همین دلیل در این مقاله به بررسی ریز به ریز هزینه های تحصیل و دریافت مدرک دیپلم در انگلستان پرداخته ایم.

ریزهزینه های دریافت مدرک دیپلم در انگلستان

سیستم آموزشی انگلستان کاملا پیشرفته و نوین بوده و خدمات آموزشی با کیفیت و معتبری به دانش آموزان ارائه می دهد که از این طریق پایه های علمی دانش آموزان قوی تر شده  و با درک بهتر و عمیق تر مفاهیم آموزشی می توانند در رشته های تحصیلی برتر دانشگاه های انگلستان پذیرش بگیرند.

 از نکات مهم در مورد تحصیل در انگلستان هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در این کشور است که هر فرد قبل از مهاجرت به انگلستان و شروع تحصیل در مدارس، باید اطلاعات کافی از مخارج و ریزهزینه های دریافت مدرک دیپلم در این کشور داشته باشد.در ادامه مقاله همراه ما باشید تا از ریزهزینه های تحصیل در کشور انگلستان اطلاعات کاملی کسب نمایید.

بررسی نظام آموزشی انگلستان

در نظام و سیستم آموزشی انگلستان تحصیل از سنین ۵ تا ۱۶ سالگی اجباری است و همه ی افراد باید تا سن ۱۶ سالگی تحصیل کنند.

آموزش مدارس به طور کلی شامل ۲ مقطع زیر است:

  • ابتدایی ۵ تا ۱۱ سالگی
  • متوسطه ۱۱ تا ۱۶ سالگی

در پایان دوره متوسطه یک آزمون بسیار مهم از دانش آموزان به نام آزمون GCSE گرفته می شود و در صورت قبولی در آن مدرکی به عنوان گواهی عمومی دوره متوسطه به دانش آموزان اعطا می گردد.

بعد از اتمام دوره متوسطه، دانش آموزان وارد دوره ی A-level و یا فاندیشن می شوند و پس از گذراندن با موفقیت این دوره ها می توانند وارد دانشگاه های انگلستان شده و تحصیلات عالی خود را شروع کنند.

 

ریزهزینه های دریافت مدرک دیپلم در انگلستان

یکی از مباحث اصلی در زمینه مهاجرت تحصیلی به انگلستان هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور است که به یکی از دغدغه ها و نگرانی های اصلی دانش آموزان و والدین آن ها تبدیل شده است، اما با برنامه ریزی دقیق و جامع هزینه ها می توان آمادگی لازم برای زندگی و تحصیل در این کشور را به دست آورد.

تحصیل در مدارس انگلستان، ورود به دانشگاه های برتر و درنتیجه  موقعیت های شغلی مطلوبی را به همراه خواهد داشت از این رو والدین تحصیل در مدارس انگلستان را نوعی سرمایه گذاری برای آینده فرزندانشان می دانند.

ریزهزینه های تحصیل در انگلستان و دریافت مدرک دیپلم از این کشور شامل ۳ بخش زیر می شود:

  • شهریه مدارس
  • هزینه دوره های A-level و Foundation
  • هزینه های زندگی

در ادامه ریزهزینه های مربوط به هر کدام از موارد ذکر شده در بالا را بررسی می کنیم

ریزهزینه های دریافت مدرک دیپلم در انگلستان

شهریه و هزینه تحصیل در مدارس انگلستان

مدارس انگلستان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند که دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در هر کدام از این مدارس باید شهریه بپردازند.

شهریه ی مدارس با توجه به امکانات و خدماتی که به دانش آموزان بین المللی ارائه می‌دهند، متغییر است و قطعا مدارسی که امکانات بهتر و کلاس های فوق برنامه ی بیشتری به دانش آموزان خود ارائه می‌دهند شهریه های بیشتری خواهند داشت. به طور متوسط شهریه یک سال تحصیل در مدارس انگلستان در دوره متوسطه و دبیرستان ۱۰ الی ۲۲ هزار پوند می‌باشد که شهریه مدارس در اکثر شهرهای بریتانیا در این طیف قرار دارند.

در جدول زیر شهریه تعدادی از مدارس انگلستان به عنوان نمونه آورده شده است.

نام مدرسهمیانگین شهریهسالهای تحصیلی
Randor House۱۵.۹۰۰ – ۱۹.۳۵۰کلاس پنجم تا سیزدهم
International School of London۱۹.۰۰۰ – ۲۶.۳۰۰پیش‌دبستانی تا سیزدهم
King Edwards School۱۲.۷۳۵هفتم تا سیزدهم

شهریه و هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان

مدارس شبانه روزی نیز گزینه ای مناسب برای دانش آموزان بین المللی است. این مدارس نیز از مدارس مشهور انگلستان هستند که دانش آموزان در طول روز در مدرسه تحصیل کرده و شب در خوابگاه اقامت دارند.شهریه مدارس شبانه روزی انگلستان بر اساس هزینه های اقامت، خوراک، فوق برنامه ها و سایر خدماتی که به دانش آموزان می دهند محاسبه می‌شود.در نتیجه شهریه هر مدرسه شبانه روزی بسته به شرایط آن متفاوت خواهد بود اما می توان گفت به طور متوسط مدارس شبانه روزی اغلب ۳۰ تا ۴۵ هزار پوند در سال شهریه دریافت می کنند.

نام مدرسه شبانه روزیشهریه
Hurtwood House۳۹.۵۵۵
Malvern St James۳۷.۱۲۵
Harrow School۳۶.۱۵۰
Svenoaks School۳۶.۱۵۰

همچنین دانش آموزان در ماه باید مبلغی حدود ۲۰ پوند برای مخارجی مانند خرید کتاب و لوازم مورد نیاز برای تحصیل کنار بگذارند.

هزینه تحصیل در دوره های A-level  و Foundation در انگلستان

شما می توانید دوره فاندیشن را هم در کالج و هم در دانشگاه بگذرانید ولی برای گذراندن دوره A-Level حتما باید در کالج به تحصیل بپردازید. لازم به ذکر است که هزینه های هر کدام از این دوره ها متفاوت هستند.

هزینه تحصیل دوره A-level در کشور انگلستان و تحصیل دوره Foundation در کشور انگلستان (در کالج ها): ۲۰ تا ۳۲ هزار پوند در سال

هزینه دوره Foundation در دانشگاه ها:۱۰ تا ۲۵ هزار پوند در سال

هزینه زندگی و تحصیل در انگلستان

نکته مهم در مورد هزینه های زندگی در انگلستان این است که فرد در کدام شهر و در کدام قسمت آن زندگی می کند.به عنوان مثال مخارج زندگی در شهر لندن، پایتخت انگلستان بسیار بیشتر از سایر شهرها خواهد بود.

دانش آموزان بین المللی از آنجایی که غالبا در مدارس شبانه روزی انگلستان تحصیل می کنند نیازی به اجاره مسکن و هزینه های مربوط به آن را ندارند اما هزینه های دیگری دارند که شامل موارد زیر است:

  • خوراک
  • خریدهای سوپرمارکتی
  • تفریح و سرگرمی
  • حمل و نقل

ریز هزینه وعده های غذایی در انگلستان

دانش آموزانی که در خوابگاه های مدارس شبانه روزی زندگی می کنند، وعده های غذایی آن ها توسط مدرسه تامین می شود.

در جدول زیر هزینه های لازم برای صرف وعده غذایی در انگلستان را مشاهده می کنید:

وعده های غذاییشرحهزینه (پوند)
یک وعده غذای عادیرستوران ارزانبین ۸.۵ تا ۱۹
سه وعده غذایی برای دو نفررستوران متوسطبین ۲۴ تا ۸۵
یک وعده عصرانه برای یک نفرمک دونالدبین ۵ تا ۸
یک فنجان کاپوچینوکافه معمولیبین ۲ تا ۵
یک ساندویچدر رستورانبین ۱.۶۰ تا ۴.۵
یک نوشابه کوکاکولا یا پپسیدر رستورانبین ۱ تا ۲.۲۰
یک بطری آب کوچکدر رستورانبین ۰.۸ تا ۱
یک بطری آب یک و نیم لیتریبین ۰.۴۰  تا ۱.۵۰

هزینه اقلام سوپرمارکتی در انگلستان

در جدول زیر هزینه های مورد نیاز برای تهیه اقلام سوپرمارکتی اساسی آورده شده است.

خریدهای سوپرمارکتیهزینه (پوند)
یک قرص نانبین ۰.۵۵ تا ۱.۵۰
یک کیلوگرم برنجبین ۰.۴۵ تا ۲
۱۲ عدد تخم مرغبین ۱.۲۷ تا ۳
شیر ۱ لیتریبین ۰.۵۰ تا ۱.۱۰
یک کیلوگرم پنیر محلیبین ۲.۴ تا ۱۲
یک کیلوگرم مرغبین ۳ تا ۸.۲۵
یک کیلو گوشت قرمزبین ۴.۰ تا ۱۹.۵

 

هزینه های تفریح و سرگرمی در انگلستان

تفریح و سرگرمی از بخش های جدا ناپذیر زندگی جوانان و نوجوانان است. در جدول زیر هزینه برخی از تفریحات در انگلستان نوشته شده است:

تفریح و سرگرمیهزینه به پوند
هزینه یک ماه ثبت نام در باشگاهبین ۲۰ تا ۵۲
هزینه یک سانس سینمابین ۵ تا ۱۵
هزینه اجاره زمین تنیس برای یک ساعت در هفنهبین ۸ تا ۱۵

هزینه های حمل و نقل در انگلستان

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی گزینه ای مناسب برای دانشجویان و دانش آموزان از جهت صرفه جویی در مخارج می باشد. به جدول زیر که هزینه مورد نیاز برای حمل و نقل در انگلستان را نشان می دهد توجه کنید:

حمل و نقلهزینه به پوند
بلیط یک طرفهبین ۱.۸ تا ۳
یک لیتر بنزینبین ۱.۲ تا ۱.۳۶
کرایه ورودی تاکسیبین ۲.۵۰ تا ۶.۳۰
کرایه تاکسی به ازای هر کیلومتربین ۱.۱۱ تا ۲.۴۵

همانطور که گفته شد با برنامه ریزی صحیح می توانید هزینه های تحصیل در انگلستان را مدیریت کنید و شرایط مناسبی برای تحصیل فرزند خود در انگلستان تا دریافت مدرک دیپلم و در مقاطع بالاتر فراهم کنید.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره