راهنمای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور انگلستان ۲۰۲۱

انگلستان کشوری محبوب در قاره اروپا که هم از نظر شرایط آموزشی در سطوح بالایی قرار دارد و هم با رشد اقتصادی فرصت های شغلی بی نظیری برای افراد فراهم می کند ازاین رو تحصیل در انگلستان و اقامت در آن آرزویی است که خیلی ها در سر دارند و در این مقاله از گروه پیوند یک راهنمای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور انگلستان در سال ۲۰۲۱ مناسب را برای شما آماده کرده ایم.

راهنمای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور انگلستان 2021

درصد بسیاری از داوطلبانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی هستند. هم دانش آموزانی که از سنین پایین و پیش از دانشگاه وارد مدارس انگلیس شده اند و هم کسانی که مدرک دیپلم از سایر کشور ها را دارند برای تحصیل در مقطع کارشناسی این کشور شانس بسیار بالایی دارند.

مطالعه راهنمای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور انگلستان نمایی کلی از شرایط تحصیل و آموزش در این کشور را به شما نشان می دهد. در این مقاله راهنمای کامل و جامع برای افرادی که تمایل به تحصیل در دوره کارشناسی انگلستان دارند، ارائه شده تا با بررسی تمام جوانب و شرایط این فرایند زندگی دانشجویی ایده آل و بدون مشکلی را در انگلستان  تجربه کنند.

مزایای تحصیل در انگلستان

گذراندن دوره کارشناسی در انگلستان می‌تواند یکی از بهترین و درست ترین تصمیم‌های زندگی هر فردی باشد؛ چرا که در صدر لیست برترین دانشگاه های جهان همواره دانشگاه های انگلستان قرار دارند که از محیط آکادمیک و امکانات و تجهیزات آموزشی بروزی بهره مندند. از مزایای دیگر تحصیل در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. فرصت های شغلی عالی پس از تحصیل و فارغ التحصیلی
 2. کوتاه تر بودن طول دوره مقاطع تحصیلی مختلف
 3. کیفیت بالای تحصیل و آموزش در این کشور
 4. هزینه تحصیلی پایینتر نسبت به کشورهایی مانند آمریکا
 5. فراهم بودن شرایط کار در حین تحصیل

تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان

آشنایی با مقطع کارشناسی دانشگاه های انگلستان مبحثی بسیار مهم است که در ادامه به آن  پردازیم. مدت زمان دوره کارشناسی در انگلستان در اکثر رشته ها ۳ سال است و در برخی رشته ها مانند علوم و برخی از شاخه های رشته مهندسی و حقوق ممکن است تا ۴ سال به طول بیانجامد.

دروس تحصیلی در دوره کارشناسی ترکیبی از دروس تئوری و عملی که نوع رشته میزان واحدهای هر کدام را تعیین می کند. همچنین دانشجویان در طول این دوره باید در کارگاه های آموزشی و سمینارها شرکت کنند.

واحدهای درسی دانشجویان به گونه ای تنظیم شده تا اطلاعات و دانش  و مهارت های مورد نیاز هر رشته قدم به قدم آموزش داده بشود که برخی از این واحدها اختیاری بوده و دانشجویان مطابق با خواسته خود می توانند آن ها را انتخاب کنند.

از جمله رشته های کارشناسی پرطرفدار در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حقوق
 • مدیریت
 • مهندسی
 • فناوری اطلاعات
 • پزشکی و پیراپزشکی

راهنمای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور انگلستان 2021

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان

افرادی متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان در صورت که دارای مدرک دیپلم از سایر کشورها باشند برای اینکه بتوانند وارد این دوره بشوند باید دوره های A-level و یا Foundation را سپری کنند و نمره قبولی در آزمون های این دوره ها را کسب نمایند.

داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی باید دوره A-level  در کشور انگلستان بگذرانند. همه افرادی که سن آنها کمتر از ۲۰ است می توانند در این دوره شرکت کنند اما فقط برای رشته پزشکی این دوره اجباری است و مدت زمان این دوره ۲ سال می باشد.

دوره ی Foundation، دوره ای مناسب برای ورود به همه ی رشته های کارشناسی به جز رشته پزشکی است این دوره یک ساله بوده و کمترین سن برای شرکت در این دوره ۱۷ می باشد.

اگر متقاضی در سنین پایین تر است و هنوز مدرک دیپلم را دریافت نکرده است می توانند در مدارس انگلستان تحصیل کرده و بعد از دریافت GCSE در سن ۱۶ سالگی، دوره های A-level و Foundation را بگذراند.

پس آنچه برای تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان لازم و ضروری است گذراندن دو دوره ذکر شده در بالا و کسب نمرات قبولی در آن ها می باشد.

یکی دیگر از شرایط مورد نیاز برای ورود به دوره کارشناسی داشتن مدرک آیلتس با نمره ۶ است که برخی دانشگاه ها ممکن است تافل را نیز بپذیرند ولی آیلتس مورد تایید تمام مراکز آموزشی می باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان

برای اینکه بتوانید در مقطع کارشناسی در انگلستان تحصیل کنید باید از دانشگاه مد نظر خود پذیرش بگیرید. مدارک زیر برای ثبت نام در دوره کارشناسی مورد نیاز است:

 • مدارک تحصیلی سال های گذشته به همراه ترجمه
 • مدرک زبان آیلتس با حدقل نمره ۶
 • کپی از پاسپورت معتبر و ویزا
 • انگیزه نامه

بعد از دریافت نامه پذیرش، باید برای دریافت ویزا اقدام کنید که در این صورت علاوه بر مدارک نام برده شده در بالا باید مدارک دیگری نیز تهیه کنید که شامل:

 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • ریز نمرات دوره پیش دانشگاهی و دیپلم با ترجمه
 • برخورداری از تمکن مالی کافی برای اثبات توانایی مالی
 • ارائه رزومه در صورت دارا بودن آن
 • عکس پاسپورتی
 • پرداخت هزینه های ویزای انگلستان

راهنمای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور انگلستان 2021

بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی

افرادی که قصد تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم دارند برای دریافت بورسیه باید ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبل خود را که شامل ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی می شود را به همراه نتیجه آزمون آیلتس به دانشگاه ارسال کنند.دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در کشور انگلستان برای آن دسته از دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند بسیار دشوار خواهد بود و دانشجویان باید با نمرات عالی خود دانشگاه را در این زمینه متقاعد کنند.پس برای دریافت بورسیه در انگلستان شرایط زیر مورد نیاز می باشد:

 • نمرات عالی در مقطع دیپلم
 • نتیجه آزمون آیلتس
 • تکمیل فرم های انگیزه نامه و اظهار نامه دانشگاه
 • دستاورد های ورزشی ( در صورت وجود)

لازم به ذکر است که هر چه نمره آیلتس و نمرات تحصیلی شما بیشتر باشد شانس شما برای دریافت بورسیه افزایش خواهد یافت.

در فرم های انگیزه نامه و اظهارنامه باید دلایل خود برای انتخاب رشته و دانشگاه را بازگو کنید. این فرم ها نیز نقش قابل توجهی در دریافت بورسیه دارند.

بورسیه های تحصیلی انگلستان شامل دو گروه دولتی و خصوصی می شوند.برخی از بورسیه های تحصیلی معتبر انگلستان عبارتند از:

بورسیه های خصوصی:

 • کمک هزینه تحصیلی گیتس کمبریج
 • کمک هزینه تحصیلی رودز در دانشگاه آکسفورد
 • کمک هزینه جهانی تحقیقاتی ادینبورگ

بورسیه های دولتی:

 • بورسیه تحصیلی chevening
 • بورس تحصیلی برای کشور های مشترک المنافع

راهنمای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور انگلستان 2021

هزینه تحصیل و زندگی در مقطع کارشناسی در انگلستان

کشور انگلستان از کشورهای پیشرفته اروپا است و امکانات و شرایط مطلوبی را برای ساکنان خود فراهم می آورد که از این رو سالانه هزاران نفر جذب موقعیت های تحصیلی این کشور می شوند. همچنین در مقاله ای که در تصویر بالا می بینید و در این مقاله که در  وبسایت topuniversities منتشر شده است می توانید اطلاعات بسیار مناسبی در زمینه هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان به دست آورید.

هزینه های زندگی در انگلستان در شهر لندن حدود ۱۳۰۰ پوند برای هر فرد و در شهر های دیگر به جز لندن حدود ۱۰۰۰ پوند برای هر فرد می باشد و در مورد هزینه های تحصیلی در این کشور باید گفت که این هزینه ها به دانشگاه و رشته تحصیلی مرتبط هستند به طوری که دانشگاه هایی که تحت حمایت دولت هستند شهریه های کمتری نسبت به سایر دانشگاه ها دارند. با توجه به نکات گفته شده تحصیل درمقطع کارشناسی در انگلستان برای دانشجویان بین المللی حدود ۱۵ تا ۴۵ هزار پوند در سال هزینه خواهد داشت.

تحصیل در مقطع کارشناسی و کار دانشجویی

کشور انگلستان این فرصت را به دانشجویان می دهد تا در مشاغل نیمه وقت کار کنند و ازاین طریق بتوانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان را جبران کرده و تجربه های جدیدی در حوزه کسب و کار به دست آورند که در آینده شغلی آن ها نیز تاثیرگذار است. دانشجویان بین المللی می توانند در هفته حدود ۲۰ ساعت به کار دانشجویی بپردازند. متوسط حقوقی که دانشجویان از این طریق به دست می آورند حدود ۱۱۵ پوند در هفته است.

دانشجویان برای پیدا کردن کارهای پاره وقت و سبک می توانند به سایت های Careers Group London وEmployment 4 students و  StudentJob مراجعه کنند.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره