شرایط زندگی و تحصیل در کشور انگلستان

انگلستان یکی از با ثبات ترین کشورهای قاره اروپا می باشد ، از این رو رقابت تنگاتنگی بر سر رسیدن به شرایط زندگی و تحصیل در کشور انگلستان وجود دارد.

زندگی و تحصیل در کشور انگلستان

مهم ترین موضوع قبل از مهاجرت به یک کشور جدید، آشنایی با فرهنگ و هنجارهای اجتماعی آن می باشد. فرهنگ انگلیسی ریشه در تاریخ غنی ۴ کشور تشکیل دهنده آن دارد؛ یعنی انگلستان، اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز که هر کدام فرهنگ و رسوم مخصوص خود را دارند.

شاید در ابتدای امر، ورود به یک کشور ناشناخته کمی ترسناک به نظر برسد، اما فرهنگ و رفتار مردم بریتانیا جایی برای ترس باقی نمی گذارد. آنها مردمانی صمیمی و خونگرم بوده و همواره مشتاق دوست شدن با افراد جدید و کمک کردن به آن ها هستند. بنابراین هیچ جای نگرانی برای تطابق با فرهنگ مردم انگلستان وجود ندارد. چند مورد شاخص از فرهنگ مردم این کشور عبارتند از :

ویژگی های فرهنگی برای زندگی و تحصیل در کشور انگلستان

 • از آن جایی که انگلستان یک کشور مهاجرپذیر است، تنوع فرهنگی در آن بسیار بالا می باشد. 
 • مردم انگلستان بسیار خوش مشرب و اهل معاشرت هستند.
 • در زمینه غذا و نوشیدنی، مردم انگلستان آداب جالبی دارند. برای مثال آن ها به جای خوردن بیش از حد فست فود، مهمانی ها و دورهمی های عصرانه ای همچون Tea Party (مهمانی چای) برگزار می کنند، این نوع مهمانی ها یک رویداد اجتماعی بوده و مردم را گرد هم می آورد. 
 • صبحانه انگلیسی به یکی از کامل ترین صبحانه های دنیا معروف است.
 • چشم نوازترین منظره های شهری، به خصوص در شهر لندن به چشم میخورند .
 • هنر و معماری در جای جای انگلستان موج می زند، از ساختمان های دوران رنسانس گرفته تا بناهای دارای نمای ویکتوریایی.

هزینه های زندگی در پایتخت این کشور( لندن) به طرز چشمگیری بالا بوده که با دورتر شدن از آن کاهش می یابند.

 مزیت های اقامت در کشور انگلستان:

نکات مثبت بسیار زیادی با چشم پوشی از هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان و همچنین سکونت در آن وجود دارد که عبارتند از:

 • سطح بالای تدریس در دانشگاه ها و اعتبار بالای مدارک های تحصیلی انگلستان
 • اقامتگاه های دانشجویی با کیفیت (اکثرا با ارائه اتاق خصوصی)
 • زندگی در یک کشور پیشرفته و مدرن
 • خدمات بهداشتی رایگان
 • ارزان بودن داروها و اختصاص تخفیف های ویژه به افرادی همچون کودکان محصل
 • سیستم حمل و نقل عمومی عالی (اتوبوس، مترو و…)
 • قوانین راهنمایی و رانندگی خاص و همه جانبه
 • احترام به تمامی نژادها
 • امنیت بالا
 • آب آشامیدنی پاکیزه و تصفیه شده
 • آب و هوای متنوع (نه خیلی سرد و نه خیلی گرم)
 • و سایر موارد …

برترین شهرهای کشور انگلستان برای کار و زندگی:

بهترین شهر برای کار و زندگی در انگلستان با توجه به نظرسنجی های انجام شده شهر آکسفورد می باشد که علت رای آوردن این شهر رفاه اقتصادی، امنیت شغلی، تعادل کارو زندگی، سطوح بالای کارآفرینی، حمل و نقل عالی، شکوفایی استعدادها و قیمت مناسب مسکن بوده است. 

سایر شهرهای مناسب برای اقامت از نظر کار، زندگی و سایر موارد بالا در انگلستان عبارتند از:

 1. آکسفورد
 2. ریدینگ
 3. ساوثهمپتون
 4. بریستول
 5. میلتون کینز
 6. ابردین
 7. ادینبورگ
 8. سوئیندون
 9. کمبریج
 10. لستر

 

شرایط تحصیل در کشور انگلستان

اگر متقاضی پذیرش در دوره‌های دانشگاهی انگلستان هستید، تقریبا همواره موظف به ارائه یک مدرک زبان انگلیسی خواهید بود؛ زیرا تمامی دوره‌ها‌ی موجود در دانشگاه‌های انگلستان منحصرا به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. اداره ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVI)، تنها مدارک خاصی را به عنوان اثبات تسلط دانشجو بر زبان انگلیسی تأیید می‌کند. مدرک اصلی مورد تایید UKVI، آزمون IELTS است.

 

تحصیل رایگان در کشور انگلستان

برای تحصیل رایگان در انگلستان ۲ گزینه وجود دارد که مورد اول مطلوب ترین حالت ممکن را به وجود می آورد.

استفاده از کمک هزینه های تحصیلی

به دست آوردن این مورد به صرفه تر است، چرا که بخش عظیمی از شهریه دانشجویان را پوشش می دهد. با این حال دانشجویان باید به موقع نزد دانشگاه مورد نظر درخواست تنظیم کنند، چون اخذ کمک هزینه و بورسیه از دانشگاه های انگلستان کار آسانی نیست.

کار ضمن تحصیل در کشور انگلستان

در صورت عدم دستیابی به مورد اول، این راه می تواند بخشی از شهریه و هزینه زندگی دانشجویان را پوشش دهد. کسانی که ویزای دانشجویی دارند می توانند تا سقف ۲۰ ساعت در هفته کار کنند، البته این محدودیت برای دانشجویان اهل اروپا وجود ندارد. آخر هفته ها می تواند موعد مناسبی برای کسب درامد پاره وقت برای دانشجویان بین المللی باشد. همچنین ساعات و محدودیت های کاری در ویزای آن ها درج می شود.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان بین المللی که اهل کشورهای اتحادیه اروپا نیستند، با توجه به رشته تحصیلی آن ها از ۱۰ هزار پوند تا ۳۸ هزار پوند متغیر است. البته برای رشته های پزشکی این مبلغ بیشتر می باشد. هزینه زندگی دانشجویی بسته به مدیریت بهینه مالی چیزی بین ۵۶۰۰ تا ۸۵۰۰ پوند در سال است.

به طور کلی اگر چه هزینه های زیاد تحصیل در انگلستان سنگین است، اما در مقایسه با کشور همتای خود یعنی آمریکا مقرون به صرفه تر می باشد، به علاوه که اعتبار جهانی و کیفیت تحصیلی بالای دانشگاه های انگلستان امری واضح و اثبات شده است.

در انگلستان اکثر دانشجویان طی سال اول دانشجویی، از سوی دانشگاه خود محل اقامت دریافت می کنند تا سال دوم تحصیل در انگلستان بتوانند به اقامتگاه ها ی خصوصی نقل مکان کنند. معمولا خوابگاه های دانشجویی دو گزینه دارند که در یکی تهیه غذا به عهده دانشجو بوده و در دیگری با افزوده شدن هزینه غذا به هزینه اجاره خوابگاه، از دانشجویان در هر وعده پذیرایی می شود.

با توجه به نظرسنجی های انجام شده، دانشجویان اظهار می کنند به طور میانگین ۱۲۵ پوند برای اجاره هفتگی محل اقامت پرداخت می کنند. البته این هزینه میانگین بوده و مبلغ آن در هر منطقه انگلستان متفاوت است.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره