تحصیل آنلاین در کشور انگلستان، هر آنچه باید بدانید

تحصیل آنلاین در کشور انگلستان گزینه ای مناسب برای افرادی است که می خواهند از خدمات آموزشی باکیفیت انگلستان بهره مند شوند در حالی که در وقت و هزینه های مهاجرت و تحصیل صرفه جویی می کنند. در این مقاله قصد داریم  تحصیل آنلاین در کشور انگلستان و هر آنچه باید بدانید را بررسی کنیم.

تحصیل آنلاین در کشور انگلستان، هر آنچه باید بدانید
بیان مواردی که در این مقاله بیان شده: بررسی نحوه تحصیل انلاین در انگلستان، شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل انلاین در انگلستان، انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل انلاین در انگلستان، بررسی مزایا و نکات کلیدی برای تحصیل در انگلستان

نحوه تحصیل آنلاین در کشور انگلستان

تعداد بسیار زیادی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی در کشور انگلستان دوره های آموزش آنلاین و غیر حضوری متنوعی را به دانشجویان ارائه می دهد تا افراد از طریق این دوره های آموزشی از راه دور بتوانند بدون نیاز به ویزا و صرف هزینه های مربوط به آموزش و زندگی در انگلستان تحصیل کنند. این مورارد بری دانش آموزان بین‌المللی که در حال تحصیل در مدارس انگلستان هستند نیز صدق می کند.

در تحصیل آنلاین از طریق یک پروتال مجازی با دانشجویان و دانش آموزان ارتباط برقرار شده و با استفاده از برنامه ها و اپلیکیشن های موجود در رایانه ها و گوشی های تلفن هوشمند مطالب درسی به دانشجویان ارائه می شود. در این شیوه امکان شرکت در کلاس های دست جمعی و یا کلاس های خصوصی فراهم بوده و افراد می توانند از معلمان و استادان خود پشتیبانی مستقیم دریافت کنند و با ملاقات خصوصی در فضای مجازی سوالات خود را مطرح کرده و رفع اشکال نمایند.

برای ثبت نام در دوره های دانشگاهی آنلاین از نظر زمانی محدودیت کمتری وجود دارد و دانشجویان می توانند در طول سال برای تحصیل در این دوره ها درخواست بدهند.

در کشور انگلستان برنامه های آموزش آنلاین بسیار منعطف تر از تحصیل حضوری می باشد و دوره های آموزشی مختلفی بر اساس نیاز دانشجویان ارائه می شود که باعث شده دانشجویان بسیاری از سراسر جهان جذب این شیوه آموزشی مدرن انگلستان شوند و این کشور را برای تحصیل مجازی انتخاب کنند.

تحصیل آنلاین در کشور انگلستان، هر آنچه باید بدانید

شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل آنلاین در انگلستان

سیستم آموزشی انگلستان یکی از بهترین و باکیفیت ترین نظام های آموزشی دنیا است که در زمینه آموزش آنلاین نیز از کشورهای پیشرو به شمار می رود و سالانه بیش از نیم میلیون دانشجو از طریق آموزش آنلاین و آموزش حضوری از خدمات تحصیلی این کشور بهره مند می شوند تا با دریافت مدرک معتبر از انگلستان فرصت های شغلی ایده آل و دلخواه خود را به دست آورند.

بسیاری از دانشگاه های معتبر انگلستان امکان تحصیل آنلاین و مجازی را از مقطع کارشناسی تا دکتری فراهم کرده اند همچنین در سال های اخیر مدارس و کالج های زیادی به تحصیل مجازی روی آورده و دوره A-level و Foundation را در بستر مجازی به دانش آموزان ارائه می دهند.

در کشور انگلستان طول دوره تحصیل در مدارس ۵تا ۱۸ سال، در مقطع کارشناسی ۳ سال، در دوره کارشناسی ارشد ۱ سال و در دوره دکتری ۳ الی ۵ سال می باشد.

دانشجویان برای ثبت نام در دوره های تحصیلی آنلاین باید مدارکی که دانشگاه و یا موسسه آموزشی اعلام می کند به صورت کامل و در زمان مقرر برای بررسی کارشناسان ارسال کنند.

تحصیل آنلاین در کشور انگلستان، هر آنچه باید بدانید

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دوره های آنلاین کشور انگلستان

 1. مدارک هویتی
 2. سوابق تحصیلی به همراه ریز نمرات
 3. مدرک زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل، PTE و…
 4. ارائه نمودن رزومه در صورت لزوم
 5. انگیزه نامه
 6. سایر مدارکی که موسسه آموزش آنلاین اعلام می نماید.

برترین دانشگاه های آنلاین انگلستان

امروزه تحصیل آنلاین علاقه مندان بسیاری در سراسر جهان پیدا کرده است و کشور انگلستان یکی از بهترین سیستم های آموزشی آنلاین را دارد. اکثر دانشگاه های برتر انگلستان امکان تحصیل آنلاین به دانشجویان ارائه می دهند.

دوره های آنلاین زبان انگلیسی، دوره های مجازی معماری،دوره های آنلاین مدیریت، دوره های آنلاین در رشته های مهندسی از جمله دوره هایی هستند که طرفداران بسیاری در انگلستان دارند.

در لیست زیر ۱۰ نمونه از برترین دانشگاه های آنلاین انگلستان را مشاهده می کنید.

ردیفدانشگاه های برتر آنلاین انگلستان
۱دانشگاه کالج لندن (UCL)
۲دانشگاه ادینبورگ
۳دانشگاه منچستر
۴دانشگاه کینگز کالج لندن
۵دانشگاه وارویک
۶دانشگاه  گلاسگو
۷دانشگاه شفیلد
۸دانشگاه بیرمنگام
۹دانشگاه لیدز
۱۰دانشگاه ناتینگهام

مزایای تحصیل آنلاین در انگلستان

شکل گیری سیستم آموزشی آنلاین یک انقلاب بزرگ در عرصه تحصیل و آموزش به شمار می رود.

آموزش آنلاین در انگلستان فرصتی ایجاد کرده است تا افراد از سرتاسر دنیا و در هر موقعیت مکانی که هستند، دوره ای را که میخواهند در انگلستان بگذرانند و مدرک معتبر دریافت نمایند.

مزیت های تحصیل آنلاین در انگلستان عبارتند از:

 • هزینه کمتر و مقرون به صرفه تر سیستم آموزش آنلاین در انگلستان
 • دسترسی آسان و سریع در هر زمان و هر مکان
 • امکان تحصیل در کشور و در کنار خانواده خود
 • مناسب برای افراد شاغل و پرمشغله
 • انعطاف پذیری بالای برنامه های تحصیلی آنلاین

البته در تحصیل آنلاین باید به این موارد نیز توجه داشت که برخی از رشته های عملی را نمی توان به این شیوه آموزش داد و برای یادگیری بهتر مفاهیم نیاز به تحصیل حضوری دارند همچنین ممکن است برخی از کارفرمایان مدرک آموزش مجازی را قبول نداشته باشند و در برخی رشته ها مدارک آموزش حضوری معتبرتر از آموزش مجازی باشد.

میزان هزینه تحصیل آنلاین در انگلستان

هزینه تحصیل آنلاین در کشور انگلستان نسبت به تحصیل حضوری به صرفه تر است زیرا در تحصیل آنلاین فرد هزینه هایی از جمله هزینه اخذ ویزا، بلیط هواپیما، اجاره مسکن و… ندارد.

تنها هزینه ای که فرد در این نوع آموزش باید بپردازد شهریه تحصیل در دوره های آنلاین است که به طور متوسط حدود ۸ هزار پوند در سال می باشد. البته در برخی از موسسات و دانشگاه ها دوره های آنلاین به صورت رایگان نیز برگذار می شود که رشته های محدودی جز این دسته هستند.

هزینه های تحصیل در انگلستان به صورت انلاین در برخی از دانشگاه ها عبارتند از:

دانشگاههزینه های متوسط ​​برای دوره های کارشناسی آنلاینهزینه های متوسط ​​برای تحصیلات تکمیلی آنلاین
دانشگاه ناتینگهام ترنت۱۰ هزار پوند۱۶ هزار پوند
دانشکده تجارت دانشگاه حقوق۷ هزار پوند۱۱هزار پوند
دانشگاه لندن۵ هزار پوند۴ هزار پوند
دانشگاه دربی۳ هزار پوند۸ هزار پوند
دانشگاه آکسفورد۱۲ هزار پوند۱۰ هزار پوند

تحصیل آنلاین فرصت مناسب برای آن دسته از دانشجویانی فراهم کرده است که از نظر مالی و زمانی دچار محدودیت هستند و در آن مقطع زمانی تصمیم به مهاجرت ندارند و یا به دلایلی نمی توانند از خانواده خود دور بمانند، تا بدون محدودیت به شرایط زمانی و مکانی از دانشگاه دلخواه خود در انگلستان مدرک دریافت کرده و در هزینه های تحصیلی خود صرفه جویی نمایند که این خود بزرگترین مزیت تحصیل آنلاین می باشد چرا که اگر دانشجویان به صورت حضوری تحصیل کنند باید هزینه های بیشتری از بابت مسکن، حمل و نقل و … بپردازند.

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره