اقامت کاری بعد از تحصیل در کشور کانادا

دریافت اقامت کاری یکی از دلایل عمده ی مهاجرست است و دریافت اقامت کاری بعد از تحصیل در کشور کانادا از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به کشور کانادا برای اشتغال و تحصیل، رفاه اجتماعی بالا و موقعیت‌های شغلی مناسب در این کشور است.

اقامت کاری بعد از تحصیل در کشور کانادا

از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به کشور کانادا برای اشتغال و تحصیل، رفاه اجتماعی بالا و موقعیت‌های شغلی مناسب در این کشور است.دولت کانادا شرایطی را برای دانشجویان خارجی و موارد تحصیل در مدارس کانادا فراهم می‌نماید تا پس از اتمام تحصیل، بتوانند در این کشور مشغول به کار و فعالیت شوند.

دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود می‌توانند با بستن قرارداد کاری، اقامت تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و با گرفتن اقامت کاری از اقامت دائم کانادا نیز برخوردار شوند.

دریافت اقامت کار پس از تحصیل:

زمان دریافت اقامت کار پس از تحصیل در کانادا

اقامت کاری بعد از تحصیل در کشور کانادا یا Post graduate work permit در کانادا به دانشجویان بین‌المللی که از دانشگاه‌ها و کالج‌های دولتی این کشور و برخی کالج‌های خصوصی استان کبک فارغ‌التحصیل شده‌اند این اجازه را می‌دهد که در این کشور اقامت داشته و به اشتغال بپردازند.

پس از فارغ‌التحصیلی در کشور کانادا و ارائه درخواست ویزای PGWP، متقاضی می‌تواند به صورت تمام وقت و برای هر کارفرمایی در این کشور کار کند.

مدت زمان اعتبار ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

مدت زمان این ویزا، بستگی به طول دوره تحصیل دانشجو و محل تحصیل وی (یعنی دانشگاه، کالج یا موسسه آموزشی) در کانادا دارد. اکثر دانشگاه‌های کشور کانادا که به دانشجویان مدرک Degree (مدرک کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) می‌دهند، برای اخذ اقامت کاری پس از تحصیل مورد تایید می‌باشند.

آیا امکان تمدید اقامت کار پس از تحصیل وجود دارد؟

متقاضیان توجه داشته باشند که Post graduate work permit تنها یک بار صادر می‌شود و قابل تمدید نمی‌باشد. اگر متقاضی قصد ماندن در کانادا و کار کردن را داشته باشد، باید برای نوع دیگری از ویزا درخواست دهد.

مهلت اقدام جهت اخذ اقامت کار پس از تحصیل در کانادا

مهلت درخواست برای اقامت کاری پس از تحصیل در کشور کانادا ۶ ماه (۱۸۰ روز) پس از فارغ‌التحصیلی می‌باشد.

این زمان، از اولین روز فارغ‌التحصیلی آغاز می‌شود؛ یعنی پس از دریافت مدرک تحصیلی و نامه رسمی ‌از یک موسسه‌ آموزشی معتبر (DLI)، متقاضیان ۶ ماه فرصت خواهند داشت تا برای اخذ اقامت کاری پس از تحصیل در کانادا درخواست دهند.

متقاضیان می‌توانند درخواست خود را به صورت آنلاین و یا از طریق پست برای اداره مهاجرت کشور کانادا ارسال کنند، البته این درخواست باید در زمانی ارائه گردد که ویزای تحصیلی متقاضی هنوز معتبر است.

اقامت کاری بعد از تحصیل در کشور کانادا

طول مدت اقامت کار پس از تحصیل در کانادا

متقاضیان در کشور کانادا این امکان را دارند که به میزان طول دوره تحصیلی‌ خود، اقامت کاری پس از اتمام تحصیل دریافت نمایند.

لازم به ذکر است طول دوره تحصیلی دانشجویان باید حداقل ۸ ماه باشد و برای دوره‌هایی که کمتر از ۸ ماه هستند، ویزای PGWP صادر نمی‌شود.

طول دوره ویزای کاری نیز نمی‌تواند بیشتر از مدت زمان تحصیل باشد؛ به عنوان مثال اگر طول مدت تحصیل دانشجو در کانادا یک سال باشد، ویزای کار با اعتبار یک ساله صادر خواهد شد و یا اگر مدت تحصیل دانشجو بیش از دو سال باشد، اعتبار ویزای کاری وی حداکثر سه سال خواهد بود.

اگرمتقاضی قصد اقامت در کانادا را دارد و ویزای تحصیلی قبل از دریافت ویزای کار منقضی شده است، می‌بایست برای تغییر وضعیت خود به ویزای توریست یا Visitor اقدام کند.

بعد از منقضی شدن ویزای تحصیلی، متقاضی تا ۹۰ روز فرصت دارد تا وضعیت خود را تصحیح کند و در غیر اینصورت باید کشور کانادا را ترک کند.

شرایط مورد نیاز برای اقامت کار پس از تحصیل در کانادا

برای اینکه یک دانشجوی بین‌المللی واجد شرایط ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی باشد، باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • طول دوره تحصیلی متقاضی بیش از ۸ ماه باید باشد.
 • متقاضی بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • متقاضی مدرک تحصیلی معتبر داشته باشد.
 • متقاضی باید بصورت تمام وقت در کانادا، تحصیلات خود را به اتمام رسانده باشد.
 • متقاضی فارغ‌التحصیل از یکی از دانشگاه­ها و یا کالج‌های کانادا باشد.
 • متقاضی حداکثر ۱۸۰ روز (۶ ماه) پس از فارغ‌التحصیلی، برای دریافت مجوز کار اقدام نماید.
 • متقاضیان استان کبک باید از موسسه‌ای که دیپلم تحصیلی حرفه‌ای (DEP) یا گواهی تخصص حرفه‌ای (AS) ارائه می‌دهد، فارغ‌التحصیل شده باشند.

اقامت کاری بعد از تحصیل در کشور کانادا

چه کسانی واجد شرایط اقامت کار پس از تحصیل در کانادا نیستند؟

 • مدت زمان تحصیل متقاضی کمتر از ۸ ماه باشد.
 • مدت زمان تحصیل متقاضی به طور پیوسته نباشد.
 • متقاضی از GAC کمک هزینه تحصیلی دریافت کرده باشد.
 • متقاضی دوره تحصیلی خود را به صورت آنلاین گذرانده باشد​.
 • متقاضی در موسسات غیر کانادایی در کانادا تحصیل کرده باشد.
 • متقاضی در برنامه بورسیه تحصیلی کانادا- چین و کانادا- شیلی و آمریکا شرکت کرده باشد.
 • متقاضی در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی یا فرانسه تحصیل کرده باشد.

اقامت کاری بعد از تحصیل در کشور کانادا

مدارک جهت اخذ اقامت کار پس از تحصیل در کانادا

 • تایید رسمی‌ مدرک تحصیلی
 • مجوز تحصیل معتبر
 • پاسپورت
 • دیگر اسناد خاص مربوط به وضعیت شما (به عنوان مثال انجام معاینه پزشکی، تکمیل فرم‌های مربوطه و پرداخت هزینه‌ها)
۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره