آب و هوای کانادا در طول سال

کانادا کشوری فعال در زمین جذب دانشجویان است و هرساله هزاران نفر برای ادامه تحصیل در کانادا درخواست ارسال می کنند، همچنین درصد قابل توجهی از افراد می خواهد جذب بازار کار این کشور شوند. به هر حال به هر دلیل که قصد مهاجرت به کانادا را دارید و می خواهید برای مدت طولانی در این کشور زندگی کنید یکی از مهمترین کارها کسب اطلاعاتی در مورد این کشور این است. یکی از این موارد بررسی آب و هوای کانادا در طول سال است. شاید تصور کنید که بررسی این مورد بی اهمیت است اما توجه کنید که قرار است به مدت طولانی در این کشور زندگی و با شرایط آب و هوایی این کشور دست و پنجه نرم کنید.

بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا

آب و هوای کانادا

کانادا پهناورترین کشور قاره آمریکا و دومین کشور پهناور جهان بعد از روسیه می باشد همین گستردگی و مشاحت زیاد باعث اختلاف دما بین نقاط مختلف این کشور شده است. آب و هوای کانادا در طول سال بین استان های مختلف متفاوت است.

در مناطق شمالی کانادا در طول روزهای سال بسیار سرد و زیر صفر درجه است در حالی که در سواحل شرق و غرب و مناطق جنوبی کانادا هوا در طول سال معتدل و دما حدود ۲۰ درجه سانتی گراد است. بنابراین مشص می شود که بر خلاف بسیاری از افراد آب و هوای همه بخش های کانادا بسیار سرد، منجمد و زیر صفر نیست.

برای دانشجویان بین المللی که می خواهند در کانادا زندگی کنند، آب و هوای شهر و استانی که قرار است در آن تحصیل کنند بسیار مهم است چرا که باید آمادگی لازم را مناسب با شرایط آب و هوایی داشته باشند. درست است که هوا در مناطق شمالی کانادا سرد و قطبی است اما در مناطق ساحلی و نزدیک به مرز آمریکا مانند انتاریو و بریتیش کلمبیا هوا معتدل و گرم است. بنابراین امیدواریم که ذهنیتتان نسبت به آب و هوای کانادا تغییر کرده باشد.

در ادامه به بررسی آب و هوای کانادا در استان های مختلف می پردازیم.

 

آب و هوای بریتیش کلمبیا کانادا

بیریتیش کلمبیا یکی از محبوب ترین استان های کانادا در بین مهاجران است و در غربی ترین قسمت کانادا واقع شده است. این استان در بین ساحل و کوهستان قرار دارد در نتیجه آب و هوای متغییری در بخش های مختلف آن وجود دارد. در سواحل این استان هوا معتدل و بارانی است در حالی که در بخش های نزدیک به کوهستان شاهد هوای سرد و نیمه خشک هستیم. بریتیش کلمبیا دارای زمستان های معتدل است و دما به ندرت زیر صفر درجه سانتی گراد می رسد و در تابستان ها دما حدود ۲۰ درجه می باشد.

ونکوور نیز از شهرهای محبوب کانادا است که در این استان واقع شده و دارای آب و هوایی بسیار خوب و معتدل است در تابستان ها بارش کمی در این شهر وجود دارد اما در فصل زمستان یکی از پر بارانترین شهرهای کانادا می شود.

 

آب و هوای استان آلبرتا کانادا

آلبرتا با طبیعت زیبا و جذاب خود شناخته می شود و یکی از محبوبترین مناطق گردشگری کانادا است. اقلیم حاکم بر این استان مرطوب قاره ای است و همین باعث شده تا در تابستان ها دما تا ۳۲ درجه سانتی گراد نیز برسد. همچنین جریان های هوای سرد که ار جانب شمال می آیند ممکن است زمستان های سردی را در این منطقه ایجاد کنند.

آفتاب در اکثر روزهای سال در آسمان این منطقه می درخشد و میانگین دمای هوای آلبرتا در زمستان بین منفی ۱۲ الی منفی ۴ متغییر است و در تابستان میانگین دما هوا ۲۳ درجه می باشد.

شهر کلگری از معروفترن شهرهای این استان که دانشجویان بسیاری در آن زندگی می کنند دارای تابستان های خنک و زمستان های سرد و خشکی است.

 

آب و هوای استان کبک کانادا

کبک بزرگترین و شناخته شده ترین استان کانادا است که ویژگی های آب و هوایی آن شامل تابستان های گرم و طولانی به همراه زمستان های سرد است اما به طور کلی این استان دارای آب و هوایی سرد است و در فصل تابستان میانگین دمای هوا در بخش های مختلف آن بین ۵ الی ۲۵ درجه است.

مونترال دومین شهر پرجمیعا کبک دارای تابستان ها گرمتری نسبت به سایر نقاط این استان دارد. دما در سردترین روز سال ممکن است به منفی ۹ درجه برسد.

 

آب و هوای استان نوا اسکوشیا کانادا

نوا اسکوشیا در جنوب شرقی کانادا واقع شده و استانی ساحلی و دریایی است. این استان زمستان های سرد و برفی و تابستان هایی خنک و بارانی دارد. زمستان ها دما به منفی ۱۵ درجه می رسد اما وجود اقیانوس باعث شده تا هوا ملایم تر باشد و خشکی هوا کمتر شود. در تابستان نیز دما بین ۱۴ الی ۲۶ درجه است. در فصل پاییز نیز هوا با توجه به شرایط کمتر از منفی ۵ و بیشتر از ۲۱ درجه سانتی گراد نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: تحصیل در مدارس کانادا

آب و هوای استان ساسکاچوان کانادا

ساسکاچوان استانی با آب و هوای چهار فصل که در غرب کانادا قرار دارد. تابستان های ساسکاچوان بسیار گرم و زمستان های بسیار سرد و خنکی دارد. بارش باران در این استان بسیار کم است که آن هم در فصل تابستان اتفاق می افتد. بیشترین میزان تابش خورشید مربوط به این استان است.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره