ارزانترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۳

ارزانترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۳ : تحصیل در کانادا با توجه به کیفیت بالای دانشگاه ها و خدمات آموزشی قوی یکی از گزینه های ایده آل برای بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد. اگرچه هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر نظیر آمریکا و استرالیا مقرون به صرفه تر است اما در مقایسه با ایران هزینه های بالاتری دارد همین موضوع باعث شده تا بسیاری از داوطلبان ادامه تحصیل در کانادا که شایستگی و صلاحیت پذیرش در این کشور را دارند نگران هزینه های تحصیلی خود باشند و در جست و جوی دانشگاه های ارزان کانادا باشند. اگر شما نیز می خواهید ارازنترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۳ را بشناسید در ادامه مقاله با گروه پیوند همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تحصیل در مدارس کانادا

مزایای ادامه تحصیل در کانادا

پیش از اینکه به سراغ معرفی ارزانترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۳ بپردازیم باید ابتدا بررسی کنیم که اصلا چرا تحصیل در کانادا؟ مزایای تحصیل در کانادا چیست؟ و چرا اینقدر کانادا در بین داوطلبان ادامه تحصیل پرطرفدار و محبوب است؟

 • کیفیت خدمات آموزشی ارائه شده در دانشگاه های کانادا بالا بوده و در نتیجه مدارک دانشگاهی این کشور اعتبار بسیار بالایی دارد.
 • هزینه ادامه تحصیل در کانادا نسبت به استرالیا و آمریکا مقرون به صرفه تر بوده، همچنین بورسیه و کمک هزینه های متعددی به دانشجویان اعطا می گردد.
 • امکان کار دانشجویی در کانادا فراهم بوده و دانشجویان از این طریق می توانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا را تامین کنند.
 • دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند به سرعت وارد بازار کار شده و در روند دریافت اقامت دائم کانادا گامی استوار بردارند.

معرفی دانشگاه های ارزان کانادا در سال ۲۰۲۳

کانادا از جمله کشورهایی است که در زمینه جذب دانشجویان بین المللی بسیار فعال بوده و در حال حاضر نزدیک به ۶۵۰ هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل هستند. اکثر دانشجویان تمایل دارند تا در دانشگاه های رده بالای کانادا مانند تورنتو، مک گیل و … تحصیل کنند اما هزینه تحصیل در این دانشگاه نسبتا بالاتر است.

اما در کانادا علاوه بر این دانشگاه ها، دانشگاه های دیگری نیز وجود دارند که در کنار کیفیت بالای آموزش و اعتبار بالا، هزینه تحصیل در آن ها مقرون به صرفه تر است. اگر شما نیز به دنبال دانشگاه های ارزان کانادا هستید و می خواهید دانشگاهی متناسب با بودجه خود بیابید در ادامه به معرفی ارزانترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۳ خواهیم پرداخت.

دانشگاه گوئلف

دانشگاه گوئلف از دانشگاه های دولتی کانادا است که در شهر گوئلف در استان انتاریو قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۶۴ تاسیس شد و توانسته رتبه ۱۹ را در رنکینگ کشوری و رتبه ۴۵۰ را در رنکینگ جهانی به خود اختصاص دهد. دانشگه گوئلف از دانشگاه های بزگ استان انتاریو به شمار می آید و از ۳ پردیس و ۷ دانشکده تشکیل شده و در حال حاضر ۲۹ هزار دانشجو در حال تحصیل در این دانشگاه می باشند. از جمله رشته های تحصیلی که این دانشگاه ارائه می دهد عبارت است از:

بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا

 • اقتصاد و کسب و کار
 • هنر
 • علوم بیولوژی
 • علوم فیزیک
 • مهندسی
 • علوم انسانی
 • علوم اجتماعی
 • دامداری و کشاورزی

دانشگاه کنکوردیا

یکی از ارزانترین دانشگاه های کانادا که در استان کبک واقع شده دانشگاه کنکوردیا می باشد. با وجود اینکه این دانشگاه در کبک که یک استان فرانسوی زبان است قرار دارد اما زبان تحصیل در آن انگلیسی می باشد. نزدیک به ۳۱ درصد دانشجویان این دانشگاه بین المللی هستند. دانشگاه کنکوردیا رشته های متنوعی را به داوطلبان ارائه می دهد.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال نیوفانلند در سال ۱۹۲۵ در استان نیوفانلند تاسیس شد و به عنوان یکی از دانشگاه های ارزان کانادا شناخته می شود. این دانشگاه از ۵ پردیس و ۷ دانشکده تاسیس شده است. رتبه این دانشگاه در رنکینگ کانادا ۲۴ می باشد که جایگاه بسیار خوبی است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه سالانه ۹ هزار دلار کانادا مرد نیاز می باشد. در حال حاضر ۱۹ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه سنت بونیفیس

 دانشگاه سنت بونیفیس در شهر وینیپگ استان منیتوبا قرار گرفته و فرانسوی زبان می باشد. زمان تاسیس این دانشگاه به سال ۱۸۱۸ برمیگردد و از دانشگاه های قدیمی کانادا به شمار می رود. این دانشگاه در رنکینگ جهانی رتبه ۷۸ دارد. این دانشگاه، یک دانشگاه نسبتا کوچک است که نیمه دولتی نیز می باشد. نزدیک به ۱۴۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند.  ازجمله رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شود عبارتند از:

 • هنر
 • پرستاری
 • کسب و کار
 • زبان
 • مدیریت

دانشگاه منونایت

یکی دیگر از دانشگاه های ارزان کانادا دانشگاه منونایت است که دانشگاه خصوصی می باشد و در در شهر وینیپگ استان منیتوبا قرار دارد. این دانشگاه در رنکینگ کشوری در رتبه ۷۴ قرار دارد و در سال ۱۹۹۹ تاسیس شده است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه منونایت باید سالانه ۱۰ هزار دلار کانادا پرداخت نمود. این دانشگاه از دانشگاه های موچک کانادا است که نزدیک به ۱۷۰۰ نفر دانشجو دارد.

دانشگاه مانیتوبا

  دانشگاه مانیتوبا در سال ۱۸۸۸ تاسیس شد و در حال حاضر با عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در کانادا شناخته می شود و همچنین اولین موسسه آموزشی در غرب کانادا نیز می باشد. رشته‌های کشاورزی، معماری، هنر، آموزش، محیط زیست، حرکت شناسی، مددکاری اجتماعی و…. از رشته‌های مهمی هستند که در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می گردد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره