تحصیل در مدارس خصوصی کانادا

کشور کانادا یکی از کشور های محبوب و پرطرفدار برای ادامه تحصیل است. مدارس کانادا همگی از امکانات آموزشی به روز و استانداردهای آموزشی بالا برخوردارند لذا تحصیل در مدارس کانادا بدون شک آرزوی هر محصلی است. با تحصیل در کانادا دانش اموزن می توانند آینده ای روشن برای خود رقم بزنند چرا که مدرک تحصیلی کشور کانادا بسیار معتبر بوده و با داشتن آن می توانند در هر کجا شروع به کار کنند و یا به ادامه تحصیل بپردازند. مدارس کشور کانادا به دو صورت مدارس دولتی و مدارس خصوصی هستند و تحصیل در مدارس خصوصی کانادا با توجه به شرایط دانش آموزان بین المللی بسیار پرطرفدار است. در ادامه با بررسی کلی سیستم آموزشی، شرایط و هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی کانادا با ما همراه باشید.

 

آشنایی با سیستم آموزشی کانادا

کشور کاناد در اولویت های اول افرادی است  که قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی دارند و سالانه تعداد بسیاری از داوطلبین بین المللی جذب مدارس و دانشگاه های کانادا می شوند. مدارس کانادا سیستم آموزشی بسیار قوی دارد و تمامی کودکان از سن ۶ الی ۱۶ سالگی باید در مدارس تحصیل کنند البته در برخی از استان ها مانند مانیتوبا، انتاریو و نیوبرانزویک سن تحصیل اجباری تا ۱۸ سالگی است. سیستم آموزشی در کشور کانادا به صورت ایالتی است یعنی هر استان شرایط و قوانین خود را برای تحصیل دارند.

 

کودکانی که کمتر از ۶ سال دارند می توانند به مهد کودک بروند که اجباری نیست. مقاطع مختلف تحصیلی در کانادا به شرح زیر هستند.

 

سطح‌بندی

سن

پیش‌دبستانی۳ تا ۶ سال
ابتدایی۶ یا ۷ سال_ ۱۲ یا ۱۳ سال
دبیرستان دوره اول۱۳ یا ۱۴ سال _ ۱۵ یا ۱۶ سال
دبیرستان دوره دوم۱۶ سال  – ۱۷ یا ۱۸ سال

 

دانش آموزان در پایان هر سطح تحصیلی در چندین آزمون شرکت می کنند تا بتوانند در سطوح بالاتر تحصیل کنند. در کانادا نمرات و معدل دانش آموزان در انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی تاثیرگذار است.

 

مدارس خصوصی کانادا

در کانادا مدارس به دو دوسته کلی دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. مدارس دولتی کانادا بیشتر ظرفیتشان به دانش آموزان بومی و کانادایی تعلق دارد و لذا بیشتر دانشجویان بین المللی به تحصیل در مدارس خصوصی کانادا روی می آورند. کیفیت آموزش در مدارس خصوصی بسیار بالا میباشد. مدارس خصوصی خود به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

  • مدارس روزانه یا Day Schools
  • مدارس شبانه روزی یا Boarding Schools

 

مدارس خصوصی کشور کانادا از هر نوعی که باشد جدیدترین امکانات و تجهیزات را دارند و دارای کتابخانه، آزمایشگاه و کلاس هوشمند هستند و استانداردهای بالایی را در روند تدریس رعایت می کنند. برخی از ویژگی های مدارس خصوصی به شرح زیر است:

  • بودجه مالی مدارس خصوصی از شهریه پرداختی والدین تامین می شود.
  • تعداد فعالیت های خارج از برنامه این مدارس بیشتر و متنوع تر است مانند کلاس رقص، موسیقی،شنا و…
  • جمیعت کلاس مدارس خصوصی نسبت به مدارس دولتی کمتر است.
  • به دلیل کمتر بودن جمیعت کلاس معلم زمان بیشتری را به هر دانش آموز اختصاص می دهد.
  • دانش آموزان روزانه بعد از اتمام کلاس های خود به منزل بر میگردند و به زندگی در کنار خانواده خود ادامه می دهند.

 

شرایط تحصیل در مدارس خصوصی کانادا

زبان تحصیل در کشور کانادا انگلیسی و یا فرانسوی است لذا لازم است دانش آموزان به یکی از این دو زبان تسلط کافی داشته باشند اما لازم نیست تا حتما مدرک  ارائه دهید یعنی همین که بتوانید به یکی از این دو زبان صحبت کنید کافی است که یکی از مزایای اصلی شروع تحصیل در انگلستان از سنین کم است.

همچنین بهتر است معدل و نمرات شما بالا باشد چرا که تقاضای تحصیل در این مدارس بسیار بالا است و هر قدر نمرات شما بالاتر باشد نسبت به دیگر داوطلبان برتری خواهید داشت.

 

یکی از اصلی ترین شرایط مورد نیزا برای تحصیل در مدارس خصوصی کانادا داشتن توانایی مالی برای پرداخت هزینه شهریه مدرسه و هزینه های زندگی در انگلستان می باشد. بنابراین لازم است تا از قبل برای هزینه های خود در انگلستان برنامه ریزی کنید.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا در مراکز آموزشی مختلف ممکن است متفاوت باشد و هر مدرسه ای شرایط خاصی را برای پذیرش تعیین کند لذا بهتر است برای آگاهی دقیق از شرایط به وب سایت مدرسه مراجعه از شرایط دقیق آشنا شوید.

 

هزینه تحصیل در مدارس خصوصی کانادا

هزینه تحصیل در مدارس خصوصی کانادا نسبت به مدارس دولتی بیشتر است چرا که امکانات و کلاس ها و برنامه های بیشتر و بهتری را به دانش آموزان ارائه می دهند. دانش آموزان بین المللی اغلب مدارس خصوصی شبانه روزی را برای ادامه تحصیل در کانادا انتخاب می کنند. در بین مدارس مختلف خصوصی نیز هزینه تحصیل با توجه به امکانات مدرسه و مقطع تحصیلی دانش آموز می تواند متغییر باشد. شهریه مدرس شبانه روزی کانادا بین ۲۸ الی ۵۰ هزار دلار کانادا در سال متغییر خواهد بود همچنین توجه کنید که این شهریه شامل هزینه خوابگاه، خورد و خوراک و هزینه کلاس های فوق برنامه مختلف می باشد. در ادامه شهریه مورد نیاز برای هر مقطع تحصیلی در کانادا مورد بررسی قرار گرفته است.

 

مقطع تحصیلی

سن دانش‌آموزان

هزینه تحصیل

پیش‌دبستانی و مهدکودک۴ تا ۶ سالگی۶ الی ۳۸ هزار دلار کانادا
ابتدایی۷ تا ۱۳ سالگی۱۰ الی ۴۷ هزار دلار کانادا
دبیرستان۱۴ تا ۱۶ و یا ۱۴ تا ۱۸ سالگی۱۵ الی ۵۰ هزار دلار کانادا
پیش‌دانشگاهی و کالج۱۶ تا ۱۸سالگی۱۵ الی ۳۵ هزار دلار کاناد

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره