دریافت ویزا همراه کانادا در سال ۲۰۲۳

دریاغتبسیاری ار افراد زمانی که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج می گیرند ممکن است دوری از اعضای خانواده در این مسیر آن ها را با چالش مواجه می کند. به همین دلیل ویزای همراه کانادا توسط مسئولین در نظر گرفته شده تا افراد زیر ۱۸ سال و افراد متعهل از حمایت اعضای خانواده خود بهره مند شوند. دریافت ویزا همراه کانادا این امکان را به دانشجویان بین المللی می دهد تا با خیال آسوده تری در کشوری جدید به تحصیل و زندگی بپردازند. در ادامه می خواهیم به بررسی همه جانبه روند دریافت ویزا همراه کانادا در سال ۲۰۲۳ بپردازیم.

بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا

 

نکات مهم در زمان اقدام برای ویزای همراه کانادا

باید به محل اقامت برای همراه خود فکر کنید. بسیاری از دانشگاه ها محلی برای اقامت همراه و اعضای خانواده ندارند. در ضمن برای اقامت و اسکان در سایر جاها به جز خوابگاه باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید.

برای زندگی در کانادا به همراه اعضای خانواده باید بودجه مناسب و کافی در نظر داشته باشید. در حالی که اسپانسر مالی جهت پرداخت هزینه های خود و همراهان خود دارای باید تائیدیه کتبی از طرف اسپانسر خود در زمان درخواست ویزا به سفارت ارائه دهید.

ممکن است افراد همراه شما از توانایی کافی برای زندگی در کانادا برخوردار نباشند مثلا ممکن است نتوانند خوب به زبان انگلیسی صحبت کنند. در صورت داشتن کودک کم سن نیز ممکن است هزینه نگهداری در مهد زیاد باشد و شما مجبور باشید خودتان از آن نگهداری کنید.

 

اگر تصمیم گرفته اید که خانواده خود را به عنوان همراه به کانادا ببرید، ابتدا تنهایی به این کشور سفر کرده و محل اقامت مناسب برای خود و خانوادتان بیابید سپس با خانواده به این کشور سفر کنید.

برنامه ریزی و مهیا کردن شرایط مناسب قبل از سفر به این کشور باعث می شود تا تجربه خوبی از زندگی و تحصیل در کانادا داشته باشید همچنین باعث می شود تا در زمان مواجه با مشکلات از آمادگی لازم برخودار باشید.

 

شرایط دریافت ویزای همراه کانادا

دولت کانادا تصویب کرده دانشجویان بین المللی بتوانند برای شریک زندگی و فرزندان وابسته که زیر ۲۲ سال سن داشته باشند ویزای همراه دریافت کنند.

شریک زندگی به کسی گفته می شود که:

 

 • همسر قانونی فرد متقاضی تحصیل در کانادا باشد.
 • همسر قانونی فرد متقاضی تحصیل در کانادا نباشد، اما با مدارک ثابت کند که این دو فرد حداقل به مدت یک سال پیوسته در یک خانه زندگی کرده اند. که این موضوع شامل رابطه دوستی نمی شود.

شرایط در مورد فرزندان وابسته نیز به این گونه است که:

 • سن فرزندان زیر ۲۲ باشد و ازدواج نکرده باشند.
 • در صورتی به فرزندان بالای ۲۲ سال ویزای همراه داده می شود که ناتوانی ذهنی و یا جسمی داشته باشند و نتوانند به تنهایی زندگی کنند.

بیشتر بخوانید: تحصیل در مدارس کانادا

مدارک لازم برای دریافت ویزای همراه کانادا

مدارک لازم برای ارائه برای دریافت ویزای همراه کانادا به شرح زیر است:

 • مدارک هویتی مانند پاسپورت معتبر
 • فرم درخواست ویزا
 • مدرک استادی پرمیت یا همان پذیرش تحصیلی از کانادا متقاضی اصلی
 • مدارک مربوط به تمکن مالی متقاضی اصلی
 • مدارک لازم برای اثبات رابطه شریک زندگی مثل سند ازدواج
 • رسید پرداخت هزینه مربوط به فرم
 • عکس بیومتریک
 • آزمایش سلامت پزشکی

 

هزینه ویزای همراه کانادا

هزینه هایی که باید در زمان درخواست برای ویزا همراه کانادا در نظر داشته باشید عبارتند از:

 • هزینه فرم درخواست ویزای کانادا که حدود ۱۵۰ دلار کانادا است.
 • هزینه مربوط به فرایند بیومتریک که ۸۵ دلار هزینه دارد.
 • هزینه های مربوط به سفر به کشورهایی که سفارت کانادا دارند برای تحویل مدارک.

علاوه بر موارد گفته شده باید حدود ۴ هزار دلار کانادا به ازای هر همراه در حساب بانکی خود داشته باشید تا بتوانید اثبات کنید می توانید از پس هزینه های خود و همراهانتان در کانادا بربیایید.

 

مدت اعتبار ویزای همراه کانادا

ویزای همراه به اندازه مدت اعتبار استادی پرمیت متقاضی تحصیا در کانادا اعتبار دارد. در صورتی که متقاضی اصلی بیش از زمان ازپیش‌تعیین‌شده نیاز به تحصیل داشته باشد، باید استادی پرمیت خود را تمدید کند. در صورتی که متقاضی اصلی استادی پرمیت خود را تمدید کند، شخص دارنده ویزا همراه نیز می تواند به همان میزان ویزای همراه خود را تمدید نماید.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره