شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۳

کشور کانادا یکی از بزرگترین ویشرفته ترین کشورهای دنیا که توانسته با فراهم کردن امکانات و شرایط آموزشی با کیفیت به یکی از محبوبترین و پرطرفدارترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی در سال ۲۰۲۳ تبدیل شود. کانادا در هر سال تحصیلی درخواست های بسیاری را از طرف دانشجویان بین المللی برای تحصیل دریافت می کند. تحصیل در کانادا بسیاری از نیازهای یک دانشجو را فراهم می کند چرا که با تحصیل در دانشگاه های کانادا شما در یکی از با کیفیتترین دانشگاه ها تحصیل کرده اید که مدرک تحصیلیتان نیز بسیار معتبر است. با ارائه این مدرک تحصیلی می توانید در موقعیت های شغلی ایده آلی شروع به کار کرده و زندگی در کانادا را تجربه کنید. دریافت اقامت دائم کانادا نیز یکی از خوبی های تحصیل در این کشور می باشد. برای ادامه تحصیل در کانادا ابتدا باید با بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۳ شروع به کار کنید.

 

مزایای تحصیل در کانادا

در هر سال تحصیلی داوطلبان بسیاری برای تحصیل راهی کانادا می شوند. کانادا از کشورهای توسعه یافته ای است که دانشگاه های برتری دارد که تحصیل در آن ها رویای هر فردی است. یکی از اصلی ترین مزیت های تحصیل در کانادا، دریافت خدمات آموزشی با کیفیت است. در کانادا استانداردهای آموزشی بسیار بالا است و دانشگاه ها موظف اند تا بهترین امکانات و تجهیزات را به همراه استادان با تجربه برای آموزش دانسجویان به کار بگیرند لذا سطح خدمات آموزشی در رده بالایی قرار دارد. سایر مزایای تحصیل در کانادا عبارتند از:

 • وجود دانشگاه های برتر در سطح جهان

 • پیشرو در زمینه آموزش

 • تحصیل مقرون به صرفه برای دانشجویان

 • وجود رشته های تحصیلی متنوع و گوناگون

 • وجود فرصت های شغلی بی شمار برای فارغ التحصیلان

 • دریافت مدرک تحصیلی معتبر

 • امکان دریافت اقامت کانادا

از طرف دیگر به دلیل فعال بودن کانادا در زمینه جذب دانشجویان بین المللی، کانادا دارای محیط چند فرهنگی شده است که تجربه بی نظیری را برای دانشجویان فراهم کرده تا بتوانند با فرهنگ ها و آداب و رسوم مردم مناطق مختلف آشنا شوند.

شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا در هر مقطع تحصیلی در سال ۲۰۲۳

شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۳ در هر مقطع تحصیلی متفاوت با دیگری است. در زمان فراهم کردن شرایط تحصیل در کانادا باید توجه داشته باشید که برخی از آن ها نیاز به زمان کافی و برنامه ریزی دارند و نمی توان آن ها را یک شبه فراهم کرد. از طرفی شرایط کلی تحصیل در انگلستان در اغلب دانشگاه ها یکسان است اما برخی از دانشگاه ها ممکن است شرایط خاصی را علاوه بر آن ها تعیین کرده باشند. در ادامه به به بررسی شرایط تحصیل در کانادا در سال ۲۰۲۳ به تفکیک مقطع تحصیلی خواهیم پرداخت.

شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی یکی از پرتقاضاترین مقاطع برای ادامه تحصیل در کانادا است. لذا برای پذیرش در این مقطع رقابت بسیار بالایی در بین داوطلبان وجود دارد و لازم است افراد به بهترین نحو خود را برای پذیرش در مقطع کارشناسی در کانادا آماده کنند. هر چه نمرات و معدل بالاتر باشد و شایستگی علمی فرد بالا تر باشد شانس برای قبولی افزایش می یابد.

یکی از اصلی ترین شرایط برای تحصیل در کانادا داشتن مدرک زبان معتبر است. از آنجایی که زبان تدریس در کانادا هم انگلیسی و هم فرانسوی است و ممکن است زبان تدریس در برخی دانشگاه ها انگلیسی و در برخی دیگر فرانسوی و در برخی هر دو باشد. بنابراین دریافت مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی برای تحصیل در کانادا الزامی می باشد.  دیگر شرایط مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی در دانشگاه های کانادا به شرح زیر است:

 • دریافت دیپلم ۱۲ ساله

 • ارائه ریز نمرات تحصیلی

 • بالا بودن معدل و ریز نمرات به خصوص در دروس پایه مرتبط با هر رشته

 • داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه

 • داشتن مدرک معتبر زبان مانند آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کانادا

مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا یک دوره دو ساله است و به دانشجویان مباحث تخصصی تر مرتبط با گرایش انتخابی آن ها آموزش داده می شود. برای ورود به این مقطع باید مدارک تحصیلی خود اعم از مدرک دیپلم و کارشناسی خود را به دانشگاه ارائه بدهید.

بالاتر بودن نمرات و شرکت در فعالیت های تحقیقی امتیاز مثبت به همراه دارد و باعث پیشی گرفتن شما نسبت به سایر داوطلبان خواهد شد.

نمره آیلتس مورد نیاز برای قبولی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا ۷ به بالا است. شما باید بودجه کافی برای پرداخت شهریه دانشگاه داشته باشید.

برخی از رشته های تحصیلی ممکن است آزمون ورودی برای پذیرش داشته باشند.

بیشتر بخوانید: تحصیل در مدارس کانادا

شرایط تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های کانادا

تحصیل در دکتری در کانادا به افرادی توصیه می شود که به شرکتدر فعالیت های تحقیقی و پژوهشی علاقه دارند و می خواهند با انجام آن ها به گسترش علم و دانش کمک کنند. دانشجویان در این مقطع تحصیلی باید یک موضوع را انتخاب و با انجام تحقیق بر روی آن پایان نامه ارائه بدهند.

از شرایط مورد نیاز برای پذیرش در مقطع دکتری می توان به نمره آیلتس با نمره ۷.۵ به بالا، نگارش مقالات علمی معتبر، شرکت در فعالیت های پژهشی، معدل و نمرات بالا در مقطع قبلی، توانایی مالی برای پرداخت شهریه می توان اشاره نمود.

شرایط سنی مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

باید گفت که هیچ محدودیت سنی برای تحصیل در کانادا وجود ندارد و دانشگاه های کانادا هیچ داوطلبی را به خاطر سن رد نمی کند چرا که نوعی تبعیض به حساب می آید  و تبعیض در کانادا جرم است. اما نکته ای که باید توجه داشته باشید با افزایش سن امکان دریافت ویزا تحصیلی کانادا کاهش می یابد و بدون ویزا تحصیل در کانادا غیر ممکن خواهد بود. بنابراین با افزایش سن دریافت ویزا مشکل تر می شود.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره