۵ روش برای صرفه جویی در هزینه های دانشجویی هنگام تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان همواره با کیفیت ترین خدمات آموزشی را به دانشجویان ارائه می دهد که موجب شده ادامه تحصیل در انگلستان طرفداران بسیاری در سرتاسر دنیا داشته باشد اما در این بین ممکن است داوطلبانی نگرانی هایی از بابت هزینه های تحصیل در این کشور داشته باشند که باید گفت با مدیریت هزینه ها و ۵ روشی که برای صرفه جویی در هزینه های دانشجویی هنگام تحصیل در انگلستان در این مقاله بیان شده است می توان بدون دغدغه های مالی در این کشور تحصیل کرد.

 

 

در ادامه مقاله با ۵ روش صرفه جویی هزینه های تحصیل در انگلستان همراه شما هستیم و اگر شما هم جز کسانی هستید که تصمیم به ادامه تحصیل در انگلستان گرفته اید و یا حتی در حال حاضر مشغول به تحصیل در این کشور هستید، دانستن و توجه به این ۵ روش برای شما بسیار مفید خواهد بود.

۱.از بین شهرهای مختلف انگلستان، شهر مناسب خود را بیابید.

زمانی که تصمیم خود را برای ادامه تحصیل در انگلستان می گیرید درست است که یکی از مهمترین مراحل انتخاب دانشگاه است اما قبل از آن باید به شهر و محله ای که دانشگاه در آن قرار دارد توجه کنید چرا که هزینه های زندگی در شهرهای مختلف انگلستان متفاوت است.

شناختن گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان قطعا کمک فراوانی در انتخاب شهر دانشجویی مناسب خود در انگلستان خواهد کرد. به عنوان مثال شهرهای کارادیف  و بلفاست جز شهرهای دانشجویی ارزان قیمت انگلستان به حساب می آیند که دانشگاه های معتبری نظیر دانشگاه کوئینز بلفاست و دانشگاه کاردیف در آن ها قرار دارند که بهترین خدمات آموزشی را به دانشجویان ارائه می دهند.

 

صرفه جویی در هزینه های دانشجویی تحصیل در انگلستان

 

کیفیت و سطح آموزش در همه شهرهای انگلستان بسیار بالاست و دانشگاه های برتر بسیاری در شهرهای ارزان قیمت انگلستان وجود دارند که در رنکینگ جهانی درجات بالایی کسب کرده اند پس اگر به تحصیل در دانشگاه های برتر انگلستان اهمیت می دهید اصلا مجبور نیستید که حتما در دانشگاه های موجود در شهر لندن یا دیگر شهرهای گران انگلستان تحصیل کنید.

۲.از بین صدها گزینه برای انتخاب دانشگاه، دانشگاه متناسب با بودجه خود را انتخاب کنید.

انتخاب دانشگاه در انگلستان تاثیر مستقیمی بر روی هزینه های شما خواهد داشت. ضمن فرایند انتخاب دانشگاه باید علاوه بر سطح علمی و دستاوردهای تحقیقاتی و پژوهشی، به شهریه ای که برای هر ترم دریافت می کنند توجه داشته باشید مخصوصا اگر در رشته تحصیلی شما دروس عملی نیز وجود دارد که نیاز با آزمایشگاه یا سایر تجهیزات دارد که باید به هزینه دریافتی به دروس عملی نیز توجه داشته باشید.

در انگلستان دانشگاه های اقتصادی نیز وجود دارد که شهریه های مقرون به صرفه تری نسبت به سایر دانشگاه ها دریافت می کنند که با کمی جستجو می توانید از طریق وب سایت آن ها کلیه هزینه های دریافتی برای هر سال تحصیلی را برآورد کنید.

۳.خوابگاه ها گزینه های همیشه اقتصادی برای دانشجویان

خب همانطور که می دانید زندگی در خوابگاه گزینه ای مقرون به صرفه تر نسبت به سایر انواع سکونت به حساب می آید که موجب صرفه جویی در هزینه های دانشجویی در انگلستان نیز می شود. با زندگی در خوابگاه ها علاوه بر کاهش هزینه های تحصیل در انگلستان، زندگی پر جنب و جوش دانشجویی را نیز تجربه کرده و دوستی های ارزشمندی ایجاد خواهید کرد.

هزینه دریافتی خوابگاه ها بابت اقامت بسیار مناسب تر از اجاره آپارتمان در انگلیس است که هزینه مرتبط با برق، اینترنت و سایر خدمات خوابگاه نیز در این مبلغ محاسبه می شود و لازم نیست هزینه جداگانه بابت آن بپردازید.همچنین با پرداخت هزینه ای کمتر بابت وعده های غذایی و رزرو آن از طریق دانشگاه، در هزینه های خورد و خوراک نیز صرفه جویی خواهید کرد.

۴.دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان، جایزه ای ارزشمند

بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی انگلستان که از طرف دانشگاه ها یا موسسات دولتی به دانشجویان شایسته و دارای دستاوردهای علمی تعلق می گیرد، کمک فراوانی برای دانشجویان بین المللی در زمینه صرفه جویی در هزینه های دانشجویی تحصیل در انگلستان به حساب می آید.

بورسیه های تحصیلی انگلستان انواع مختلفی دارند و برخی از آن ها تمام هزینه های تحصیلی و برخی از آن های قسمتی از هزینه های دانشجویان را پوشش می دهند.

برای دریافت بورسیه های تحصیلی انگلستان باید ابتدا به وب سایت دانشگاه مراجعه و اطلاعات دقیقی از شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن کسب کنید و در مرحله بعد پس از آماده سازی دقیق مدارک در تاریخ تعیین شده مدارک را به دانشگاه ارسال کرده و منتظر ارسال نتیجه درخواست شما توسط دانشگاه باشید.

بورسیه های تحصیلی انگلستان به دلیل اینکه باعث کاهش هزینه های تحصیل در انگلستان می شوند متقاضیان زیادی دارند پس باید برای دریافت آن از مدت ها قبل برنامه ریزی کرده و رزومه تحصیلی و کاری قوی برای خود بسازید.

 

صرفه جویی در هزینه های دانشجویی تحصیل در انگلستان

 

۵.کار دانشجویی انجام دهید

در انگلستان شرایط کار ضمن تحصیل برای دانشجویان فراهم بوده و اکثر دانشجویان بین المللی از این روش برای صرفه جویی در هزینه های تحصیل در انگلستان نهایت استفاده را می کنند.

در این کشور دانشجویان می توانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته در کارهای پاره وقت دانشجویی فعالیت داشته باشند و از این طریق بخشی از مخارج خود را جبران کنند، همچنین با انجام کارهای دانشجویی افراد می توانند روابط کاری و اجتماعی خود را تقویت کنند که پس از فارغ التحصیلی و شروع به کار نیز روی روابط کاری آن ها تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

 

صرفه جویی در هزینه های دانشجویی تحصیل در انگلستان

 

نکته مهم در صرفه جویی هزینه های تحصیل در انگلستان

پس از آشنایی با ۵ روش صرفه جویی در هزینه های تحصیل در انگلستان می توان فهمید که تحصیل در انگلستان و به طور کلی کشورهای خارجی نیاز به برنامه ریزی دقیق و جامع و مدیریت درست هزینه ها دارد. که با توجه به این دو نکته اصلی یعنی برنامه ریزی و مدیریت می توان با خیال راحت و دغدغه های مالی کمتری در انگلستان تحصیل کرد و از فرصت های شغلی ایده آل و شرایط زندگی مطلوب این کشور بهره مند شد.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره