نمره آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

کشور کانادا با داشتن دانشگاه های برتر در سطح جهان یکی از اولویت های اصلی دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل می باشد. یکی از شرایط اصلی برای ورود به این دانشگاه داشتن نمره حد نصاب در آزمون های معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس است  که هر داوطلبی قبل از اقدام باید برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید برای دریافت نمره ای مطلوب در این آزمون برنامه ریزی کند. در ادامه مقاله با بررسی نمره آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در کانادا  همراه ما باشید.

 

 

تحصیل در دانشگاه های کانادا

کشور کانادا کشوری پیشرفته با اقتصادی پیشرفته و صنعتی رو به رشد یکی از محبوبترین کشورها برای دانشجویان بین المللی می باشد. دانشگاه های کانادا در زمینه ارائه آموزش باکیفیت سابقه درخشانی داشته و با استفاده از امکانات و تجهیزات به روز و متدهای آموزشی نوین همواره سعی در ارتقا سطح آموزشی خود دارد.

دانشگاه های این کشور از رتبه بالایی در بین دانشگاه های جهان برخوردار هستند و تحصیل در کانادا فرصتی ارزشمند برای بهره مندی از خدمات آموزشی معتبر و شرایط زندگی ایده آل است. دانشگاه های برتر کانادا برای پذیرش دانشجویان شرایط خاص خود را دارند و داوطلبان دارای رزومه تحصیلی و پژوهشی قوی می توانند از این مراکز آموزشی پذیرش دریافت نمایند.

بعد از اتمام دوره تحصیلی برای فرغ التحصیلان موقعیت های شغلی مناسبی در کانادا فراهم می باشد که علت آن وجود پیوند ارتباط موثر بین دانشگاه ها و مراکز آموزشی با حوزه های صنعت، اقتصاد و سلامت است.در ادامه به برسی نمره ایلتس مورد نیاز برای تحصیل در کانادا می پردازیم.

آشنایی با آزمون آیلتس برای تحصیل در کانادا

آزمون آیلتس (IELTS) مخفف عبارت International English language test system  است و معیاری است برای مشخص کردن میزان مهارت زبان انگلیسی افرادی که قصد مهاجرت به کشوری دیگر را دارند که آزمون آیلتس برای تحصیل در کانادا نیز مورد نیاز می باشد. این آزمون مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در ۴ بخش لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ نشان می دهد.

 انواع آزمون آیلتس برای تحصیل در کانادا

اولین چیزی که باید در مورد نمره آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در کانادا باید بدانید این است که، آزمون آیلتس به طور کلی با توجه به نوع مهاجرت افراد به دو نوع آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال تقسیم می شوند.

 

نمره آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

 

آیلتس آکادمیک

داوطلبانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند باید برای در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنند. این نوع آزمون آیلتس مهارت زبان انگلیسی فرد را برای هدفی مشخص تعیین می کند و به طور کلی اگر جز دو دسته زیر هستید باید در این آزمون شرکت کنید.

  • اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در هر کشور جهان از جمله کانادا دارید.
  • اگر قصد کار در یک کشور انگلیسی زبان دارید.

در آزمون آیلتس آکادمیک هر چهار مهارت ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ ارزیابی می شود و شامل دو بخش کتبی و شفاهی است که برای بخش کتبی ۱۶۵ دقیقه و برای بخش شفاهی ۱۰ الی ۱۵ دقیقه زمان داده می شود. نمرات نیز از ۰ تا ۹ می باشد و هر چقدر مهارت زبان داوطلب قوی تر باشد، نمره بالاتری دریافت می کند.

آیلتس جنرال
آیلتس جنرال آزمونی است که از آن برای مکالمات روزمره اجتماعی استفاده می شود. این نوع آزمون به هیچ عنوان مورد پذیرش دانشگاه ها نمی باشد.

آزمون آیلتس جنرال همانند آیلتس آکادمیک از ۴ بخش تشکیل شده است اما دو بخش رایتینگ و ریدینگ آن با آزمون آیلتس آکادمیک متفاوت است. که این تفاوت ها عبارتند از:

  • در بخش رایتینگ آزمون آیلتس جنرال باید داوطلب نامه ای به شکل رسمی یا غیر رسمی بنویسد و در بخش دوم نیز یک سوال وجود دارد که نظر فرد را در مورد موضوعی خاص می پرسد.
  • در آزمون آیلتس آکادمیک در بخش رایتینگ نمودار یا شکلی داده می شود که داوطلب باید آن را تجزیه و تحلیل بکند همچنین در بخش دوم آن سوالی پرسیده شده است که داوطلب باید نظر خود را در مورد آن بنویسد.
  • در بخش ریدینگ آزمون آیلتس آکادمیک به داوطلب، سه متن بلند علمی یا توصیفی داده می شود که باید به آن ها پاسخ دهد.
  • اما در آزمون آیلتس جنرال داوطلب باید سه بخش ریدینگ را تکمیل نماید این بخش ها عبارتند از:
  • قسمت اول، دو یا سه متن کوتاه عمومی در مورد مسائل روزمره
  • قسمت دوم دو متن کوتاه در مورد شغل و امور کاری
  • ق سسمتوم متن طولانی در مورد موضوعات اجتماعی

حداقل نمره آزمون آیلتس برای تحصیل در کانادا

حداقل نمره آزمون آیلتس برای تحصیل در کانادا بسته به مقطع و رشته تحصیلی و نوع دانشگاه متفاوت است و نمی توان نمره دقیقی را بیان کرد اما به طور کلی برای مقطع کارشناسی حدقل نمره ۶، برای کارشناسی ارشد حداقل نمره ۶.۵ و برای مقطع دکتری حداقل نمره ۷ مورد نیاز می باشد  اما همانطور که گفته شد ممکن است هر دانشگاه نمره خاصی را برای این مهارت در نظر داشته باشد.

 

نمره آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

 

نمره آزمون آیلتس برای ورود به دانشگاه های کانادا

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا ممکن است در هر دانشگاهی متفاوت باشد و داشتن شرایطی از قبیل داشتن نمرات و معدل مطلوب و توانایی مالی برای پرداخت شهریه، در کنار  تسلط کافی برای زبان انگلیسی الزامی می باشد که میزان توانایی فرد در زبان انگلیسی با ارائه مدرک آیلتس تائید و اثبات می شود. در ادامه لیستی از دانشگاه های کانادا به همراه حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در آن ها نوشته شده است.

 

نام دانشگاه یا کالجنمره کل آیلتسنمره بخش Listeningنمره بخش Readingنمره بخش Writingنمره بخش Speaking
دانشگاه مک گیل۶.۵
دانشگاه گوئلف۶.۵۶۶۶۶
دانشگاه آکادیا۶.۵
دانشگاه یورک۶.۵
دانشگاه لتبریج۶۶۶۶۶
دانشگاه سایمون فریزر۶.۵
دانشگاه تکنولوژی انتاریو۶.۵۶۶۶۶
دانشگاه اچ ای سی مونترال۶
دانشگاه بیشاپ۶.۵
کالج جورج براون کانادا۶.۵۶۶۶۶
دانشگاه ونکوور۶۵.۵۵.۵۵.۵۵.۵
دانشگاه آتاباسکا۶.۵۵۵۵۵
دانشگاه رویال ردز۵.۵
دانشگاه ویندزور۶.۵
دانشگاه مونت رویال۶.۵۵۵۵۵
دانشگاه سنت ماریز۶.۵۶۶۶۶
دانشگاه تامسون ریورز۶.۵۶۶۶۶
دانشگاه براندون۶.۵
دانشگاه وینیپگ۶.۵
دانشگاه ویکتوریا۶.۵۶۶۶۶
دانشگاه مموریال نیوفاندلند۶.۵۶۶
دانشگاه بریتیش کلمبیا۶.۵۶۶۶۶
دانشگاه آلبرتا۶.۵۵۵۵۷.۵

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره