کار دانشجویی در انگلستان

کار دانشجویی در انگلستان از موضوعاتی است که بسیاری از دانشجویان و داوطلبان ادامه تحصیل در انگلستان به آن بسیار اهمیت می دهند و پرسش هایی در مورد شرایط، میزان ساعاتی کاری و درآمد کار ضمن تحصیل در انگلستان و به عبارتی کار دانشجویی در ذهن دارند که در این به مقاله به طور کامل به بررسی کارهای دانشجویی در انگلستان خواهیم پرداخت، پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

 

کار-دانشجویی-در-انگلستان

 

کارهای دانشجویی در انگلستان

کار های دانشجویی در واقع همان کارهای پاره وقت هستند که دانشجویان می توانند در حین تحصیل در انگلستان آن ها فعالیت کرده و از این طریق درآمدی برای خود داشته باشند. طیف گسترده ای از این کارهای پاره وقت دانشجویی در انگلستان وجود دارد که به طور کلی می توان آن ها را به دو دسته تقسیم کرد:

 • کارهای دانشجویی داخل محوطه دانشگاه
 • کارهای دانشجویی خارج از محوطه دانشگاه

از کارهای دانشجویی داخل پردیس دانشگاه می توان به کار در کتابخانه و یا بوفه دانشگاه اشاره کرد و کارهای دانشجویی خارج از محوطه دانشگاه، مشاغلی مانند مترجم، عکاس، پرستار بچه و راهنمای تور هستند.

مزیت های کار دانشجویی در انگلستان

با انجام کار دانشجویی افراد می توانند کسب درآمد کرده و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان را پوشش بدهند که این خود کمک بزرگی برای دانشجویان بین المللی به حساب می آید. کار دانشجویی در انگلستان مزیت های دیگری نیز دارد که عبارتند از:

 • تجربه کاری فرد افزایش یافته و در زمان پیدا کردن کار پس از فارغ التحصیلی این یک مزیت به حساب می آید.
 • فرد روابط کاری جدید را تجربه می کند که باعث گسترش روابط اجتماعی می شود.
 • تقویت رزومه کاری برای دریافت موقعیت شغلی مناسب در آینده

 

نحوه پیدا کردن کار پاره وقت دانشجویی در انگلستان

خب همانطور که مشاهده کردید کارهای پاره وقت دانشجویی مزیت های مورد توجهی برای دانشجویانی که در حال تحصیل در انگلستان هستند دارد، اما چگونه می توان در انگلستان کار دانشجویی پیدا کرد؟

برای پیدا کردن کار دانشجویی در این کشور چند روش وجود دارد که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد.

مراجعه به وب سایت دانشگاه

در وب سایت دانشگاه لیستی از کاره های پاره وقت داخل پردیس دانشگاه وجود دارد و هر ماه به روزرسانی می شود، پس با چک کردن دائم وب سایت دانشگاه می توانید کار دانشجویی مناسب خود را بیابید.

توجه به پوسترها و اعلامیه های مختلف

بعضی از مغازه ها و فروشگاه با زدن اعلامیه بر روی پنجره و ویترین خود اعلام نیاز برای یک کارمند پاره وقت می کنند پس حواستان به این دسته از مشاغل باشد. بهتر است یک نمونه از رزومه خود به همراه داشته باشید تا در صورت دیدن چنین اعلان هایی سریعا رزومه خود را به کارفرما ارائه دهید.

جستجو در اینترنت

بسیاری از شرکت ها و مشاغل در وب سایت های خود آگهی استخدام و درخواست همکاری قرار می دهند که نباید از آن ها غافل شد پس چک کردن وب سایت، اینستاگرام، فیسبوک و توییتر این شرکت ها خالی از لطف نیست فقط توجه داشته باشید که تقاضا برای این دسته از کارهای پاره وقت بسیار زیاد است.

مراجعه به وب سایت های کاریابی

در انگلستان وب سایت های معتبری برای افرادی که جویای کار هستند وجود دارد که کارهای پاره وقت دانشجویی نیز در آن ها وجود دارد که با ثبت نام در این وب سایت ها و تکمیل رزومه و ارسال آن به موسسه های مختلف می توانید کار مناسب خود را بیابید. از جمله سایت هایی معتبر برای جستجوی کارهای پاره وقت دانشجویی در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • gov.uk/jobsearch
 • indeed.co.uk
 • jobsite.co.uk
 • jobs.ac.uk
 • reed.co.uk
 • co.uk

 

کار-دانشجویی-در-انگلستان

 

در انگلستان چند ساعت در هفته می توان به کار دانشجویی پرداخت؟

به طور معمول کشور انگلستان برای دانشجویانی که به صورت تمام وقت در حال تحصیل هستند، ۱۶ساعت در هفته اجازه کار می دهد. اما به طور دقیق تر میزان ساعاتی که در دانشجویان مجاز به فعالیت در کارهای پاره وقت هستند به وضیعت تحصیلی فرد و مقطع او بستگی دارد:

 • دانشجویان بین المللی که خارج از اتحادیه اروپا هستند می توانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته کار دانشجویی انجام بدهند و در روزهای تعطیل می توانند ساعات کاری بیشتری داشته باشند.
 • اگر در چند شغل مختلف مشغول به کار هستید، دقت کنید که تعداد ساعات کاری شما از میزان تعداد ساعات مجازی که برای شما تعیین شده است، بیشتر نشود.
 • دانشجویان تحصیلات تکمیلی بین المللی که در دوره های آموزش محور مشغول به تحصیل هستند می توانند در تعطیلات کریسمس و عید پاک به صورت تمام وقت کار کنند ولی اجازه کار تمام وقت در تعطیلات تابستانی ندارند مگر اینکه امتحانات خود را پشت سر گذاشته و پایان نامه خود را ارائه داده باشند.
 • دانشجویان پژوهش محور و مقطع دکتری در انگلستان در طول هر سال تحصیلی ۸ هفته تعطیلات دارند که می توانند در این بازه زمانی بصورت تمام وقت مشغول به کار باشند. دانشجویان دکتری برای کار حین تحصیل باید از قبل با استاد راهنمای خود هماهنگی های لازم را انجام داده باشند.
 • نکته مهمی که دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در انگلستان دارند باید به آن توجه کنند این است که برای دوره های تحصیلی کمتر از ۶ ماه دانشجویان اجازه کار ضمن تحصیل در انگلستان ندارند و دوره های تحصیلی که مدت زمان آن ها بین ۶ ماه تا ۱ سال است دانشجو مجاز به ۱۰ ساعت کار دانشجویی در هفته است.

 

کار-دانشجویی-در-انگلستان

 

میزان حقوق کار دانشجویی در انگلستان

میزان درآمد کارهای دانشجویی در انگلستان بسته به شهر و نوع کار ممکن است بسیار متفاوت باشد و به طور میانگین می توان گفت برای کارهای پاره وقت دستمزدی حدود ۱۵ پوند در ساعت می توان در نظر داشته که با تخصصی تر شدن کار به ۲۵ پوند در ساعت نیز ممکن است برسد. کارفرما می تواند حقوق را به صورت هفتگی و یا در آخر هفته پرداخت کند و فرد باید تعداد ساعت های کاری خود را در جدولی که در محل کار وجود دارد ثبت کند.

شرایط کار دانشجویی در انگلستان

شرایط کار دانشجویی در انگلستان برای اکثر افرادی متقاضی آن فراهم است و افراد با کمی جستجو می توانند کار مناسب خود را پیدا کرده و در آن مشغول به کار شوند و از این طریق با کسب درآمد بخشی از هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلستان را جبران کرده و دغدغه های مالی خود را کاهش بدهند. برای انجام کار دانشجویی در انگلستان ۲ شرط اصلی وجود دارد:

 1. تحصیل در دوره های تمام وقت انگلستان
 2. دریافت شماره تامین اجتماعی

همه افرادی که در انگلستان مشغول به کار هستند باید شماره تامین اجتماعی جهت مشخص شدن عنوان شغلی و کسورات از حقوق و دریافت حقوق بازنشستگی داشته باشند و در صورتی که درآمد شخص بیش از حد تعیین شده باشد باید حق بیمه برای تامین اجتماعی پرداخت کند.

صدور شماره تامین اجتماعی برای همه افراد رایگان است و در صورت شروع به کار در انگلستان می توانید جهت دریافت این کد اقدام نمایید.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره