شرایط تحصیل رایگان در مدارس انگلستان

کشور انگلستان هر ساله میزبان دانش آموزان بسیاری از سراسر دنیا است که به علت کیفیت آموزش و به دست آوردن پیشرفت تحصیلی جذب انگلستان می شوند. والدین بسیاری اندوخته های مالی خود را صرف تحصیل ذر انگلستان برای فرزندانشان می کنند و تحصیل در مدارس انگلستان را به عنوان نوعی سرمایه گذاری برای آینده فرزند خود می دانند اما سوالی که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده این است که آیا امکان تحصیل رایگان در مدارس انگلستان وجود دارد؟

 

برای تحصیل رایگان در مدارس انگلستان و یا مقایسه میزان شهریه های مدارس مختلف این کشور میتوانید از اینجا لیست کاملی از مدارس انگلستان به همراه شهریه، شرایط کلی کلاس ها و خوابگاه ها را مشاهده کنید.

آیا امکان تحصیل در مدارس دولتی کشور انگلستان وجود دارد؟

برای مشاهده لیست کاملی از مدارس دولتی و خصوصی انگلستان به همراه شرایط پذیرش، میزان شهریه و نحوه اسکان در آن ها اینجا کلیک کنید

 

شرایط تحصیل رایگان در مدارس انگلستان

 

برای پاسخ به این سوال و بررسی شرایط تحصیل رایگان در مدارس انگلستان در ادامه مقاله با موسسه پیوند همراه باشید.

دلایل انتخاب تحصیل در مدارس انگلستان

مهم تری سوالی که در اینجا به وجود می آید این سات که چرا یک نفر باید در این مدارس تحصیل کند؟

کیفیت بسیار بالای مدارس انگلستان

مدارس انگلستان به علت سطح بالای آموزشی و امکانات و تجهیزات پیشرفته ای که در راستای ارائه بهترین خدمات آموزشی به دانش آموزان در مدارس خود فراهم کرده در بین کشورهای پرطرفدار برای ادامه تحصیل در درجات بالاتری قرار گرفته است.

افزایش دانش و مهارت زبان انگلیسی در مدارس انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان از نظر یادگیری و ارتقا مهارت های زبان انگلیسی برای دانش آموزان بسیار مفید خواهد بود. همانظور که می دانید زبان انگلیسی زبان بین المللی است و در همه جای دنیا کاربرد دارد و اکنون به زبان اصلی در علم، تکنولوژی، اقتصاد و بسیاری حوزه های دیگر تبدیل شده است و افرادی که بر این زبان تسلط دارند برای رسیدن به موفقیت در مراتب بهتری قرار دارند.

شما با تحصیل در مدارس انگلستان و حضور در محیطی با زبان انگلیسی به سادگی در این زمینه پیشرفت می کنید. کاری که شاید در ایران با هزینه ها و زمان بسیار بیشتری باید انجام بدهید.

ورود آسانتر به دانشگاه های انگلستان

از طرف دیگر با تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان ورود به دانشگاه های برتر انگلستان آسانتر شده است و افراد با تحصیل در دانشگاه های انگلستان می توانند در موقعیت های شغلی ایده آل شروع به کار کرده و اقامت دائم کشور انگلستان را به دست بیاورند.

تحصیل در مدارس انگلستان و آشنایی با نظام آموزشی انگلستان

در کشور انگلستان که یکی از قویترین و برترین نظام های آموزشی دنیا را دارد مقاطع تحصیلی مدارس به دو گروه زیر تقسیم می شوند:

۱.آموزش ابتدایی در کشور انگلستان

دانش  آموزان در کشور انگلستان از سن ۵ تا ۱۱ سالگی تحت آموزش ابتدایی در دبستان ها به تحصیل می پردازند و مطالب و دروس پایه مورد نیاز برای تحصیل در مقطع آموزشی بعدی مانند ریاضی، علوم و … را می آموزند.

۲.آموزش متوسطه در کشر انگلستان

پس از اتمام دوره ابتدایی دانش آموزان وارد مدارس دبیرستان شده و تا ۱۶ سالگی در این دوره تحصیل می کنند و بعد از قبولی در آزمون GCSE، بر اساس رشته ای که برای تحصیل در دانشگاه انتخاب کرده اند اثدان به تحصیل دوره A-level در کشور انگلستان (همچنین دوره Foundation )می کنند که تحصیل در این دوره ها حدود ۱ الی ۲ سال به طول می انجامد و دانش آموزان برای ورود به دانشگاه آمادگی های لازم را کسب می کنند.

شرایط تحصیل رایگان در مدارس انگلستان

انتخاب تحصیل در مدارس دولتی یا شبانه روزی انگلستان

تمام مدارس انگلستان یا مدارس دولتی هستند و یا مدارس غیر دولتی و خصوصی که هر دو گروه می توانند به صورت روزانه و یا شبانه روزی باشند.

انتخاب مدارس دولتی برای تحصیل در انگلستان:

مدارس دولتی کشور انگلستان در اکثر موارد روزانه بوده و دانش آموزان بعد از اتمام برنامه درسی در ساعت ۳ الی ۴ بعد از ظهر به منزل برمی گردند.

اکثر خانواده های انگلیسی فرزندان خود را در مدارس دولتی انگلستان ثبت نام می کنند و تحصیل در مدارس دولتی برای شهروندان این کشور رایگان است به همین جهت ظرفیت این مدارس برای دانش آموزان بین المللی بسیار محدود است.

دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل در مدارس دولتی انگلستان را دارند باید یک قیم قانونی مورد تأیید دولت انگلستان داشته باشند و همچنین باید شهریه بپردازند که مقدار این شهریه نسبت به مدارس خصوصی کمتر است.

 انتخاب مدارس خصوصی و شبانه روزی برای تحصیل در انگلستان:

بیشتر مدارس شبانه روزی انگلستان از نوع خصوصی هستند و یک مدرسه شبانه روزی مدرسه ای است که دانش آموزان در طول سال تحصیلی در آن زندگی و تحصیل می کنند.

در مدارس شبانه روزی امکانات و فعالیت های فوق برنامه بسیاری برای دانش آموزان در نظر گرفته شده و هزینه های مربوط به خوراک و اقامت نیز از دانش آموزان گرفته می شود در نتیجه این مدارس شهریه بیشتری نسبت به سایر مدارس دارند.

دانش آموزانی که قیم قانونی در کشور انگلستان ندارند، می توانند در مدارس شبانه روزی این کشور ثبت نام کرده و به تحصیل بپردازد و به همین دلیل به گزینه ای مناسب برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است.

در لیست زیر برخی از مدارس شبانه روزی انگلستان نام برده شده است.

 

لیست مدارس شبانه روزی انگلستان
۱Abbey College
۲Abbey College Manchester
۳Akeley Wood Sixth Form
۴Ashford school
۵Badminton school
۶Bellerbys College
۷Berkhamsted School – Boys’ Senior School
۸D’Overbroeck’s College
۹Kensington Park School
۱۰Kingswood School

 شرایط تحصیل رایگان در مدارس انگلستان

تنها روشی که از طریق آن دانشجویان بین المللی می توانند در مدارس انگلستان به صورت رایگان تحصیل کنند، دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان است.

دانش آموزان می توانند با دریافت بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی تمام یا بخشی از هزینه های تحصیلی خود را تامین کنند اما نکته قابل توجه این است که بورسیه های تحصیلی مدارس انگلستان به مقطع دبیرستان اختصاص دارد.

کمک هزینه‌های تحصیلی مدارس در اکثر مواقع به صورت وام هستند و دانش آموز پس از اتمام تحصیل و شروع به کار آن را به دولت یا به دانشگاه یا موسسه ای که کمک هزینه را از آن دریافت نموده اند، پس می دهند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در مدارس انگلستان

کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی انگلستان در مقطع دبیرستان به دانش آموزانی تعلق می گیرد که در سال اول بالاترین نمرات را کسب کرده و برتری علمی خود را نسبت به سایر دانش آموزان نشان می دهند. همچنین داشتن موارد زیر از امتیازات مهم برای دریافت بورسیه تحصیلی دبیرستان های انگلستان به حساب می آیند.

 • مدرک زبان معتبر با نمره بالا
 • رتبه بالای کنکور ایران
 • سابقه علمی خوب
 • سابقه کار داوطلبانه

هزینه تحصیل در مدارس انگلستان

همانطور که گفته شد مدارس انگلستان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. شهریه های تحصیل در نوع اول کمتر بوده و حدود ۵ تا ۱۰ هزار پوند در سال می باشد. مدارس خصوصی امکانات بیشتری داشته و اکثر دانشجویان بین المللی این مدارس را برای تحصیل انتخاب می کنند. شهریه این مدارس بین ۱۵ تا ۲۰ هزار پوند در سال می باشد.

در جدول زیر شهریه‌های چند مدرسه در انگلیس به عنوان نمونه آورده شده است:

نام مدرسهمیانگین شهریه(به پوند)سالهای تحصیلی
Randor House۱۵.۹۰۰ – ۱۹.۵۰۰کلاس پنجم تا سیزدهم
International School of London۱۸.۹۵۰ – ۲۶.۳۰۰پیش‌دبستانی تا سیزدهم
King Edward’s School۱۳.۱۰۵هفتم تا سیزدهم

 

مدارس شبانه روزی نیز از مدارس مشهور انگلستان هستند که امکانات متنوعی در اختیار دانش آموزان قرار می دهند. شهریه مدارس شبانه روزی شامل هزینه های اقامت و خوابگاه، تغذیه و فوق برنامه ها می شود و به طور متوسط سالانه بین ۳۵ تا ۴۵ هزار پوند می باشد.

نام مدرسه شبانه روزیشهریه
Hurtwood House۳۹.۵۵۵
Malvern St James۳۷.۱۲۵
Harrow School۳۶.۱۵۰
Svenoaks School۳۶.۱۵۰

شرایط تحصیل رایگان در مدارس انگلستان

روش های کاهش هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

با برنامه ریزی دقیق و انتخاب روش های صحیح می توان هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان را کاهش داد  که از جمله این موارد عبارتند از:

انتخاب شهرهای اقتصادی تر برای تحصیل در انگلستان

قطعا انتخاب شهر تاثیر زیادی در هزینه های شما خواهد داشت، شهریه مدارس بسته به نوع شهر متفاوت خواهد بود به طور مثال شهریه مدارس در شهر لندن بیشتر از مدارس شهرهای دیگر است بنابراین با تحصیل در شهر های اقتصادی تر انگلستان مانند بلفاست و کاردیف می توانید هزینه های تحصیل و زندگی خود را کم کنید.

انتخاب مدرسه متناسب با بودجه

همانطور که می دانید مدارس انگلستان انواع مختلفی دارند که بر اساس امکاناتشان هزینه های مختلفی دریافت می کنند. با بررسی دقیق شهریه های مدارس مختلف می توانید بهترین و مناسب ترین مدرسه را انتخاب کنید.

اگر در کشور انگلستان اقوامی دارید که می توانید در کنار آن ها زندگی کنید مدارس دولتی و روزانه گزینه ای مناسب برای شما خواهد بود چرا که شهریه این مدارس نسبت به بقیه کمتر است.

روش های متفرقه صرفه جویی در هزینه ها

برای صرفه جویی بیشتر در هزینه ها راه حل های ساده و کاربردی تر دیگری نیز وجود دارد به عنوان مثال می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس ها به جای تاکسی استفاده کنید و یا هنگام خرید اقلام سوپرمارکتی از بین گزینه های مختلف موجود برای یک محصول می توانید نوع اقتصادی تر آن را انتخاب کنید.

به این ترتیب با رعایت نکات گفته شده می توانید هزینه های خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

راهنمای دریافت ویزای تحصیلی و هزینه های آن

هزینه های مربوط به ویزای تحصیلی انگلستان به سه دسته تقسیم می شوند:

هزینه های مربوط به ویزا

هزینه درخواست ویزای Child Tier 4 ( ویزای دانش آموزی) برای هر فرد ۳۴۸ پوند می باشد همچنین والدینی که می خواهند با ویزاه همراه دانش آموزی به انگلستان بروند و در کنار فرزند خود باشند، باید برای درخواست ویزای همراه ۵۱۵ پوند پرداخت کنند.

هزینه های مربوط به بیمه

هر فرد هنگام درخواست برای ویزا باید مبلغی تحت عنوان healthcare surcharge پرداخت کند که مقدار مبلغ آن برای هر فرد سالیانه ۱۵۰ پوند می باشد که باید برای تمام سال های تحصیلی که فرد در انگلستان است به صورت یکجا پرداخت شود. مقدار healthcare surcharge برای هر فرد همراه نیز ۱۵۰ پوند است.

هزینه های مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی

برای دریافت ویزای تحصیلی یکی از مهم ترین موارد اثبات تمکن مالی است یعنی اینکه فرد می تواند به طور کامل هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان را بپردازد که برای این منظور باید هزینه شهریه مدرسه برای یک سال و هزینه زندگی برای ۹ ماه را از یک ماه قبل از اقدام برای اخذ ویزا در حساب بانکی خود دانش آموز و یا والدین (سرپرست) وجود داشته باشد. اگر شهریه را از قبل پرداخت کرده اید می توانید رسید پرداخت شهریه را ارائه بدهید.

رسید پرداخت موارد گفته شده و رسید بانکی تمکن مالی باید به همراه سایر مدارک به سفارت ارائه شود.

شرایط تحصیل رایگان در مدارس انگلستان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل در مدارس انگلستان

دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس انگلستان دارند باید مراحل زیر را سپری کنند:

 1. ارسال مدارک و رزومه تحصیلی به مدرسه مربوطه
 2. پرداخت شهریه و صورت حساب ارسال شده توسط مدرسه یا کالج
 3. دریافت نامه Cass letter از مدرسه
 4. ارسال Cass letter و سایر مدارک برای دریافت ویزا به سفارت انگلستان

ویزای تحصیلی دانش آموزی در انگلستان ویزای Child Tier 4 نام دارد و دانش آموزان بین المللی در سنین ۴ تا ۱۷ سال می توانند برای دریافت این ویزا اقدم کنند. این ویزا به دانش آموزانی که طول دوره های تحصیلی آن ها بیش از ۶ ماه است داده می شود. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای انگلستان به شرح زیر است:

 • نامه پذیرش از مدرسه یا همان Cass Letter
 • نامه تمکن مالی از بانک برای اثبات توانایی مالی والدین
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی به مبلغ ۳۴۸ پوند
 • توانایی خواندن، نوشتن، حرف زدن به انگلیسی متناسب با سن دانش آموز
 • ارائه مدارک تحصیلی معتبر به همراه ریز نمرات با ترجمه رسمی به انگلیسی
 • مدارک هویتی به همراه پاسپورت معتبر
 • رسید پرداخت healthcare surcharge
 • عکس رنگی در اندازه پاسپورت

شرایط اخذ ویزای همراه دانش آموزی برای تحصیل در مدارس انگلستان

تنها فرستادن فرزندان برای تحصیل در مدارس انگلستان همواره یکی از دغدغه ها و نگرانی های اصلی والدین است اما دولت با اعطای ویزای همراه برای کشور انگلستان به والدین باعث شده تا دغدغه های پدر و مادرها تا حد زیادی کاهش پیدا کند. البته شرایط خاصی برای دریافت ویزای همراه دانش آموزی برای تحصیل در مدارس انگلستان وجود دارد که عبارتند از:

 • فرزند دانش آموز والدین زیر ۱۲ سال سن داشته باشد.
 • مدرسه دانش آموز از نوع خصوصی و روزانه باشد.
 • مدت زمان این ویزا ۶ ماهه و یا ۱۲ ماهه است و والدین می توانند تا زمانی که سن فرزندشان کمتر از ۱۲ باشد، این ویزا را تمدید کنند.
 • هزینه درخواست ویزای همراه دانش آموزی برای والدین ۵۱۵ پوند می باشد.
 • بهتر است از ۳ ماه قبل از سفر به انگلستان درخواست این نوع ویزا به سفارت داده شود.

 

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره